با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

اعضای خانه احزاب

با کمک احزاب فضای جامعه تبدیل به فضای کار و همدلی می گردد

 

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | گزارش خبری : عصر روز یکشنبه،اعضای خانه ی احزاب استان گیلان ، با دکتر سالاری استاندار گیلان ،در محل دفتر استاندار ، دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش سیاست گستر , در این نشست صمیمی دکتر سالاری استاندار گیلان ، آقایان محمد ابراهیم نصر از حزب اعتدال و توسعه و رییس خانه احزاب گیلان ، غلامحسین بخشی از حزب کارگزاران و نایب رییس خانه احزاب گیلان،احد محبی از حزب وحدت ایران اسلامی و نایب رییس دوم خانه احزاب گیلان،سعید برادران نصیری از حزب وحدت ایران اسلامی و خزانه دار خانه احزاب گیلان ، خانم سهیلا حاجتی مدارایی از حزب مشارکت های مردمی و منشی خانه احزاب گیلان ، حضور داشتند.

دکتر سالاری در این نشست صمیمی در ابتدای سخنان خود احزاب را در حل مشکلات جامعه تاثیر گذار دانست و اظهار داشت : در شرایط فعلی جناحی کارکردن به نفع کشور و مردم نیست . انجام فعالیتهای جناحی، کشور را دچار مشکل می کند.

 

استاندار گیلان برضرورت بهره‌گیری از فرصت کاهش محدودیت‌ها با کشورهای حوزه ی دریای خزر تأکید و با اشاره به این نکته که گیلان زمانی در تجارت صاحب نام بود بیان داشت : شرایط ایجاد شده فرصتی برای بازگشت دوران طلایی گیلان در تجارت خواهد بود.


وی بر ضرورت حرکت واقع بینانه در جهت رشد استان تأکید کرد و گفت : توسعه گردشگری گیلان بسیار مهم است اما این درست نیست که تمام اقتصاد استان را به گردگشری گره بزنیم.


دکتر سالاری کشاورزی را نخستین مزیت گیلان دانست و تصریح کرد : باتوجه به عقب ماندگی‌های بخش گردشگری استان ،این حوزه نیازمند توجه بیشتر است .

 

نماینده ی عالی دولت در گیلان ، خطاب به حضار گفت: همان گونه که در این نشست برادران اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدالی دور هم گرد آمده ا‌ید، امیدوارم کمک کنید تا فضای جامعه تبدیل به فضای کار و همدلی گردد.

 

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید به ضرورت فعالیت آزاد و کم دغدغه احزاب اذعان داشت : چنانچه احزاب با انسجام ، تعامل ، گفتگوی مبتنی بر منطق و دلسوزانه، نقدها را بیان کنند در حقیقت امر به معروف و نهی از منکر کرده‌اند.

 

دکتر سالاری امر به معروف و نهی از منکر را فریضه دینی و دارای ساز و کار و ساختار امروزی دانست و تشریح کرد:  اصل این فریضه مبتنی بر باورهای دینی و قدمت آن برابر با طول عمر دین ما می باشد اما روش اجرای آن روشی امروزی است.


وی در ادامه گفت: چنانچه به جای در نظر گرفتن منافع شخصی و گروهی با نگاه منافع ملی به مسائل بنگریم بسیاری از مشکلات مرتفع می شود.


نماینده ی عالی دولت در گیلان ، با بیان اینکه راهکار مبارزه با فساد تنها تشکیل کمیته و ستاد نیست تصریح کرد: چنانچه ساز و کار نظارت مردمی، متشکل از نظام صنفی، حزبی و رسانه ای  ایجاد گردد در آن صورت می توانیم به صورت واقعی با فساد مبارزه کنیم.


استاندار گیلان افکار عمومی را مانع  بروز فساد در جامعه دانست و عنوان داشت: چنانچه افراد در محیط شفاف، آزادانه انتقاد کنند، افکار عمومی اجازه بروز فساد در جامعه را نخواهد داد.


دکتر سالاری ساختار فعلی احزاب را دارای مشکلاتی دانست و افزود: در احزاب نباید انتصاب‌ها به صورت سلسله مراتبی و از بالا به پایین انجام گیرد بلکه باید عکس این صادق باشد.


استاندار گیلان با یادآوری تحریم‌های ناجوانمردانه و محدودیت‌ها ی دشمنان در دوران دفاع مقدس خاطر نشان ساخت: در آن دوران همه ملت با اتحاد و همدلی تحریم‌ها را پشت سر گذاشتند و امروز نیز باید وحدت را به مفهوم واقعی در جامعه ایجاد کنیم .


دکتر سالاری بر ضرورت تبدیل تهدیدها به فرصت تاکید کرد و گفت: باتوجه به تغییرات نرخ ارز می توان شرایط مطلوبی را برای رونق صادرات و تولید کنندگان فراهم آورد.


وی با تاکید به این نکته که بهره گیری از ظرفیت‌های استان تحت تأثیر تحریم‌ها نیست  اظهار داشت : باید با تمام توان و ظرفیت های موجود در جهت حل مشکلات مردم بکوشیم.


دکتر سالاری با بیان اینکه با اراده، همگرایی و وحدت به سهولت می توانیم از مشکلات عبور کنیم بیان کرد: باید با صداقت کامل برای مردم کار کنیم.


وی سخنان مطرح شده از سوی حاضرین را از دغدغه‌های عمومی جامعه دانست و افزود: خود را در قبال دغدغه‌های به حقی که مطرح شد مسئول می دانم.


استاندار گیلان ابراز امیداری کرد: انشاء ا... بتوانیم با کمک شما و مردم در مسیر کاهش مشکلات جامعه گام برداریم.و افزود : باید شرایطی را فراهم کنیم تا گیلان را به جایگاه واقعی که زیبنده آن است برسانیم.


به گزارش سیاست گستر , در این نشست هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که به بخشی از آن اشاره می کنیم:

 

محمد ابراهیم نصر

 

راه انداری خانه ی احزاب امری ضروری است که بدون کمک شما (استاندار) امکان پذیر نیست . من به عنوان ریاست دوره ای خانه ی احزاب ، دوست دارم طی مدت یک سالی که این مسئولیت را بر عهده دارم ، بتوانم در جهت خدمت به دولت کار مثبتی انجام دهم.انشاالله که بتوانیم بازوانی باشیم بین مردم و مقامات استانی .

 

سهیلا حاجتی مدارایی

 

ما در خانه احزاب از فراکسیون های مختلف و تفکر سیاسی گوناگون دور هم جمع شدیم. ولی مشترکاتی داریم که برون رفت از مشکلات منطقه و کشور است . چون ارتباط ما مستقیما با مردم است و هر کدام از ما با گروه ها و افراد مختلف در ارتباط هستیم. و تلاش جهت برون رفت از مشکلات را با کمک دولتمردان وظیفه ی خود می دانیم.

 

غلامحسین بخشی

 

اولین دیدار خانه احزاب با استاندار را به فال نیک می گیریم . احزاب پل ارتباطی بین مردم با دستگاه حکومتی هستند . احزاب اعلام آمادگی می کنند که در کنار زحمات دولتمردان خود را موظف بدانند همکاری کنند.چون در دل خود چهره ها و شخصیت های شاخصی دارند که در تخصص های مختلف مهارت و تجربه دارند. و این آمادگی را دارند که به عنوان افراد نزدیک و همکار در گروه های تخصصی با شما همکاری کنند.

 

در ادامه اسحاق راستی در رابطه با نقش احزاب در استان سخنانی بیان داشت و پس از آن اعضای دیگر حاضر در جلسه هر کدام دغدغه های خود را مطرح نمودند.

 

گزارش تصویری :

 

siasatgostar_khaneh_ahzab-10.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-11.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-2.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-3.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-4.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-5.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-6.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-7.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-8.jpgsiasatgostar_khaneh_ahzab-9.jpg

 

 

 

 پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد