با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

×

خطا

لطفا مطمئن شوید که پلاگین آمارگیر فعال باشد
فعالیت یک هزار وکیل در سطح استان

تحلیلی سیاست گستر سرویس سیاسی:رئیس کانون وکلای استان اردبیل با اشاره به فعالیت بیش از هزار وکیل و مشاور در سطح استان اظهار کرد: در سطح استان اردبیل ده درصد ورودی پرونده به دادگاه‌ها همراه با وکیل است.
به گزارش سیاست گستر :علیرضا لطفی در گفتگو با خبرنگاران به مناسب روز وکیل اظهار کرد: در سطح استان 500 وکیل عضو کانون وکلا هستند بطویکه که در کنار آنها 500 وکیل هم به عنوان وکلای  ماده 187 دادگستری فعال هستند.


 
وی با بیان اینکه حدود 10 درصد ورودی‌های محاکم در استان توام با وکیل است، ادامه داد: الزامی بودن وکیل اگر در محاکم رعایت شود رسیدگی‌ها صحیح و تخصصی بوده جلوی اطاله دادرسی گرفته و تعداد پذیرش وکلا در سطح استان بیشتر خواهد شد.


وی با ابراز نگرانی از وضعیت معیشت وکلا ادامه داد: اجباری نبودن داشتن وکیل در محاکم قضایی هم مسیر رسیدگی به پرونده‌ها را طولانی و وضعیت معیشت وکلا را تحت تاثیر قرار می دهد بطوریکه برخی افراد بعد از تلاش در این مسیر و دریافت پروانه بیشتر اوقات توان پرداخت هزینه های اولیه خود را ندارد و به دنبال شغل ثابت می‌گردند.وی با اشاره به ایرادهای قانونی این صنف نیز خاطرنشان کرد: نبودن زمان مشخص برای بازنشستگی و اعطای پروانه وکالت به افراد و بازنشسته‌های مشاغل خاص از جمله کارهایی است که باعث ناامیدی جوانان فارغ التحصیل این رشته شده است.


 
وی بیان کرد: ارائه خدمات رایگان یا صنف وکلای معاضدتی، که این مسئله سبب ایجاد حس نابرابری در بین وکلا شده است و رفع مشکلات در این زمینه نیز یک اولویت اساسی است تا بتوانیم نواقصات و مشکلات را در این زمینه برطرف کنیم.


 
رئیس کانون وکلای دادگستری استان اردبیل افزود: وکلا باید دادرسی عادلانه  و استقلال در انجام کارها داشته باشند که این موضوع نیز یک اولویت اساسی است و باید مورد توجه واقع شود.

 

 

اپراتور:معصومه کوشافر

ایسنا

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد