با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

بارش باران

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان : بارش شدید باران ، وزش شدید باد و کاهش محسوس دما از عصر امروز- جمعه 13 مهرماه جاری - در گیلان آغاز می شود.


به گزارش سیاست گستر  ، محمد دادرس گفت : با تقویت تدریجی سامانه هوای سرد و ناپایدار بارش شدید باران ، وزش شدید باد با سرعت 60 تا 72 کیلومتر برساعت و کاهش محسوس دما از عصر امروز در گیلان آغاز خواهد شد.

دادرس افزود : دما هم به تدریج 10 تا 15 درجه کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه سامانه هوای سرد و بارشی دست کم تا ظهر شنبه در گیلان فعال است گفت : مه آلود بودن هوا ، رعد و برق ، طوفانی بودن دریا از دیگر پدیده های جوی در این مدت است.

مدیرکل هواشناسی گیلان درخصوص آبگرفتگی معابر عمومی ، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها ، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و همچنین رانش و لغزش زمین هشدار داد و گفت : احتمال شکستگی و سقوط درختان و وارد شدن خسارت به تاسیسات زیربنایی وجود دارد.

دادرس با بیان اینکه امروز و شنبه ارتفاع موج در دریای خزر به 2 و نیم تا 3 متر می رسد افزود : وضعیت دریا برای فعالیت های دریانوردی و صیادی مناسب نیست.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد از استقرار در حاشیه و حریم رودخانه ها، مسیل ها، مناطق مرتفع و از پارک کردن خودروها در کنار رودخانه ها و زیر درختان خودداری کنند.

 

 

ایرنا

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد