با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

×

خطا

لطفا مطمئن شوید که پلاگین آمارگیر فعال باشد
خانه احزاب استان گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | گزارش خبری : اختصاصی سیاست گستر | مجمع عمومی خانه احزاب استان گیلان ، عصر روز سه شنبه 13 آذرماه سال جاری ، با حضور اعضای شورای مرکزی ، و نمایندگان سه فراکسیون احزاب ، مستقلین ، اصلاح طلب و اصولگرای استان ، برگزار شد .


به گزارش سیاست گستر ، در ابتدای این نشست صنفی ، دکتر سهیلا مدارایی دبیر خانه احزاب استان گیلان ، با اشاره به این نکته که خانه احزاب استان کار رسمی خود را از برج 2 سال جاری آغاز کرد اظهار داشت : با قرعه کشی از سه فراکسیون مستقلین برای سال اول ، اصلاح طلبان سال دوم و اصولگرایان سال سوم انتخاب شدند .

 

به عبارت دیگر به ترتیب سال های 97 ، 98 و 99 با این اعضای شورای مرکزی به ترتیب اولویت کار خود را به اتمام می رسانند و سپس در اسفند سال 99 مجدد انتخابات خانه احزاب انجام خواهد شد . در فراکسیون مستقلین از بین 3 نفر به ترتیب انتخابات مهندس نصر به عنوان رییس ، مهندس بخشی ، نایب رییس اول و حاج آقا محبی به عنوان نایب رییس دوم فراکسیون مستقلین،انتخاب شدند . بنده نیز به عنوان دبیر و دکتر برادران نصیری نیز به عنوان خزانه دار با رای اعضا ، انتخاب شدند .

 

وی افزود : یکی از نکات مثبت دولت تدبیر و امید ، توجه به تحزب گرایی در کشور بود . اگر تحزب گرایی با سلایق مختلف و در کنار هم دیگر انجام نشود ، باعث رشد سیاسی نمی گردد . و عدم رشد نیز باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده به علت عدم نظارت نمایندگان مستقیم مردم یعنی احزاب و مجلس باعث بوجود آمدن مشکلات فعلی کشور می گردد.  اگر احزاب قدرتمندی داشته باشیم مدیران کلان کشوری و همچنین میانی از بین احزاب انتخاب شده و بخاطر جوابگویی به تشکیلات خود به خود اجازه خطا نمی دهند .

 

در بخش دیگری از این نشست ، مهندس نصر رییس خانه احزاب استان گیلان ، پس از ابراز خرسندی از اینکه در جمع دوستان از احزاب مختلف استان حضور دارد ، خاطر نشان ساخت : هدف از تشکیل خانه ی احزاب ، گفتگو و تعامل بیشتر بین احزاب استان می باشد . تا بتوانیم مسائل و مشکلات مردم را جمع بندی کنیم . مشکلات مردم را به مسئولین انتقال داده و از آنان بخواهیم که در جهت رفع آن کوشا باشند .

 

وی افزود : در جلسه ای که با برخی از دوستان داشتیم ، آمارهای ناراحت کننده ای داده شد ، چرا استان گیلان باید از نظر اخذ رشوه در کشور مقام اول را داشته باشد؟ چرا باید ما در فساد و فحشا و طلاق ، اول باشیم ؟ همه ی این ها را می توان با تفاهم و هفکری در کنار هم بررسی کرد .

 

مهندس نصر تصریح کرد : چرا مردم ما در فقر و بیچارگی روزگار می گذرانند ؟ چرا وقتی قیمت ارز به 20 هزارتومان افزایش پیدا می کند ، قیمت تمامی اجناس چند برابر می شود ولی وقتی همان ارز قیمتش به 10 هزار تومان کاهش می یابد ، هیچ جنسی ارزان نمی شود ؟ باور کنید برخی در زباله ها بدنبال غذا می گردند .

 

رییس خانه احزاب گیلان با تاکید به این نکته که من طرفدار و حامی دولت تدبیر و امید هستم ، عنوان داشت : دولت نیز مشکلات فراوانی دارد . ولی با تمام این مشکلات انتقاد های زیادی بر آن وارد است . مخصوصا در بخش انتصابات .

 

وی جوانگرایی را در بدنه ی دولت لازم دانست و گفت : یک عده هستند که سال هاست از همین ها در پست های مختلف استفاده می شود . باید در کشور جوانگرایی در دستور کار دولت قرار بگیرد . امروز کشور ما در شرایط خاصی قرار دارد و شرایط هر روز سخت تر از روز قبل می شود . و تمامی فشارها در نهایت به مردم ختم می گردد . مدیران استان باید تدبیری بیندیشند . احزاب باید راه حل بدهند و با مدیران جلسات متعدد داشته باشند .

 

وی در پایان با اشاره به متنی از عدل نامه بیان داشت : کسی که تفکرش با من متفاوت است دشمن نیست . بلکه انسانی است با دیدگاه دیگر . اگر فقط همین یک اصل را می پذیرفتیم ، روابطمان بهتر می شد . خوشبختی مدیون دانستن چگونه دوست داشتن است . ما هیچکدام دشمن هم نیستیم و اگر در کنار هم باشیم کارهای بزرگی را می توانیم انجام دهیم .

 

پس از سخنان مهندس نصر ، مهندس بخشی نایب رییس اول و حاج آقا محبی نایب رییس دوم نیز به ترتیب سخنانی بیان داشتند و پس از آن چند تن از اعضای شورای مرکزی و کلیه نمایندگان احزاب حاضر پس از معرفی دیدگاه های خود را بیان داشتند و در انتها از طرف هیات رییسه خانه احزاب گیلان بیان گردید که از برج 2 97 تا کنون با توجه به دو نامه و چند تذکر از طرف رییس خانه احزاب کشور آقای دکتر کمالی ، بر این مبنا که تا کنون 14 استان در کشور دارای خانه احزاب می باشند و 13 استان از طریق استانداری خود دارای مکان و تجهیزات برای ارایه خدمات به احزاب استان خود و شرح وظایف مربوطه تسهیلات برایشان فراهم گردیده است متاسفانه خانه احزاب استان گیلان تا کنون نتوانسته است مکانی را از طریق استانداری در اختیار بگیرد .

 

ولی خوشبختانه اخیرا بالاخره پس از آخرین نامه دکتر کمالی و پیگیری هیات رییسه خانه احزاب گیلان از طریق مدیر کل محترم سیاسی و امنیتی وقت استانداری این مسئله در حال پیگیری می باشد . و شورای مرکزی خانه احزاب گیلان امیدوار است که جناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم استان گیلان طبق قولی را که در انتخابات خانه احزاب گیلان با حضور دکتر کمالی در اسفند 96 و همچنین جلسه حضوری با شورای مرکزی داده بودند تعامل بیشتری وفق قولشان داشته باشند تا ما احزاب نیز بتوانیم به آسانی و بدون مشکلات وظایف خود را برای ارایه به مردم شریف و فهیم استان گیلان ارایه نماییم.

 

 

 

سیاست گستر

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد