با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

خانه احزاب استان گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | اختصاصی : نشست صمیمی اعضای محترم شورای مرکزی خانه احزاب استان گیلان با دکتر زارع معاون سیاسی امنیتی و سرپرست استانداری گیلان در استانداری گیلان برگزار شد .


به گزارش سیاست گستر ، در این نشست خانم دکتر مدارایی رییس خانه احزاب گیلان ، اسحاق راستی نایب رییس اول ، دکتر احمدیان نایب رییس دوم ، مهندس غلامحسین بخشی دبیر ، دکتر برادران نصیری خزانه دار ، مهندس ابراهیم نصر،حجت الاسلام حاج آقا احمد محبی، دکتر داراب مجد اعضای محترم شورای مرکزی و مهندس. ایزدی. علی البدل.هوشنک امانی. بازرس علی البدل خانه ی احزاب گیلان حضور داشتند .

 

دکتر زارع معاون سیاسی امنیتی و سرپرست استانداری استان گیلان طی سخنانی به حضار خوشامد گفت و اظهار داشت : طبق برنامه ای که تدوین شده ما هر هفته چهارشنبه با احزاب اصلاح طلب ، مستقلین و اصولگرا به ترتیب علاقه مندی و زمانبدی ها دیدار می کنیم که این هفته قرعه به نام خانه ی احزاب گیلان افتاد .

 

وی افزود : با توجه به نیازمندی هایی که ما در توسعه ی متوازن استانی به مجموعه ی احزاب داریم ، علاقه مندیم که پیوسته این نشست ها برگزار گردد .

 

دکتر زارع در رابطه با ساختمان خانه ی احزاب استان گیلان گفت : اصل قضیه قابل انجام است و به شخصه مسئله را پیگیری می کنم.

 

در بخش دیگری از این نشست دکتر سهیلا مدارایی رییس خانه ی احزاب استان گیلان در رابطه با ساختمان خانه ی احزاب گفت : متاسفانه بر خلاف میلمان ناگزیریم که این مسئله را رسانه ای کنیم .

 

وی افزود : مدت دو سال است که از شکل گیری خانه ی احزاب گیلان می گذرد . از بدو شکل گیری خانه ی احزاب به ما قول دادند که ساختمانی در اختیار  خانه ی احزاب گیلان قرار دهند که متاسفانه پس از گذشت دو سال هنوز به این مهم دست نیافته ایم .

 

دکتر مدارایی تصریح کرد : در 16 استان کشور بلافاصله ساختمانی به خانه ی احزاب داده شده ، فقط خانه ی احزاب گیلان هنوز بی ساختمان است .

 

وی در ادامه گفت : در مدت زمان یک ساله ی ریاست مهندس نصر ، ایشان زحمات زیادی کشیدند و پیگیر این مسئله بودند ولی متاسفانه موفقیتی حاصل نشد اکنون نیز ما پیگیر قضیه هستیم .

 

رییس خانه ی احزاب استان گیلان اظهار داشت : آخرین جلسه ای که بنده به همراه مهندس بخشی با فرماندار محترم رشت داشتیم که اتفاقا شهردار محترم رشت و نماینده ی محترم دادگستری نیز در آن جلسه حضور داشت مقرر شد که مبلغ 150 میلیون تومان جهت اجاره ی ساختمان در اختیار خانه ی احزاب گیلان قرار داده شود که هنوز انجام نشده ، ما قبلا هم گفته بودیم که اگر زمان آن بگذرد و کار انجام نشود موضوع را رسانه ای می کنیم .

 

دبیر کل حزب مشارکت های مردمی گیلان گفت : با توجه به این که دو سال از تاسیس خانه ی احزاب گیلان می گذرد و 6 ماه دیگر نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش رو داریم و احزاب نیز نقش مهمی در مشارکت مردم در انتخابات دارند ، از مسئولین ذی ربط می خواهیم که هر چه سریع تر بودجه ی تصویب شده را در اختیار خانه ی احزاب قرار دهند . زیرا خانه احزاب مکانی درست وقانونی برای همه احزاب رسمی شناسنامه دار استان و  ‌شهرستانها از هر سه فراکسیون مستقلین.   اصلاح طلبان.   اصولگرایان. بوده تا بتوانند فعالیتهای حزبی خود در مورد مشترکات ملی واستانی را  برای احقاق حق وحقوق اعضای خود که از متن مردم ‌و جامعه بوده و در حال حاظر با مشکلات شدید اقتصادی مواجه هستند. وپیگیر مطالبات به حق مردم از مسولان. ونظارت بر عملکرد مدیران خاطی  وارایه حقایق به مردم شریف ‌مظلوم گیلان باشند. زیرا که یکی از عمده ترین وظایف احزاب پیگیری مطالبات به حق مردم می‌باشد.

 

دکتر مدارایی در پایان سخنان خود خاطر نشان ساخت : طبق مصوبه ای که تصویب شد مقرر گردید که پس از گذشت ده روز از این جلسه باید این کار عملیاتی شود . این جلسه در تاریخ بیست و چهارم تیر ماه برگزار شد و هنوز مبلغ تصویب شده در اختیار خانه ی احزاب گیلان قرار نگرفته است .

 

 

 اسحق راستی نایب رییس اول خانه ی احزاب گیلان نیز در این نشست طی سخنانی احزاب را ستون های دموکراسی دانست و اظهار داشت : در کشورهای توسعه یافته تاثیر گذاری احزاب کاملا مشهود است .

 

وی افزود : احزاب باید حمایت شوند . باید به احزاب بها داده شود ولی متاسفانه در طول این سال ها ما هیچ حمایتی ندیدیم .

 

نایب رییس اول خانه ی احزاب گیلان گفت : در سیل عظیم بودجه ای که در کشور هزینه می شود ، جهت دریافت بودجه ی اندکی برای تهیه ی ساختمان خانه ی احزاب ، این همه موانع ایجاد می کنند .

 

وی تصریح کرد : در دوران ریاست مهندس نصر با تمام دوندگی ها و پیگیری های صورت پذیرفته به این مهم دست نیافتیم . امیدوارم اکنون در دوران ریاست دکتر مدارایی با تلاش های ایشان بتوانیم موفق شویم .

 

در بخش دیگری از این نشست صمیمی مهندس بخشی دبیر خانه ی احزاب گیلان گفت : مدتی است که از تشکیل خانه ی احزاب گیلان می گذرد ولی هنوز متاسفانه خانه ی احزاب گیلان فاقد دفتر است .

 

وی افزود : در 16 استان از 32 استان کشور خانه های احزاب تشکیل شده و همگی دارای دفتر می باشند . حتی به خانه ی احزاب استان تهران دو دفتر داده شده ،  در گیلان یک دوره ی کامل گذشت و چند ماه است که از دوره ی دوم می گذرد و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است . طی این مدت چند جا را به ما نشان دادند که از هیچ نظر مناسب خانه ی احزاب نبود .

 

دبیر خانه ی احزاب گیلان عنوان داشت : در این مقطع زمانی حساسیت ویژه ای برای انتخابات پیش رو داریم . همین احزاب هستند که باید انتخابات را پر رونق کنند و مشارکت مردم در انتخابات را بالا ببرند .

 

وی تصریح کرد : ما از 40 میلیون بشکه روزانه 180 هزار بشکه نفت می فروختیم که جلوی همین را نیز گرفته اند . مملکت در معضل اقتصادی شدیدی بسر می برد . تامین هزینه ئهای جاری بسیار مشکل گردیده و اگر خانه ی احزاب مکانی میداشت می توانستیم پل ارتباطی بین مردم و دولتمردان باشیم .

 

پس از سخنان مهندس بخشی دیگر اعضای خانه ی احزاب گیلان نیز هر کدام سخنانی بیان داشتند که یک موضوع در سخنان همگی مشترک بود و آن چیزی نبود جز پیگیری بودجه ی ساختمان خانه ی احزاب .

 

photo_--_---2.jpgphoto_--_--.jpgsiasatgostar001.jpgsiasatgostar002.jpgsiasatgostar003.jpgsiasatgostar004.jpgsiasatgostar006.jpgsiasatgostar007.jpg

 

 

 

 

سیاست گستر 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر: https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد