با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

خانه احزاب گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | اختصاصی : نشست دبیران و نمایندگان احزاب با استاندار گیلان ظهر روز سه شنبه در سالن القدیر استانداری برگزار شد .


به گزارش سیاست گستر ، بخش اول این گزارش چهارشنبه ی هفته ی گذشته در این رسانه منتشر شد که در آن سخنان استاندارگیلان ، معاون سیاسی امنیتی استانداری و رییس خانه ی احزاب استان گیلان را منعکس کردیم .


در بخش دوم این گزارش می توانید سخنان اعضای محترم  شورای مرکزی اصلی وعلی البدل. خانه احزاب گیلان را در پی بخوانید :


پس از سخنان سهیلا مدارایی رییس خانه ی احزاب گیلان ، محبی دبیرکل حزب وحدت اسلامی و عضو شورای مرکزی خانه ی احزاب گیلان ، پس از تشکر از مدیریت بی نقص دکتر مدارایی اظهار داشت : از استاندار محترم گیلان تشکر ویژه دارم ، با اینکه درگیر فضای کرونا هستیم ولی این بزرگواری را کردند و ما امروز در این مکان دور هم جمع شدیم .

دبیرکل حزب وحدت اسلامی در رابطه با برگزاری انتخابات مجلس یازدهم گفت : انتخابات برگزارشد و نمایندگان انتخاب شدند ، در ظاهر برگزاری خیلی خوب بود ولی حقیقت چیز دیگری است . شاید بخواهیم در این زمینه از استاندار گله کنیم ولی به این نتیجه رسیدیم دولت در انتخابات کاره ای نیست .

وی افزود : هیات اجرایی باید توسط دولت و فرماندار مشخص شود ، ولی عملا اینطورنیست . فرماندار باید ده بار لیست بدهد فقط اشخاصی که مورد قبول هیات نظارت هستند انتخاب شوند . ولی اگر انتخابات با کوچکترین مشکلی مواجه شود مجری باید پاسخگو باشد .

عضو شورای مرکزی خانه ی احزاب گیلان با اشاره به اینکه این همه ادعای حکومت مردمی کردیم ولی اکنون به جایی رسیدیم که دولت را نیز کنار می زنیم از پرداخت وام یک میلیون تومانی انتقاد کرد و گفت که نباید از مردم سود و کارمزد گرفته شود .

 

در این بخش سهیلا مدارایی رییس خانه احزاب استان گیلان توضیح داد که امروز تمامی احزاب با سلایق مختلف در این جلسه حضور دارند و اصلا بحث رقابت نیست و گفت : تک سلیقگی فساد آور است و باید از آن پرهیز کرد .


سهیلا مدارایی شادمان را به عنوان سخنران بعدی معرفی کرد .


محمد شادمان دبیر کل حزب پیشگامان عدالت و عضو شورای مرکزی خانه احزاب استان گیلان با اشاره به اینکه طی سه ماه اخیر استان گیلان با دو موج برف و اپیدمی کرونا مواجه بوده ، خاطرنشان ساخت : مسئولین ارشد ، همچنین تمامی مدیران استان تلاش بسیار شایسته ای انجام دادند که جا دارد در اینجا از آنان تشکر و قدردانی نماییم .

وی افزود : جناب استاندار در رابطه با شیوع کرونا در استان گیلان خدمات قابل قبولی ارائه دادند استان ما از نظر تعداد مبتلایان سومین استان کشور بود که با تلاش شما توانستیم شدت این بیماری را کم کنیم .

شادمان تشریح کرد : برخی از کسبه و فروشگاه های زنجیره ای که فعالیت گسترده ای دارند متاسفانه فاصله ی اجتماعی را رعایت نمی کنند و این نگرانی که مجدد این بیماری در استان گسترش پیدا کند وجود دارد . انتظار داریم در این مورد بخصوص شدت عمل مسئولین بیشتر شود .

در بخش دیگری از این مراسم اسحق راستی دبیر حزب نیروهای خط امام در استان گیلان و نایب رییس اول خانه ی احزاب استان ، در ابتدای سخنان خود از استاندار ، معاون سیاسی امنیتی استانداری و کلیه ی حضار حاضر در جلسه تشکر و قدردانی کرد و گفت : طبیعی است در این جلسه نباید انتظار تعریف و تمجید داشته باشیم . احزاب رابط بین مردم و مسئولین هستند و من مطمئنک که مدیریت استان از ظرفیت بالایی برخوردار است و به مسائل با عینک خوشبینی می نگرد .

وی افزود : به هر حال نباید بی انصافی کرد ، همانطور که نقاط ضعف را می گوییم ، نقاط قوت را نیز باید بیان کنیم .

راستی افتتاح دفتر خانه ی احزاب استان گیلان را کار بزرگی دانست و عنوان داشت : استان گیلان از معدود استان هایی است که بالاخره موفق شد با همراهی و همکاری مسئولین استان ساختمانی تهیه و آن را افتتاح کند ولی متاسفانه پس از افتتاح مسئله ی کرونا پیش آمد و نتوانستیم برنامه های خود را اجرایی کنیم . ولی به هر حال استارت آن زده شد و مسئولین استانی و کشوری همکاری خوبی در این زمینه داشتند .

دبیر حزب نیروهای خط امام در استان گیلان با اشاره به این نکته که دولت باید به نمایندگان خود پاسخگو باشد از کم توجهی مسئولین ارشد استان به رسانه ها انتقاد کرد و بیان داشت : متاسفانه من در این مدت ندیدم که شما با رسانه ها نشستی داشته باشید . در موارد حساس اگر سئوالی پیش می آید مدیریت استان باید پاسخگو باشد .

نایب رییس اول خانه ی احزاب استان در رابطه با عملکرد مسئولین در برف اخیر گفت : متاسفانه 24 ساعت در استان بارش برف داشتیم و در پی آن چند روز آب و برق خیلی از مناطق قطع بود . از مدیریت استان انتظار می رود در این مواقع این موارد پیگیری شود تا شاهد کلافگی مردم خوب استان نباشیم .

 

پس از سخنان راستی ، محمد ابراهیم نصر از حزب اعتدال و توسع و عضو شورای مرکزی خانه احزاب استان گیلان در ابتدای سخنان خود از استاندار و کادر درمانی استان گیلان در رابطه با مهار ویروس کرونا قدردانی کرد و از استاندار خواست در صورت امکان آمار جدیدی از مبتلایان استان ارائه دهد و اظهار داشت : متاسفانه در رابطه با آینده گسترش ویروس کرونا در استان ، وضعیت کمی نگران کننده است . دولت مسائل را با هم قاطی می کند . می خواهد به مردم وام بدهد که در پی آن فقط جهت اخذ یک سیمکارت می بینیم که مردم مقابل باجه ها از سروکول هم بالا می روند . بعد به همین مردم می گوییم فاصله گذاری اجتماعی را مراعات کنید . باید تدبیر کنیم تا شاهد این تجمعات نباشیم .

محمد ابراهیم نصر از تعداد بیکاران استان انتقاد کرد و از استاندار خواست برنامه های خود را جهت رفع معضل بیکاری بیان کند و گفت : متاسفانه حقوق کارگران بسیار کم است با یک میلیون و هشتصدو پنجاه هزار تومان چگونه آدم متاهلی که مستاجر هم هست می تواند امورات زندگی خود را بچرخاند ؟ خواهش می کنم این انتقادها را به گوش مسئولین کشور برسانید .

وی افزود : متاسفانه در استان ما هنوز اشخاص نیازمند و بیکار به خوبی شناسایی نشدند و لیست کاملی از آنان در دسترس نیست . با شناسایی کامل این عزیزان می توان هنگام تزریق پول به جامعه  به درستی حق را به حقدار رساند .

پس از سخنان محمد ابراهیم نصر ایزدی دبیر خانه کارگر استان گیلان پس از تبریک ماه مبارک رمضان با اشاره به این نکته که امام فرمودند خدا هم کارگر است ، گفت : از دید من همه کارگر هستند . ساعت کاری کارگر 8 ساعت است ولی اکثر شما عزیزان بیش از 15 ساعت در روز کار می کنید و چون در آستانه ی روز کارگر هستیم ، روز کارگر را به تمامی حضار حاضر در جلسه و تمامی کارگران کشورم تبریک عرض می نمایم .

ایزدی از دبیران احزاب به خاطر احساس مسئولیت در قبال حقوق کارگران تشکر و فدردانی کرد و افزود : بنده به عنوان دبیر خانه کارگر در استان گیلان به شدت از وزیر کار و شخص ریاست محترم جمهور انتقاد دارم . وقتی خود عزیزان حقوق کمتر از 4 میلیون و نه صدو چهل هزار تومان را زیر خط فقر تصویب کردند . چطور مجلس محترم حداقل حقوق را دو میلیون و هشتصد هزار تومان تصویب کرد که در نهایت آن نیز اجرایی نشد .

ایزدی تشریح کرد : در نهایت دولت که خود بزرگترین کارفرما در کشور است با با کارفرمایان هماهنگ شد و حقوق کارگران را به یک میلیون و هشتصد و سی هزار تومان کاهش دادند . جالب اینحاست که مجلس نیز هیج اعتراضی نکرد .

 

در بخش دیگری از این مراسم مهندس بخشی از حزب کارگزاران و دبیر خانه ی احزاب استان گیلان اظهار داشت : متاسفانه عملکرد استانداری در بیرون منعکس نمی شود و روابط عمومی استانداری بسیار ضعیف عمل می کند . خدمات شایسته ای در استان انجام شده که متاسفانه انعکاس بیرونی نداشته است .

دبیر خانه احزاب گیلان با اشاره به این نکته که دوستان دغدغه های خود را گفتند ولی حقیقت این است که استاندار محترم فقط در برخی از موارد می تواند پاسخگوی مشکلات مردم استان باشد و عمده ی تصمیم گیری ها در مرکز کشور اتفاق می افتد ، گفت : در رابطه با اپیدمی کرونا متاسفانه به وضعیت استان ما آنطور که باید رسیدگی نشد ولی خوشبختانه با تلاش های شما و همکاری بی نظیر مردم توانستیم بحران را رد کنیم و شدت انتقال این ویروس فروکش کرد .

بخشی با تاکید به این نکته که  در اختیارات استاندار نیست که دغدغه های ما را به مرکزنشینان انتقال دهد ، عنوان داشت : با بخشی از دغدغه های خود را در بیانیه ی خانه احزاب گیلان مطرح کردیم ولی کافی نیست . به نظر من باید تمامی دغدغه ها طی نامه ای سرگشاده توسط روزنامه های کثیرالانتشار سراسری به گوش مسئولین رسانده شود .

وی در رابطه با تخصیص اعتبارات گفت : متاسفانه برخی از ارگان ها هستند که بیشترین سهم را از اعتبارات کشور دارند ولی هیچ تاثیری در عمران و آبادانی کشور ندارند . امسال سال جهش تولید است و ما باید بدانیم تا چه حد می توانیم زیرساخت های تولید را فراهم کرده و اشتغال ایجاد کنیم .

بخشی درپایان از استاندار درخواست کرد برای رفع معضل بیکاری در استان و اشتغال جوانان فکری اساسی کند .

 

انتهای پیام

 

 

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

سیاست گستر

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد