با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

رمضانپورنرگسی و جمشیدنژاد

جمشیدپور: تقویت نهادهای مدنی یکی از راه های افزایش وحدت وانسجام داخلی استپایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | گزارش خبری : اولین کنگره کانون فرهنگیان گیلان با حضورجمشیدپور،معاون سیاسی،انتظامی استاندار گیلان،سید محمدی،مدیر کل سیاسی وانتخابات استانداری،جهان آرای،مدیر کل آموزش وپرورش استان گیلان،دبیران احزاب و گروه های سیاسی،اعضای کانون های فرهنگیان استان و جمعی دیگر از مسئولین،عصر یکشنبه در سالن توانبخشی شهرستان رشت،برگزار شد.


به گزارش سیاست گستر : درابتدا احمد رمضانپور،عضو شورای مرکزی کانون فرهنگیان دستور جلسه اولین کنگره کانون فرهنگیان را که انتخاب اعضای شورای مرکزی ،اصلاح اساسنامه و تغییر نام این کانون بود،بیان و در ادامه در خصوص ضرورت فعالیت های احزاب اظهار کرد:امروز مشارکت سیاسی را در میان آحاد جامعه احزاب برعهده دارند و پل ارتباطی میان مردم وحکومتند.

وی افزود:در نظام های سیاسی و خاصه نظام های سیاسی دموکراتیک که احزاب نقش پررنگی دارند،حضور احزاب مهارکننده قدرت است.

رمضانپور یکی از کارکردهای احزاب را تربیت نیروهای جوان وشایسته برای ورود به عرصه مدیریتی دانست و گفت:هر زمان که احزاب قدرتمند عمل کرده اند ،شاهد حضور افراد قوی و کارآمد در مجلس بوده ایم.

وی در پایان با تاکید بر اهداف کانون فرهنگیان، تلاش در جهت توسعه سیاسی را بسیار پراهمیت ارزیابی و بیان کرد:از جمله اهداف کانون، تربیت نیروی انسانی و مدیر شایسته برای کشور و پررونق کردن سفره فرهنگیان از طریق پیش بینی های انجام شده در اساسنامه است.

جمشیدپور معاون سیاسی،انتظامی استاندار گیلان نیز ضمن گرامیداشت هفته دولت با یادآوری اهمیت نقش فرهنگیان به عنوان گروهی مرجع و مورد اعتماد مردم بیان کرد:بدون توجه به احزاب و خرد جمعی هیچ گاه دولتی قدرتمند که حلال مشکلات مردم باشد، نخواهیم داشت.

وی افزود:تا زمانی که نهادهای مدنی در کشور نتوانند به خوبی ایفای نقش کنند، نمی توانیم امیدوار باشیم که ساختار دولت گره گشا باشد.

جمشیدپور خاطرنشان کرد:یکی از راه های افزایش وحدت وانسجام داخلی تقویت نهادهای مدنی ست،نهادهایی که در شرایط سخت می توانند ایفای نقش کنند.

وی در پایان بر آمادگی دولت تدبیر وامید برای حمایت و ایجاد بستر مناسب فعالیت نهادهای مدنی تاکید کرد.

جهان آرای،مدیر کل آموزش و پرورش نیز، گیلان را، به جهت پیشینه فرهنگی و وجود فعالان سیاسی در سطح کشور و جهان تاریخ ساز دانست و اظهار کرد:اولین جمهوری در استان گیلان توسط میرزا کوچک جنگلی موجودیت پیدا کرد.

وی گیلان را در بحث آموزش وپرورش،فعالیت های حزبی،فرهنگی و رسانه ای و… پیشرو و شاخص دانست و بیان کرد:امتیازات و ظرفیت های بالقوه بسیاری در گیلان وجود دارد اما با نقص هایی نیز مواجه هستیم که باید این نواقص را شناسایی و مرتفع کرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به جایگاه احزاب و حضور زنان و جوانان عنوان کرد:در این زمینه ها کاستی هایی وجود دارد که برطرف کردن این کاستی ها به توسعه سیاسی کمک قابل توجهی می کند.

در پایان انتخابات شورای مرکزی کانون برگزار شد.

 

 

گیل نامه

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد