با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس اجتماعی :مشاور امور زنان و خانواده رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از آغاز اجرای طرح ساماندهی آرایشگاه‌های زنانه در استان‌های سراسر کشور خبر داد.


به گزارش سیاست گستر  ، ویدا آزاد در تشریح این خبر گفت: طرح «ساماندهی آرایشگاه‌های زنانه» با توجه به ایام باقی مانده از سال جاری در سه استان البرز، بوشهر و گیلان آغاز شد.

وی افزود: این سازمان بر اساس رسالت ذاتی برای کنترل بازار و مبارزه با تخلفات اقتصادی و به منظور احیای حقوق مصرف کننده و تأمین بهداشت و سلامت به ویژه در صنوف سلامت محور، گام‌های اساسی و ماندگار نسبت به سلامت فردی و گروهی جامعه برداشته و بنا به ضرورت، اقدام به انجام طرح «ساماندهی و نظارت بر آرایشگاه های زنانه» که مستقیماً با بهداشت جسمی و روحی بانوان ارتباط دارد،‌ کرده است.

وی افزود: طرح مذکور با دو رویکرد پیشگیری و نظارت و با سه هدف سلامت زنان، تحکیم بنیان خانواده و بهبود فضای کسب و کار مبتنی بر سه شاخص «صنفی»، «بهداشتی» و «فرهنگی» به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و حفظ و صیانت از کانون خانواده، مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته است.

آزاد اظهار داشت: رسیدگی به تخلفات صنفی در حیطه وظایف سازمان تعزیرات حکومتی است اما به منظور بهبود وضعیت صنف آرایشگاه‌های زنانه اقدامات پیشگیرانه با تعامل و همکاری همه جانبه دستگاه های نظارتی از جمله اتاق اصناف، سازمان تعزیرات حکومتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی، نیروی انتظامی و اتحادیه‌های صنف مورد نظر موثر و کارساز خواهد بود.

مشاور امور زنان و خانواده رئیس سازمان تعزیرات حکومتی تأکید کرد: در این طرح سازمان تعزیرات به منظور ارتقای آگاهی مصرف کنندگان و نیز واحدهای صنفی آرایشگاه های زنانه از خدمات مجاز و غیر مجاز، در نظر دارد کارگاه‌های آموزشی برای آرایشگران زن و همچنین پنل‌های آموزشی مرتبط در دانشگاه‌های 3 استان هدف، برگزار کند.

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

https://t.me/siasatgostar

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

 

فارس

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد