با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
دکتر احمد رمضانپور نرگسی

امریکا و اسرائیل و رضا پهلوی دسلوز ما نیستند و باید با درایت این مسایل را حل کنیم | با وجود تذکرهای متعدد اعضای شورا همچنان همه جای شهر سوراخ و کنده کاری شده است | در شرایطی که ۳ ماه است حقوق کارگران شهرداری عقب افتاده است، چرا باز نیرو جذب می کنیم | به دنبال تسویه حساب با فرزندان انقلاب نباشیم


پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس استان گیلان :روز دوشنبه ، هجدهم دی ماه سال جاری ، بیست و دومین جلسه ی صحن شورای شهر رشت ، در تالار شورا برگزار شد.


به گزارش سیاست گستر  ، در این جلسه دکتر احمد رمضانپور نرگسی منتخب اول مردم رشت در شورا در نطق پیش از دستور جلسه با اشاره به آشوب های خیابانی اخیر اظهار داشت :حوادث ناگواری از آشوب و خشونت و تعرض به اموال مردم رخ داد. این حوادث هرچند خسارت هایی داشت ولی محاسنی هم برای ما داشت که ما باید متوجه شویم، صداها و خواسته های مردم را بشنویم و بی تفاوت از معضلات و مشکلات اجتماعی و اقتصادی جامعه نگذریم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از سوء استفاده دشمنان از این جریانات ابراز کرد: قبح این حوادث این بود که رضا پهلوی باید دعیه دار رهبری این جریان باشد! و یا اسرائیل و امریکا برای ما دلسوزی کنند. ترامپ که بارها در توئیت های شخصی خود به ملت ایران توهین کرده است، باید دلسوز ما باشد! همه اینها نشان می دهد این آشوب ها نشات گرفته از یک جریانی بود.

عضو شورا تصریح کرد: باید یک آسیب شناسی علمی و دقیق در این جریان ها صورت گیرد. و البته متوجه باشیم که به دنبال تسویه حساب با فرزندان انقلاب نباشیم و انهایی که در شکل گیری انقلاب نقش داشتند، آنها را متهم به فتنه گری ننماییم.

نماینده دور پنجم مجلس شورای اسلامی با تاکید به این نکته که اگر اجازه دهیم ادم های ناخلفی حاکم شوند، دوباره دچار چالش می شویم ، گفت : در دولت قبل شاهد بودیم۸۰۰ میلیارد به باد فنا رفت، ۲۰۰ میلیارد اصلا به خزانه نرفت، بابک زنجانی ها و شهرام جزایری ها ایجاد شدند، دکل نفتی و کشتی با بارش گم شد، افرادی حاکم شدند که از فرمان رهبری سرپیچی کردند و الان هم منتقد معضلات بوجود آمده شده اند! تورم های ایجاد شده در دولت قبل اصلا در رسانه ملی مطرح نشد.

دکتر رمضانپور تاکید کرد: این جریان نباید هدفی برای تسویه حساب های گروهی و باند بازی شود. هر چند این فتنه گری ها شناسایی شد و در شورای امنیت ملی هم به آنها تذکر داده اند ولی آنها که بنزین برداشته و روی آتش می ریزند، بدانند که شرایط بدتر می شود. امریکا و اسرائیل و رضا پهلوی دسلوز ما نیستند و باید با درایت این مسایل را حل کنیم.

نماینده دور ششم مجلس شورای اسلامی یاد همه شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم را گرامی داشت و افزود: همه بدانند که مردم پشتیبان این نظام هستند و ما برای این نظام خون شهدای زیادی داده ایم و به راحتی این مملکت آسیب نمی بیند. اکنون بهترین قانون اساسی، بهترین رهبری و دولت و مردم را داریم. مردم انقلاب را تاکنون حفظ کرده اند و در صحنه های مختلف ماندند و امیدواریم دیگران که مدعی هستند، با فرزندان انقلاب و این مملکت به گونه ای دیگر رفتار نکنند. دزدی ها و چپاول ها با آمدن بهترین نیروها در مسئولیت ها از بین می رود و عکس آن با آمدن بدترین نیروهاست که شاهد دزدی و چپاول هستیم.

منتخب اول مردم رشت در شورا در بخش دیگری از نطق پیش از دستور جلسه نیز در تذکری به شهردار گفت: شهردار می باید گزارشی از وضعیت درآمد و هزینه بر اساس بودجه سال جاری را به شورا گزارش دهد تا در آستانه تدوین بودجه بدانیم که از بودجه ۹۰۰میلیارد تومانی، چه اندازه محقق شده است؟ و بودجه سال آینده را چگونه باید ببنیدم.

دکتر رمضانپور با اشاره به لحاظ شدن دریافت وام در دفترچه بودجه گفت: دریافت وام که درآمدزایی نشد. وام گرفتن به عنوان درآمد زایی در کدام بودجه مشابهت دارد که در بودجه امسال دیده شده است؟

وی همچنین وضعیت نامناسب آسفالت را نیز تذکر داد و تاکید کرد: دو ماه بیشتر تا پایان سال نمانده اما با وجود تذکرهای متعدد اعضای شورا همچنان همه جای شهر سوراخ و کنده کاری شده است. لوله های پروژه هدایت آبهای سطحی و مصالح در شهر دپو شده ایا ماشین و نیروی انسانی در شهرداری نیست که لوله ها را جمع آوری نماید؟!

دکتر رمضانپور همچنین تذکر داد: کارت هدیه به ایثارگران شهرداری داده شده و این ماه هم پایان مهلت دریافت آن است اما همین کارتی که تنها ۲۵۰ هزار تومان ارزش دارد، شارژ نشده است.

عضو شورا به جذب نیرو به صورت غیر قانونی هم در شهرداری تذکر داد و افزود: شهردار گزارش دهد تا کنون چند نفر نیرو و با چه مجوزی جذب شده اند؟! چه فشاری بر شهردار هست که باز نیرو جذب می کند. اگر بنا به جذب نیروست، روزانه همه اعضای شورا مراجعات مردمی درخواست اشتغال دارند و آن هم در شرایطی که ۳ ماه است حقوق کارگران عقب افتاده است، چرا باز نیرو جذب می کنیم.

دکتر احمد رمضانپور نرگسی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از رئیس کمیسیون فرهنگی شورا از برگزاری برنامه روز رشت، به برخی از نواقص این برنامه اشاره نمود و ابراز کرد: برخی دلایل برای نواقص این برنامه پذیرفتنی نیست و از ریاست محترم کمیسیون فرهنگی انتظار بیشتری می رفت که لااقل سین برنامه را به اطلاع اعضای شورا هم می رساندند و اعضای شورا نیز از جزییات اجرای برنامه ها باخبر می شدند. | سیاست گستر | اخبار استان گیلان

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

https://t.me/siasatgostar

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد