با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس علم و فناوری:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح سه‌شنبه از قرار نگرفتن ماهواره «پیام» در مدار خبر داد.


به گزارش سیاست گستر  ،محمد جواد آذری‌جهرمی، بامداد امروز (سه‌شنبه) با وزرای ارتباطات دولت‌های هشتم تا دوازدهم به پایگاه فضایی امام خمینی رفت تا شاهد پرتاب ماهواره‌ پیام به مدار باشد. به گفته او ماهواره « با طی ۲مرحله موفق، در مرحله ۳ به سرعت کافی نرسید و پیام در مدار آرام نگرفت.» خبرگزاری‌هاي داخلي فیلمی از لحظه پرتاب ماهواره پیام امیرکبیر منتشر کرده است.

با این حال آذری جهرمی از تلاش‌ها برای فرستادن ماهواره «دوستی» به فضا خبر می دهد و می گوید « با جوانان عزم کردیم مجدد بسازیم» و «خبر خوب طلب شما». ماهواره پیام با ماموریت‌های مختلفی از جمله پایش اطلاعات و جمع‌آوری داده‌ها و ماموریت مخابراتی به مدار پرتاب شده بود. برای این ماهواره وظایف مختلفی در نظر گرفته شده بود از جمله اینکه باید یک پیام را ذخیره و به زمین مخابره کند. چهار دوربین روی این ماهواره نصب بود تا عملیات عکس‌برداری از زمین را انجام دهد.

بررسی پوشش گیاهی، بهبود پایش گرد وغبار و تلاش برای اندازه گیری تشعشعات فضایی با هدف بررسی اثر پرتوهای کیهانی بر عملکرد ماهواره، ازجمله ماموریت های دیگر ماهواره پیام بود. به دنبال تاسیس سازمان فضایی ایران ساخت ماهواره پیام به سه دانشگاه صنعتی ایران ارایه شد. در نهایت این ماهواره با مشارکت چهار دانشکده مهندسی هوافضا، برق کامپیوتر و مکانیک و ۱۶ نفر از استادان دانشکده‌های دانشگاه امیرکبیر ساخته شده است.

 

 

 

                                                             

 

 

 

اپراتور:حدیث لطفی راد

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد