با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

دولت آلمان: به سوریه سرباز نمی‌فرستیم

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس بین الملل :به گزارش دویچه‌وله، اشتفن زایبرت اعلام کرد که برلین ماموریت کنونی خود در رویارویی با داعش را ادامه خواهد داد. مشارکتی که شامل پروازهای تجسسی با جت‌های تورنادو، هواپیمای مخصوص سوخت‌گیری و آموزش‌های نظامی در عراق می‌شود. جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در ائتلاف ضد داعش و  امور سوریه، روز جمعه (۱۴ تیر) پنجم ژوئن طی سفر به برلین خواستار آن شده بود که آلمان حضور حمایتی بیشتری در رویارویی با گروه موسوم به داعش "دولت اسلامی" داشته باشد. جفری به روزنامه‌نگاران گفت: «ما می‌خواهیم که نیروی زمینی آلمان جایگزین بخشی از سربازان آمریکایی در سوریه شود.» او هم‌چنین خواهان پشتیبانی آلمان از کردهای سوری (نیروهای دمکراتیک سوریه) شد. او افزود که ارتش آلمان می‌تواند در حوزه‌ آموزشی، لجستیکی و فنی، حامی کردهای شمال سوریه باشد.
به گزارش سیاست گستر  ، زایبرت اعلام کرد که هرگونه ماموریت نیروی زمینی آلمان در سوریه منتفی است اما برلین به حمایت از ائتلاف ضد داعش متعهد می‌ماند و  بر سر نحوه و دامنه این تعهد گفت‌وگو خواهد کرد. درخواست نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه، چالشی در ائتلاف بزرگ دولتی آلمان ایجاد کرد. در حالی که سیاستمداران احزاب متحده دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی مسئله را قابل بررسی دانستند، حزب سوسیال دمکرات با آن به شدت مخالفت کرد. رالف موتزنیش، رئیس فراکسیون این حزب در پارلمان آلمان تاکید کرد که هر گونه حضور نظامی در یک مناقشه فرسایشی و فاقد چشم‌انداز، "غیرسازنده و مخرب" خواهد بود. موتزنیش هم‌زمان خواهان توجه به نص قانون اساسی آلمان و قوانین بین‌المللی در این زمینه شد و  بهترین مرجع برای یک توافق سیاسی پایدار در باره سوریه را سازمان ملل دانست.در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا ۸۰ کشور از جمله آلمان مشارکت دارند. آلمان به طور مستقیم درگیر عملیات نظامی نیست بلکه جت‌های تجسسی ارتش این کشور، با پرواز از حریم هوایی اردن، تصاویری را از منطقه ارسال می‌کنند که دیگر هم‌پیمانان ائتلاف بین‌المللی با استفاده از آنها به حملات هوایی علیه "داعش" دست می‌زنند. مصوبه مجلس سراسری آلمان برای مشارکت نیروهای این کشور در سوریه در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ منقضی می‌شود و تمدید آن مستلزم رای موافق نمایندگان است. اشتفن زایبرت سخنگوی دولت گفته که این ماموریت قابل تمدید خواهد بود.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد