با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
وزارت کشور

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس استان های شمالی :روز چهارشنبه هیئت وزیران به استانداران هفت استان کشور رای اعتماد داد که در این بین دکتر محمد علی نجفی استاندار سابق گیلان، به عنوان استاندار مردم البرز معرفی شد.تغییر استانداران یکی از حساس ترین تغییرات مدیریتی است که می تواند در یک استان اتفاق بیفتد.اما آنچه مهم است کارآمدی است و اینکه با آمدن استاندار جدید چه تحول اقتصادی در استان به وقوع می پیوندد.


به گزارش سیاست گستر  ، همانطور که در خبرهای قبلی مشاهده نمودید ، در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی، آقایان فریدون همتی، عبدالمحمد زاهدی، موسی خادمی، محمد مهدی مروج الشریعه، اسماعیل تبادار، محمد احمدی و محمدعلی نجفی به ترتیب به عنوان استانداران استان های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.هیئت دولت همچنین از زحمات استانداران قبلی تشکر کرد.

گفتنی است محمدعلی نجفی پیش از این استاندار گیلان بود از این پس به عنوان استاندار مردم البرز معرفی شده است.

استانداران  نمایندگان عالی دولت در یک استان هستند و بنا به پیشنهاد وزیر کشور و با موافقت هیات دولت انتخاب می شوند  و در مقابل وزیر کشور پاسخگو هستند.

در جلسه ی مشترکی که عصر روز چهارشنبه  میان هیات رییسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان و شورای اصلاح طلبان استان برگزار شد 4 گزینه ی مدنظر اصلاح طلبان گیلان برای استانداری مشخص شدند.


بر این اساس تصمیم اصلاح طلبان بر این بوده تا بدون اولویت بندی و تقدم و تاخر، از بین ۴ گزینه پیشنهادی زیر یک نفر به عنوان استاندار گیلان معرفی شود.

گزینه های پیشنهادی اصلاح طلبان عبارتند از :

هادی حق شناس معاون سازمان بنادر و دریانوردی و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس هفتم
قاسم رمضانپور نرگسی معاون اسبق وزیر دولت اصلاحات در امور حقوقی و نماینده مردم صومعه سرا در مجلس چهارم و پنجم
عبدالغفار شجاع مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در شورای عالی کشاورزی و نماینده مردم بندرانزلی در مجلس چهارم و پنجم و رئیس ستاد دکتر روحانی در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری در گیلان
احمد حسینی معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان در دولت اصلاحات و رئیس ستاد روحانی در دوره دوازدهم ریاست جمهوری در گیلان


بدین ترتیب گروه هایی برای رایزنی با نهادهای تاثیرگذار و شخصیت های موثر در انتخاب استاندار تشکیل شدند که تا زمان حصول نتیجه موضوع را پیگیری کنند.

و اما آنچه که باید مد نظر انتخاب یک استاندار قرار گیرد میزان کارآمدی و داشتن برنامه های جامع و اجرایی است.

یک استاندار باید؛ اعتمادسازی کند، برمبنای خرد جمعی تصمیم بگیرد . در جهت ارتقای صنعتی یا کشاورزی و مزیت های استان بکوشد. استان را در مدار توسعه یافتگی قرار دهد، حضور فعال و پیگیر در حوزه های انتخابیه برای رفع مشکلات مردمی داشته باشد. در جهت جذب سرمایه  گذاری خارجی و داخلی بکوشد . به دنبال ترویج و تقویت فرهنگ کار و کارآفرینی باشد، موجبات کاهش نرخ بیکاری را فراهم کند. تعامل و همفکری سازنده داشته و بزرگان و پیشکسوتان و نخبگان استان را ارج نهد و محترم بشمارد.

 استاندار باید از تنگ نظری و نگرش سلیقه ای پرهیز کند ، از نیروهای شایسته موجود در بدنه استانداری استفاده و این بدنه را تقویت کند، از نیروهای با تجربه و کارآمد استفاده کند. در جهت ارتقای امنیت اجتماعی برنامه داشته باشد. حقوق اقلیت ها و قومیت ها را محترم شمرده و از توانمندی های آنان استفاده کند، تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، برای بهره وری منابع انسانی برنامه ریزی کند، مزیت خلق نماید، منابع مالی را هدایت و جلوی اسراف منابع و رانت ها را بگیرد، پیگیر مطالبات مردمی باشد، تیم اجرایی کارآمد داشته باشد، در ارتقای امنیت عمومی بکوشد، وضعیت بهداشت و درمان استان را سامان دهد، و ...

بیشترین انتظار مردم فهیم و فرهیخته گیلان روی کار امدن استانداری است که بتواند با جذب سرمایه گذار در بهبود وضعیت اشتغال استان نقش موثری ایفا کرده وبا شهامت  جلوی هرگونه باندبازی و رانت خواری سینه سپر کند.

همانطور که ساعاتی قبل در خبرهای سیاست گستر خواندید ، مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، تاکنون برای اعلام نظر مشورتی به وزارت کشور در خصوص انتخاب استاندار برای گیلان، به اجماع نرسیده است.و در صورتی که این مجمع در روزهای آینده بر روی گزینه ای برای استانداری گیلان به اجماع برسد، به عنوان نظر مشورتی به وزارت کشور اعلام خواهد شد.

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد