با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

تجربه دفاع مقدس و بهداری رزمی ایران برای دنیا مثال زدنی است

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس اجتماعی:تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز تجربه دفاع مقدس و به خصوص بهداری رزمی ایران برای دنیا مثال زدنی است. در خط مقدم بهداری رزمی، جراحی‌های پیچیده‌ای انجام می‌شد که در پیشرفته‌ترین بیمارستان‌ها در آن زمان انجام نمی‌شد.


به گزارش سیاست گستر :  خبرنگار سلامت ایرنا، سعید نمکی روز سه شنبه در سومین جلسه هیأت امنای مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت که در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: دوران دفاع مقدس یکی از دوران طلایی نظام بود. در روزهای ابتدایی جنگ، رزمندگان حتی کلاشینکف و ژ ۳ هم نداشتند و عراقی‌ها لوله‌های تانک را وارد سنگر می‌کردند و بسیاری از رزمندگان شهید می‌شدند، اما امروز آن قدر پایگاه موشکی داریم که کسی جرأت نمی‌کند به این کشور چپ نگاه کند و این از افتخارات افرادی است که در این سنگر ماندند.

 

سرلشکر سید یحیی صفوی، رئیس هیأت امنای مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از رسالت‌های ما این است که فرهنگ دفاع مقدس و ارزش‌های آن را به ۴۶ میلیون جمعیت زیر ۴۰ سال و ۵ میلیون دانشجو معرفی کنیم. وزارت بهداشت بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو دارد و به طور متوسط سالانه ۳۶ هزار نفر فارغ التحصیل می‌شوند. اگر این دانشجوها با دفاع مقدس آشنا شوند، می‌توان فرهنگ ناامیدی را از بین ببرد. زیرا پزشکان و پیراپزشکان ما با دست خالی و بدون امکانات، در دفاع مقدس فعالیت کردند در شرایطی که ابزار و تجهیزات پزشکی وجود نداشت.

 

وی بیان کرد: اولین خواهش ما از وزارت بهداشت، اجرایی کردن ۲ واحد درسی به صورت داوطلبانه به عنوان آشنایی با فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس است که درس نامه آن را هم تهیه کردیم. این ۲ واحد در وزارت علوم به صورت عمومی وجود داشت که در حال حاضر به شکل تخصصی است. خواهش دوم ما این است که در حد توان و مقدورات، وزارت بهداشت به اجرایی شدن مصوبات هیأت امنای مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت کمک کند.

 

 

اپراتور:معصومه شادمان

ایرنا

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد