با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

دکتر رمضانپور نرگسی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش |  عصر روز شنبه ی هفته ی جاری ، نشست خبری در دفتر دکتر احمد رمضانپور نرگسی ، منتخب اول مردم در شورای اسلامی رشت برگزار شد.


به گزارش سیاست گستر  ، دکتر احمد رمضانپور نرگسی ، در ابتدای سخنان خود در این نشست خبری پس از عرض خیر مقدم خدمت حضار حاضر در جلسه اظهار داشت: تشکر ویژه میکنم از یکا یک عزیزان . بر کسی پوشیده نیست که رسانه ها واقعا پل ارتباط بین مردم و حاکمیت هستند . همانطور که ما برای مسئولین یک وظایفی مشخص و معلوم میکنیم طبیعتا این مسئولیت بر دوش رسانه ها نیز هست .


وی افزود : همانطور که می گوییم افراد باید عملکرد صادقانه داشته باشند ، قطعا رسانه ها باید صادق تر باشند و من به عنوان فردی که به رسانه و نقد واقعا علاقه مندم ، انتقاد را جزء برنامه های سازندگی میدانم و همیشه آرزو میکنم کسانی که کسوت رسانه را بر دوش دارند . مانند روزنامه نگاران ، خبرنگاران و ... چه در حوزه ی مجازی و چه در حوزه مکتوب . باید افراد اثر گذاری باشند. آنچه میتواند رسانه ها را به یک رسانه ی اثر گذار تبدیل کند برخورد های شفاف و صادقانه است .


رمضانپور با اشاره به این نکته که باید تلاش کنیم از رسانه به نحو شایسته بهره بگیریم گفت : باید با شفافیت و صداقت بیشتر عمل کرد و نباید رسانه را محل امتیاز خواهی دانست . همانطور که یک مقام مسئول اگر مسئولیت دارد از این موقعیت نباید علیه کسی استفاده کند و از این قدرت باید به نفع مردم استفاده نماید . لذا اعتقاد دارم که رسانه ها در تنویر افکار عمومی نقش بسزایی دارند و اگر رسانه ای به جای تنویر افکار عمومی ، تشویش افکار عمومی را در دستور کار خود قرار دهد مطمئن باشید که مردم تشخیص می دهند.


منتخب اول شورای شهر رشت ادامه داد : من آرزو میکنم که در استان ما همه ی رسانه ها در جهت تنویر افکار عمومی حرکت کنند و من رمضانپور که کمترین فرد شورای شهر هستم را نیز بتوانند نقد کنند وبا این نقدشان من را هدایت نمایند به سمت سعادت و به آن سمتی که باید در خدمت مردم باشم . با توجه به اینکه پایان سال است تصمیم گرفتم گزارش عملکرد چند ماه گذشته را به مردم و رسانه ها اعلام نمایم .


عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت عنوان داشت : من به طور خیلی خلاصه عرض کنم که قبل از اینکه مراسم تحلیف انجام بگیرد ، با عزیزان و همکاران خودمان نشست های متعددی داشتیم . هر هفته جلسه ای برگزار شد و متعاقبا برنامه ریزی هایی صورت گرفت . در مصاحبه ای اعلام کردم ، بعد از شروع به کار شورای شهر کمتر از یک ماه شهردار انتخاب میکنیم و دیدیم کمتر از 15 روز شهردار رشت انتخاب شد. و دلیل آن این بود که قبل از اینکه کارمان به صورت رسمی آغاز شود به صورت غیر رسمی شروع به کار کرده بودیم . و برهمین اساس سیاست گذاری هایی شد که در حوزه ی وظایف مان ورود کنیم . اگر اکنون قضاوت مردم این است که این شورا شاید متفاوت تر از شورای گذشته است . نه بخاطر وزنه ی افراد است و نه بخاطر سابقه ی افراد . بلکه در گذشته تلاش هایی کردند و تجربه ای کسب نمودند، تخصصی دارند و ما بنا را بر این گذاشتیم که در حوزه ی وظایف خودمان باشیم .


رمضانپور تصریح کرد : یکی از وظایف ما انتخاب شهردار بود . این شهردار است که باید معاونین،شهرداران منطقه و مدیران ستاد خود را شخصا انتخاب کند.این استراتژی ای بود که همه ی اعضای شورا داشتند که در سوال های عزیزان هم بود و من قلبا به این اصل اعتقاد دارم و در محضر شما و در محضر پروردگار سوگند یاد میکنم که بنده هیچگونه دخل و تصرفی در اتنخاب مدیران و معاونان شهردار نداشتم و این استراتژی را آنقدر در بین مقامات سیاسی،امنیتی،نظارتی مطرح کردم که شهردار باید آدم های خود را خودش انتخاب کند . چون در جوامع دمکراتیک ما چند اصل داریم : اصل مطالبه گری ، اصل پرسش گری و اصل پاسخگویی و اگر قرار این باشد اعضای شورا واقعا در عزل و نصب مدیران شهرداری دخالت کنند ، هم مطالبه گری و هم پرسشگری و هم پاسخگویی یک جا دفن میشود.و این اصلا خوشایند نظام ،کشور،جامعه و شهر ما نیست.


وی افزود : اکنون خدای را شاکریم که اکثریت اعضای شورا به این اصل پایبند هستند و من نیز بارها و بارها تاکید میکردم که نباید دخالت کنیم و ماهم وظیفه داریم افراد با تجربه و شاخص را به شهردار معرفی نماییم.

 

رمضانپور در رابطه با استخدام مشاورین گفت : شورای پنجم هیچ مشاوری را استخدام نکرده بلکه قرارداد های گذشته با مشاورین تا پایان سال ادامه دارد. و قرار است در سال جدید هر یک از اعضای شورا یک نفر مشاور معرفی کنند که این هم در حد اظهار نظر بوده و مصوبه ای در این خصوص تصویب نشده است .


منتخب اول شورای شهر رشت در خصوص توانمندی های مهندس نصرتی شهردار فعلی شهر رشت بیان داشت : من ایشان را فردی توانمند میدانم و از انتخاب وی به هیچ عنوان پشیمان نیستیم و حمایتش میکنیم و از وقتی که ایشان تشریف اورده اند یک ارامشی به شهر و شهر داری برگشته و سعی کرده که مطالبات کارکنان را پرداخت کند .

 

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در خصوص نیروهای حجمی شهرداری گفت : همه اعضای شورا بر روی نیرو های حجمی حساسیت دارند . ولی نیروهای حجمی شرکتی بوده و طرف قرار داد خدمات شهری و مدیر ان شرکت میباشند و آن هایی که در فراخوان برنده مناقصه میشوند تعهدات قانونی دارند که میباید دو ماه حقوق و مزایای آن ها را تامین کنند.شهرداری در این حوزه بدهکار این شرکت ها نیست ، بلکه شرکت ها هستند که به تعهدات خودشان عمل نکرده اند.به همین جهت یک کمیته ی کاری در شورای شهر تشکیل دادیم که در واقع حقوق این نیرو های حجمی را بستاند و اگر شرکتی با ا ین مسئله سستی داشته و خلاف کرده با ان ها برخورد میشود همانطور که با یک شرکت برخورد شده است.


نماینده ی مردم رشت در مجلس پنجم در رابطه با املاک شهرداری خاطر نشان ساخت : بنده 33 سال پیش این افتخار را داشتم که در سمت شهردار رشت به مردم این شهر خدمت کنم و خود بنیانگذار عینک بودم. در آن زمان تعدادی از خانه هایی که در آن مسیر بود را خریداری کرده و لی چون برخی از صاحبان آن خانه ها افراد مستضعفی بودند از اختیارات خود استفاده کرده و اجازه دادم این افراد همانجا سکونت داشته باشند تا من بتوانم از سازمان زمین شهری بر ای این افراد خانه و زمین بگیرم.برخی از افراد نیز بودند مانند رفتگران که از پرسنل شهرداری بوده و مشکلات معیشتی داشتند که چند باب از این خانه ها را با دستور من به همان افراد دادیم. چند باب را نیز در اختیار برخی از افرادی که در حوزه ی مدیریت شهرداری بودند و ما تشخیص میدادیم که باید به نوعی به این ها رسیدگی کنیم و از خدماتشان استفاده نماییم گذاشتیم.اما اکنون من اطلاع کامل ندارم ولی شورا از شهردار درخواست هایی داشته که لیست املاکی که برای شهرداری میباشد را به شورا بدهد و وضعیت این املاک را طی گزارشی اعلام نماید.


نماینده ی مردم رشت در مجلس ششم در باره ی عملکرد شورا در سال 96گفت:در رابطه با عملکرد شورا باید عرض کنم که استراتژی آن بر روی وحدت و عدم دخالت بر گذاشتن نیرو از خود ، در مناطق مختلف ، در حوزه ی معاونت ها و مدیریت های ستادی است و این اخیار را ما به اقای شهر دار داده ایم تا بتواند در این مسئله ورود کند.


رمضانپور در ادامه اذعان داشت : شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شده است و بدور از اینکه چه کسی مسئول این است و چه اتفاقی افتاده و چه هزینه هایی دارد من از این برند حمایت میکنم چون 77 کشور در این مسئله شهر خلاق خوراک غذا در یونسکو عضو هستند و ایران یکی از آن 77 کشور است و شهر رشت تنها شهر ایران است که در آنجا عضو است و ما باید از آن استفاده کنیم و شورای شهر وظیفه اش این است که بتواند از این برند دست آوردهای مالی ، اقتصادی و گردشکری بسازد.و وقتی که برند شهر رشت برند خلاق غذا باشد طبیعتا این شهر میتواند به عنوان مقصد گردشگری مطرح شود و از نظر اقتصاد شهری متحول شود.بنده اعتقاد دارم که این قضیه برای رشت دستاورد خوبی دارد و از رسانه ها انتظار می رود که از این برند محافظت کنند البته ما هم وظیفه داریم از این برند محافظت کنیم و اینکه تا الان هزینه هایی شده که در دست برسی میباشد.


منتخب اول شورای شهر رشت در رابطه با امکاناتی که به اعضای شورا تعلق میگیرد گفت:بنده اطلاع کامل از امکانات اعضای شورا ندارم .ولی آنچه که مشخص هست اعضای شورا میتوانند یک ماشین با راننده داشته باشند و اگر غیر این باشد چون بنده در این مسائل ورود نمیکنم اطلاع ندارم ، اما اگر اطلاع پیدا کنم که خلاف مقررات است طبیعتا با کسی تعارف ندارم حتما تذکر خواهم داد و اگر تذکر بنده مفید نباشد در صحن علنی مطرح خواهم کرد که بارها هم اتفاق افتاده است.


رمضانپور در خصوص برکناری مدیران شهری خاطرنشان ساخت: این حق هر مدیر است که پس از ورود خود خودش تصمیم بگیرد که با چه تیمی کار کند . هیچ کدام از افراد خانواده و وابستگان خود را به شهرداری معرفی نکرده ام، بنده باصراحت اعلام میکنم که هیچ کس از طرف بنده وارد شهرداری نشده است .و در آینده خبر خوشی را به مردم خواهم داد زیرا در صنعت حمل و نقل ، ۱۵۰ نفر از اواخر اسفند شروع به کار می‌کنند و توانستیم این فضا را برای جوانان شهر رشت بوجود آوریم زیرا دنبال اشتغال پایدار هستیم.


وی تشریح کرد : از کارهای خوبی که شورای چهارم انجام داد جمع آوری آب های سطحی بود اما انتظار میرفت که با مدیریت بیشتری اجرا میشد تا اینچنین در شهر دچار مشکل نمی‌شدیم.


عضو کمیسیون فرهنگی شورای رشت درباره علت توقف پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت عنوان داشت: اینکه کار عمرانی انجام نشده است به علت بی پولی است و نباید مردم را گول بزنیم در حال حاضر پیمانکارانی داریم که میلیاردی از شهرداری طلب دارند. ۷۳۰ میلیاردتومان بدهی شهرداری است و این رقم بیشتر از بودجه ای است که برای شهرداری بستند.

 

نرگسی در مورد مخالفت خود با بودجه سال ۹۷ گفت: بنده و آقای شکریه به کلیات بودجه رای ندادیم. ۹۹۲ میلیارد تومان که بودجه مصوب شهرداری است . قطعا این رقم قابل وصول نیست اما وقتی رای دادند تمام تلاش خود را میکنم که تحقق پیدا کند.قانون بودجه این را میگوید که باید نه ماه اول سال را محاسبه کرد و درآمد سه ماه سال قبل نیز باید محاسبه شود . این میزان وصولی را نشان میدهد. اعضای شورا پس از محاسبه حدود ۳۰ درصد به آن اصافه کردند که بنده روی این سی درصد حرف دارم. از ۹۹۲ میلیارد ، ۳۱۲ میلیارد برای بودجه جاری در نظر گرفته شده ، که این اجتناب ناپذیر است زیرا نمی‌توان حقوق پرسنل و هزینه های جانبی را پرداخت نکرد. اما ۶۸۰ میلیارد را برای پروژه های عمرانی قرار دادند که از این مقدار ۴۸۰میلیارد برای پروژه‌های مستمر و نیمه تمام قرار گرفت و مابقی آن را برای ۲۱ پروژه جدید تعریف کردند.در سال ۹۶ در آمدهایی که در بودجه دیده شده بود سه آیتم بود که به ترتیب عبارتند از : ۱۵۰ میلیارد از محل گرفتن وام، ۱۰۰ میلیارد درامد سود سرمایه گذاری، ۱۰۰ میلیارد از فروش املاک . که از این ۳۵۰ میلیارد درامدی که در بودجه ۹۶ دیده شده بود فقط ۵ میلیارد تحقق یافت.یکی از کارهای خوب شهردار این بود که ۳۰۰ میلیارد را جدا از رقم بودجه در نظر گرفته که ۲۰۰ میلیارد آن از صندوق توسعه و ۱۰۰ میلیارد از اسناد خزانه است .


دکتر رمضانپور نرگسی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص یکطرفه شدن خیابان ها بیان داشت : ما در حال حاضر باید خیابان ها را تعریض کنیم . یا جدید احداث کنیم. باید از داشته ها و نظرات صاحبنظران بهره بگیریم. طرح بی ار تی بسیاری را خانه نشین کرد. در مورد یکطرفه شدن . مصوبه شورای شهرستان را داریم و در شورای استان نظر دارند که یکطرفه کردن خیابان ها بعد ازعید اجرا شود. بنده شرطی گذاشتم در مورد یکطرفه کردن گفتم اگر این راه خطا باشد ایا شهامت عذرخواهی از مردم را خواهید داشت؟

 

عضو شورای شهر رشت در مورد پاداش‌هایی که به مدیران شهرداری پرداخت می‌شود گفت: بنده خودم اعتقاد دارم که باید ایجاد انگیزه کنیم. به شدت خودم حساس هستم و به شهردار گفتم پاداش را کسانی بگیرند که بهره وری بیشتری داشته باشند. در شرایط تورم پرداخت پول های کلان به همه معنای پاداش را نمی‌دهد.

 

وی در رابطه با مشکلات پیاده راه رشت عنوان داشت : در همه جای دنیا پیاده راه ساخته شده است اما آنچه که اینجا ساخته شده به گفته اعضای سابق شورا این طرح بدرستی اجرا نشد و متاسفانه مردم را با مشکلاتی روبرو کرده است بنده زمان هایی که به پیاده راه میروم انگار در قبرستان قدم میزنم.اصرار بنده در مورد توسعه فضای سبز بوده و از شهردار خواستم که انجام شود چون مردم با فضای سبز میدان شهری خاطرات زیادی دارند.

 

دکتر احمد رمضانپور نرگسی منتخب اول مردم رشت در شورا در پایان سخنان خود خاطر نشان ساخت : من امیدوارم در این چهار سال شهری بهتر و برتر داشته باشیم اقای استاندار نیز به عنوان جوانترین استاندار کشور در گیلان حضور دارد و تجربه ۴ ساله در این زمینه دارد. نگاه او اقتصادی، گردشگری و عمرانی است و بنده از این تفکر حمایت می‌کنم.شهر رشت پیشانی استان است و یاد خاتمی را گرامی میداریم که گفته بود توسعه گیلان توسعه ایران است.

 

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

https://t.me/siasatgostar

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام 

https://www.instagram.com/siasatgostarofficia

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد