با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

خاویار ایران

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان : مدبری گفت: ۹۰۰ کیلوگرم خاویار پرورشی به ارزش کیلویی ۷۰۰ دلار از گیلان به کشور‌های فرانسه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه صادر شد.


به گزارش سیاست گستر ، عظیم مدبری ، مدیرکل شیلات گیلان گفت:  پارسال ۶۳۰ هزار دلار معادل ۱۰ میلیارد تومان خاویار پرورشی استان به کشور‌های فرانسه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه صادر شده است.


او با اشاره به اینکه در حال حاضر گیلان دومین استان تولید کننده خاویار پرورشی در کشور است، افزود: مجموعه شیلات استان از تولیدکنندگان این بخش به ویژه در سال جهش تولید و ورود ارز به کشور بیش از پیش  حمایت می‌کند.

مدبری ، با بیان اینکه سالانه حدود ۳ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم خاویار در مزارع پرورش ماهیان خاویاری استان گیلان تولید می‌شود ، گفت: پارسال ۳ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم خاویار پرورشی در استان تولید شد که این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۴۱ درصد بیشتر است.

او علت افزایش تولید خاویار را تقاضای جهانی و شرایط مطلوب تولید دانست و گفت : از ۱۴۰ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری کشور ۵۵ مزرعه در گیلان مستقر است و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم خاویار از سوی این مزارع تولید شود.

مدیرکل شیلات استان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان تالش با تولید سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم خاویار پرورشی رتبه نخست تولید خاویار را در گیلان دارد ، افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون منابع زنده دریای خزر که ایران نیز در آن عضویت دارد صید تجاری ماهیان خاویاری از این دریا از سال ۲۰۱۲ ممنوع شده است.

مدبری تصریح کرد:  استفاده از سازه‌های جدید شامل سازه‌های پیش ساخته و پرورش ماهی در قفس دریایی از دیگر شاخصه‌های مهم تولید در بخش آبزیان است.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد