با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

زارع و قاسم نژاد و مدارایی و بخشی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | اختصاصی : نشست اعضای محترم خانه احزاب استان گیلان ، با استاندار گیلان ظهر روز سه شنبه در سالن القدیر استانداری برگزار شد .


به گزارش سیاست گستر ، در این نشست ابتدا محمود قاسم نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان پس از عرض خیر مقدم خدمت حضار و تبریک پیشاپیش فرارسیدن ماه مبارک رمضان ، اظهار داشت : از اینکه در جمع احزاب و تشکل های سیاسی استان هستم بسیار خرسندم . برنامه ای که از مدت ها قبل با تاکید جناب استاندار قرار بود اتقاق بیفتد که متاسفانه با شرایط پیش آمده به تعویق افتاد .

 

قاسم نژاد از احزاب استان در خصوص همکاری و همدلی در ارتباط با مدیریت کرونا ، صدور بیانیه ، همراهی با مسئولین امر که آن را از اقدامات ارزنده ی احزاب دانست ، تشکر و قدردانی کرد و در رابطه با انتخابات گفت : حضور پررنگ تمامی احزاب در کنار آحاد مختلف مردم باعث شد که انتخابات خوبی داشته باشیم و نمایندگان مجلس یازدهم انتخاب شوند . فعالین سیاسی و احزاب در این خصوص کوشش کردند که جای تقدیر و تشکر دارد .

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان  در خصوص دیدار احزاب با استاندار عنوان داشت : متاسفانه در چند ماه اخیر آنطور که تاکید استاندار بود یا در ذهنمان داشتیم توفیق چندانی در خصوص دیدارهای برنامه ریزی شده ی متعدد با احزاب نداشتیم ، گرچه این فرصت همیشه برای دوستان فراهم بود که با جناب استاندار به صورت تلفنی و یا حضوری در تماس باشند .

 

وی افزود : در سال 99 ما برنامه ریزی نشست های فصلی را با همه ی احزاب خواهیم داشت . ما به فرمانداران خود نیز در سراسر استان اعلام کردیم که این نشست ها را با نمایندگان احزاب در شهرستان ها داشته باشند .

 

پس از سخنان قاسم نژاد ارسلان زارع استاندار گیلان با تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان و تشکر از مردم، گروه های سیاسی، و نیز احزاب به سبب فعالیت های موثر در جریان شیوع ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه به ویژه در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ احزاب را گروه های منسجم مردمی در قالب واحدهایی شناسنامه دار خواند که از مولفه های اثرگذار تقویت و انسجام ملی به شمار می روند.

 

وی اظهار داشت: باید بپذیریم که امروزه با توجه به تحولات جهانی، دولت ها بدون در نظر گرفتن نقش احزاب و مردم نمی توانند برنامه های توسعه ای خود را به پیش ببرند و در سایه تقویت همگرایی و همبستگی ملی از رهگذر استفاده از ظرفیت ارتباط با مردم است که انسجام ملی محقق می‌شود.

 

دکتر زارع تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی جنگ تبلیغاتی و روانی گسترده ای علیه ملت ایران از سوی دشمنان به راه افتاد و بویژه طی سال های اخیر این جنگ با اهرم های بی شمار رسانه ای، تشدید شده و دشمنان در تلاشند به هر نحوی از انحاء شکاف و دودستگی در کشور ایجاد کنند در حالیکه زیباترین جلوه های انسجام ملی را در برهه های مختلف از جمله ماه های اخیر شاهد بوده ایم.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به این امر که جبهه استکبار می‌کوشد موفقیت های کشور را کم رنگ جلوه داده و بی اثر کند و با بزرگ نمایی کاستی ها ، نه دولت بلکه نظام اسلامی را ناکارآمد نشان دهد ، افزود: به خاطر داشته باشیم که منافع ملی کشور در اولویت قرار دارد و  در شرایطی هستیم که باید انسجام را حفظ کنیم  و بدنبال تقویت پایه های اقتدار ملی باشیم.

 

وی بیان داشت: هیچ کس نمی تواند ادعا کند که بدون کمک مردم، می توانیم مشکلات را حل کنیم بلکه باید میان همه بخش های اداره کشور همدلی بوجود آوریم و جایگاه مردم را در عمل و تصمیم گیری ها بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم.

 

دکتر زارع ، احزاب را محمل مناسبی برای تجلی اراده ملی در رفع مشکلات ، شناسایی چالش ها و برنامه ریزی عملیاتی بمنظور حل کاستی ها و دشواری ها دانست و یادآور شد: در مراسم افتتاح خانه احزاب گیلان نیز که دی ماه سال گذشته برگزار شد، به تصریح بیان داشتم که باید به رشد و توسعه احزاب در عرصه های مختلف اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی توجه شود.

 

استاندار گیلان بیان کرد: امروز کشورمان همچون دیگر نقاط دنیا درگیر ویروس و بیماری شده که تجربه جدیدی از مدیریت عمومی جامعه را پیش روی ما نهاده و طی دو ماه اخیر شاهد جلوه های کم نظیری از عزم ملی برای مقابله با این بیماری در کشور بودیم؛ آحاد مردم و فعالان مدنی و سیاسی گام در این عرصه نهادند تا آلام را کاهش دهند.

 

وی با اشاره به اینکه احزاب با ظرفیت های خوبی که در انسجام بخشی اجتماعی دارند می‌توانند اثربخشی قابل قبولی در مدیریت فضای عمومی جامعه داشته باشند ، گفت: با توجه به ارتباط احزاب با لایه های درونی مردم، باید هم نقش آموزشی خود را ایفا کنند و هم تجربیات‌شان را به نسل های جوان انتقال دهند تا در این شرایط با تقویت همدلی مردم ، مسئولان و همه نهادها ، رفع مشکلات تسهیل و تسریع شود.

 

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باور دارم که باید زمینه ای را در جامعه فراهم سازیم که فضا برای اقناع نسل جوان در خصوص مدیریت کشور در چنین شرایطی، ایجاد شود و در عین حال؛ با آنان به گفت وگو بنشینیم و در چنین صورتی است که قدرت ملی استحکام می‌یابد.

 

وی تاکید کرد: به خاطر داشته باشیم هم افزایی همه نیروهای فعال سیاسی و اجتماعی، موجب تقویت اعتماد عمومی می شود و این، یک افتخار ملی است که فضای امیدوارانه ای در کشور ایجاد کنیم زیرا در سایه امید، زندگی جاری خواهد بود.

 

سهیلا مدارایی رئیس خانه احزاب گیلان نیز در این نشست بر ضرورت توجه به دشواری های ناشی از کرونا برای اقشار آسیب پذیر جامعه تأکید کرد و گفت؛ انتظار است دولت حمایت های مالی خود از این اقشار بیشتر و ادامه دهد.

 

در بخش دیگری از این مراسم سهیلا مدارایی رییس خانه ی احزاب استان گیلان و دبیر کل حزب مشارکت های مردمی ، پس از عرض خیرمقدم خدمت تک تک نمایندگان محترم احزاب از سراسر استان ، از فراکسیون ها و سلایق مختلف و تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان اظهار امیدواری کرد که خداوند خیر و برکتش را برای کشور عزیزمان ایران و این مردم دردمند بیشتر کند و اظهار داشت : پس از صدور بیانیه ی اول خانه ی احزاب استان گیلان ، قرار بود بیانیه ی دومی صادر شود و دیدار ما با جناب استاندار به صورت مجازی باشد ، منتها ایشان فرمودند که این دیدار با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی حضوری صورت پذیرد . این شد که تصمیم گرفتیم به جای صدور بیانیه ی دوم امروز دور هم جمع شویم و احزاب رودررو با نماینده ی محترم دولت در گیلان صحبت کنند .

 

مدارایی با تاکید به این نکته که امروز اینجا جمع شدیم تا با زبان مردم با استاندار گیلان صحبت کنیم ، گفت : در این هیچ شکی نیست که شما مورد تایید ما هستید و ما حامی شما بودیم . به مقامات پایتخت نشین نیز تاکید کرده بودیم که اگر قرار است استاندار غیر بومی باشد گزینه ی ما شما هستید . چون روی شما شناخت داشتیم و می دانستیم فردی اصلح ، با اخلاق و پاکدست هستید و تعامل شما را با احزاب دیده بودیم .

 

رییس خانه ی احزاب استان گیلان با اشاره به اینکه ما از حامیان اصلی دولت تدبیر و امید هستیم ، عنوان داشت : متاسفانه دولت تدبیر و امید ما را نا امید کرد . مخصوصا در دولت دوازدهم آن کارهایی که باید انجام می شد ، نشد .

 

وی افزود : استدعای ما این است که رییس دولت تدبیر و امید یک مقدار به خودشان بیایند . پروردگار را ببینند و کاری کنند که هم خدا و هم مردم راضی باشند .

 

دبیر حزب مشارکت های مردمی در رابطه با بودجه ی کشور گفت : بودجه ای که برای مملکت بسته می شود یک فاجعه است . اصل بودجه ی کشور در بین نهادها و موسساتی که نه مالیات می‌دهند و نه به کسی در مورد هزینه ی این بودجه های کلان پاسخگو هستند تقسیم شده و بصورت قطره چکانی سهم مردم دردمند را می دهند  . مردم عزیزی که صاحبان اصلی این انقلاب هستند . مردم دردمندی که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران فرمودند که ولی نعمت ما هستند . آیا حق مردم ما این است که از داخل سطل زباله غذا جمع کنند ؟

 

وی افزود : از ریس جمهور محترم مجدانه تقاضا داریم تا با بهره گیری از کمیسیون تلفیق مجلس محترم در ردیف بودجه برای نهادها و موسسات یاد شده تجدید نظر فرمایند . البته نظر مردم ‌و احزاب حذف این بودجه ها می باشد ، در غیر اینصورت از مقام معظم رهبری خواهشمندیم ۵۰ درصد آن  برای ماندن مردم در قرینطینه حداقل تا زمستان سال جاری هزینه شود چون با آزاد کردن مشاغل و رفت و آمد آزادانه ی مردم در معابر بطور یقین شاهد سیر صعودی دوباره شیوع کرونا واز دست دادن جان صدها نفر از مردم عزیزمان همچنین مدافعان  گرانقدر درمانی  سپید پوشمان  در جبهه سلامت خواهیم بود که بسیار جبران ناپذیر است .

 

سهیلا مدارایی با تاکید به این نکته که چطور می توانیم شب راحت سر بر بالین بگذاریم ، بیان داشت : وقتی ما به مردم می گوییم برای حفظ سلامت خود در خانه بمانید ، فکر معیشت آنان را هم می کنیم ؟ جناب استاندار ؛ آیا از دولت خواستید که چندین ماه هزینه ی قرنطینه را مانند کشورهای دیگر پرداخت کند . ما که به شکر خدا کشور فقیری نیستیم .

 

رییس خانه ی احزاب استان گیلان ، خود را شرمنده ی مردم دانست و گفت : چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است . ما چرا نباید نعماتی را که خداوند به کشور عزیزمان عطا فرموده ، برای خود مردم هزینه کنیم . منابع باید درست مدیریت شود .

 

وی افزود : از دولت تدبیر و امید استدعا داریم درست عمل کند تا ما شرمنده ی مردم نباشیم . در رابطه با عملکرد دولت هیچ جای دفاعی نیست . من خود به تنهایی شرمنده ی مردم هستم و نمی توانم از چنین عملکردی دفاع کنم .

 

سهیلا مدارایی تصریح کرد : میلیاردها تومان پولی که در زمان اوباما به ایران بازگردانده شد ، کجا رفت ؟ کجا هزینه شد ؟ پولی که قرار شد پس از گرانی بنزین به جیب مردم بازگردد چه شد ؟ این که دیگر دست دولت بود و ده ها مورد دیگر از قبیل ارز 4500 تومانی و ... که تکلیف آن مشخص نیست . و این ها همه مربوط می شود به مدیریت دولت و ربطی به نهادها ندارد . من از شما که نماینده ی دولت در گیلان هستید استدعا دارم که حداقل در حد اختیارات خودتان مطالباتی برای مردم گیلان داشته باشید .

 

دبیر کل حزب مشارکت های مردمی با اشاره با وجود کودکان کار در استان گیلان از استاندار خواست تا در این خصوص نظارت بیشتری داشته باشند و خاطرنشان ساخت : جناب استاندار من در کنار انتقاد ، پیشنهاد نیز دارم . شما می توانید در حد اختیاراتتان در استان از نذورات اماکن زیارتی که از طریق اوقلف جمع آوری می شود و معلوم نیست که به کجا می رود در جهت توسعه ی استان استفاده کنید . این پول ها باید برای مردم گیلان هزینه شود . ضمنا در کنار کودکان کار نظارت بر زندان‌ها. سامانکده ها ، مردم حاشیه نشین و ‌حتی کسانیکه در خیابان وپارک میخوابند ، امری الزامیست . این تصاویر  از شهر ، استان و کشور در شان کشور اسلامی ما نیست .

 

رییس خانه ی احزاب استان گیلان در پایان سخنان خود گفت : در رابطه با مدیران خاطی از وزارت کشور انتظار داریم نظارت بیشتری داشته باشد . برخی دارند از آب گل آلود به نفع خود ماهی می گیرند و از نظر مالی ، انسانی و ... خسارت وارد می کنند . ما زبان گویای مردم هستیم از سلایق مختلف ، ولی درد همه ی ما مشترک است . درد ما درد مردم است و از شما استدعا داریم در یک سال باقیمانده آن چیزی که از دستتان بر می آید را انجام داده و نگذارید در هیچ بخشی شاهد کوتاهی مدیران استانی باشیم . از ریاست محترم جمهور  نیز خواهشمندیم در این وقت باقیمانده یکساله با جبران عملکرد صحیح و بهره گیری ازکارشناسان اقتصادی دانشگاه و دلسوزان کشور بتوانند کشور را در مسیری درست هدایت کنند و خدای بزرگ را ناظر ببینند و سعی در جلب رضایت خالق بی همتا و مردم عزیز کشور داشته باشند.

 

پس از سخنان رییس خانه ی احزاب استان گیلان  ۱۸ نفر از دبیران کل و نمایندگان احزاب نیز در خصوص موضوعاتی همچون افزایش سرعت اینترنت در روستاها ، حمایت از خانواده های کم بضاعت، ادامه فعالیت پروژه های عمرانی، توجه به اقتصاد کشاورزی استان، برنامه ریزی برای توسعه اشتغال بویژه در حوزه جوانان، اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان، نشاط بخشی در جامعه و توجه به این نیاز بانوان و نیز امنیت شغلی کارگران مطالبی مطرح کردند.

 

سخنان آقایان راستی ، نصر ، محبی ، شادمان ، بخشی ، ایزدی و امانی ( اعضای محترم  شورای مرکزی اصلی وعلی البدل. خانه احزاب گیلان ) در بخش دوم گزارش از نظرتان می گذرد .

 

پایان بخش اول

 

جهت مشاهده ی گزارش تصویری کلیک کنید

 

انتهای پیام

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

 

 

سیاست گستر

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد