با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

سالگرد مر حوم علی طاهری

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | گزارش خبری | اختصاصی : عصر روز سه شنبه ،پنجمین سالگرد درگذشت زنده یاد حاج علی طاهری پیشکسوت مطبوعات گیلان بر سر مزار آن مرحوم در وادی تازه آباد رشت (قطعه هنرمندان) با حضور چهره های فرهنگی،فرهیخته،اصحاب رسانه،برخی از مسئولان و نمایندگان و خانواده آن مرحوم برگزار شد.


به گزارش سیاست گستر  ، در همین رابطه با همسر زنده یاد علی طاهری به گفتگو نشستیم .


کبری میربازغ  در ابتدای گفتگو ی خود با سیاست گستر با اشاره به این نکته که علی طاهری در سال 1331 در تهران به دنیا آمد و دوران تحصیلات ابتدایی، متوسطه و دانشگاهی خود را در شهر تهران گذراند ، اظهار داشت : مرحوم طاهری در سال 1364 با دریافت مجوز نشریه "کادح" که ابتدا به صورت ماهنامه منتشر شد و پس از مدتی به هفته نامه تبدیل گردید ، فعالیت مطبوعاتی خود را در استان گیلان آغاز نمود.در آن زمان هفته نامه کادح از پرطرفدارترین نشریات استان بود. "کادح" جزو اولین نشریاتی بود که در استان گیلان مجوز گرفت .


مدیر مسئول هفته نامه طاهر با تاکید به این نکته که همسرش در دوران هشت سال دفاع مقدس به صورت مستمر در جبهه ها حضور داشت ، خاطرنشان کرد : مرحوم طاهری از رزمندگان دفاع مقدس بود و حضور در جبهه را تکلیف می دانست .  

وی تصریح کرد : در زمان فعالیت خود صدها مقاله در هفته نامه خود و نشریات سراسری به چاپ رساند و مولف کتاب‌های نفیس گیلان بود که جلد نخست این کتاب به نام «راهنمای سیاحت و زیارت در گیلان» و جلد دوم «راهنمای تولید در گیلان» هدیه ارزشمندی است که از او به یادگار مانده است.

مدیر مسئول انتشارات عالی افزود : مرحوم طاهری محققی توانمند بود که تحقیق وی درباره «تعاون در قرآن» آماده چاپ است و امیدواریم بتوانیم اصل کتاب را منتشر کرده و مورد استفاده قرار دهیم.

کبری میربازغ در پایان این گفتگوی اختصاصی در رابطه با درگذشت همسرش گفت : مرحوم طاهری در سن 49 سالگی به دلیل عارضه مغزی مدت 11 سال در بستر بیماری بسر برد که سرانجام در 10 دی ماه سال 91 به ندای حق لبیک گفت و به لقاءالله پیوست.


تحریریه "سیاست گستر" فقدان این عزیز از دست رفته را به خانواده آن مرحوم ، بازماندگان و جامعه مطبوعاتی گیلان تسلیت عرض می نماید.

 

روحش شاد ، یادش گرامی

 

گزارش تصویری :

 

taheri_siasatgostar-1.jpgtaheri_siasatgostar-10.jpgtaheri_siasatgostar-11.jpgtaheri_siasatgostar-12.jpgtaheri_siasatgostar-13.jpgtaheri_siasatgostar-14.jpgtaheri_siasatgostar-15.jpgtaheri_siasatgostar-16.jpgtaheri_siasatgostar-17.jpgtaheri_siasatgostar-18.jpgtaheri_siasatgostar-19.jpgtaheri_siasatgostar-2.jpgtaheri_siasatgostar-20.jpgtaheri_siasatgostar-21.jpgtaheri_siasatgostar-22.jpgtaheri_siasatgostar-3.jpgtaheri_siasatgostar-4.jpgtaheri_siasatgostar-5.jpgtaheri_siasatgostar-6.jpgtaheri_siasatgostar-7.jpgtaheri_siasatgostar-8.jpgtaheri_siasatgostar-9.jpg

 

| سیاست گستر | اخبار استان گیلان

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

https://t.me/siasatgostar

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد