با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

دومین کنگره کارگزاران

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | گزارش خبری :دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان با حضور طاهر نژاد نایب رییس عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ، حسنی نماینده رشت ،شفقی فرماندار رشت و جمع کثیری از اعضای این حزب در سالن خاتم الانبیا رشت برگزار شد.


به گزارش سیاست گستر  ، محمد زالفی دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی استان گیلان در ابتدای این مراسم ضمن ابراز تاسف از حادثه ی زلزله غرب کشور اظهار داشت : حادثه تلخ دیار کرمانشاه را تسلیت عرض می کنم ، همت بلند ملت ایران در کمک رسانی نقطه ی ستودنی این حادثه بود که همبستگی ملی ما را نشان داد. غم بزرگ عزیزان از دست رفته را نمی توانیم آلام باشیم اما همدردی ستودنی است.

وی ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز رحلت پیغمبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) عنوان کرد : پیامبر اکرم به مکارم اخلاقی توجه ویژه ای داشتند و در حال حاضر جامعه ی ما نیازمند تکرار سخنان پیامبر عظیم الشان اسلام در خصوص گسترش مکارم اخلاق اسلامی است.زالفی با اشاره به برگزاری دومین کنگره حزب کارگزاران گیلان گفت : در نخستین کنگره ی حزب کارگزاران در سال گذشته این حزب در چهار شهرستان گیلان ،آستانه اشرفیه ،انزلی ،فومن و تالش شعبه داشت اما امسال در ۱۱ شهرستان شعبه داریم که ۷ شهرستان به آن چهار شهرستان اضافه شده است.

وی خاطر نشان کرد : امروز قریب به ۳۱۰ نفر عضو داریم و برای سالهای آتی در نظر داریم که حداقل ۵۰۰ عضو که عضو رسمی باشند و کار حزبی انجام داده باشند به عضویت درآیند.

وی ادامه داد : امیدوارم به سمتی برویم که احزاب تاثیر گذاری و افراد کارآمدی برای استان داشته باشیم. حزب کارگزاران به این سمت حرکت کرده است .امیدوارم در توسعه استان فارغ از عملکرد سیاسی نقش مهمی را ایفا کنیم.

وی در خصوص انتخابات اعضای شورای استان گیلان گفت : اعضای شورای استان با انتخابات تعیین می شود یعنی اعضا حضور پیدا کرده و رای می دهند و روش دموکراتیکی که همه ی اعضا در آن نقش دارند در کارگزاران شکل گرفته است .

محمد صادق حسنی جوریابی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی که جز مدعوین این مراسم بود اظهار داشت : به این جمع افتخار می کنم چون تعدادی زیادی با شور و حال در کنگره حضور یافته اند و احساس مسوولیت در برابر حزب ، استان و کشور خود دارند .

وی افزود : بنده به عنوان فردی که در فراکسیون امید مجلس حضور دارم و در لیست امید انتخابات و با کمک اصلاح طلبان پیروز انتخابات شدم در خدمت دوستان حزبی هستم.

وی در زمینه شرایط سیاسی اصلاح طلبان در گیلان اظهار کرد : اوضاع و احوال اصلاح طلبان گیلان چندان خوب نیست و باید فکری در این زمینه شود .امروز به جمعی که در کنگره حضور یافته اند امیدوار شدم و عقیده دارم با اتحاد می شود بیشتر رشد کرد .

حسنی به عزم راسخ مردم گیلان برای حضور در انتخابات اشاره کرد و افزود: نخستین استانی بودیم که به تدبیر و امید رای دادیم و باید از این موقعیت به نفع استان استفاده کنیم .

وی اضافه کرد : باید همگی تلاش کنیم تا استان گیلان را به جایگاهی که شایسته آن است برسانیم.

یدالله طاهر نژاد نایب رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران نیز در ادامه ی مراسم  ضمن بر شمردن کمالات پیامبر اکرم (ص) از حسنات ایشان و سیاست در حکومت نام برد و گفت : پیامبر اسلام (ص) به دموکراتیک ترین روش به حکومت انتخاب شد، امام حسن مجتبی حتی یک مخالف نداشت و با اجماع به حکومت رسید.

وی افزود : صبر و متانت زیاد امام حسن (ع) مثال زدنی بود ، معاویه که یکی از مکارترین افراد زمان خود بود به گونه ای در صفوف لشگر امام حسن مجتبی (ع) رخنه کرد و آنان را به سمت خود ترغیب کرد که آنان خواهان صلح شدند و پس از اینکه امام حسن صلح را پذیرفت همان کسانی که خواهان صلح بودند امام حسن را خوار شمردند.

طاهر نژاد از بزرگواری و منش ابا عبدالله الحسین یاد کرد و گفت : امام حسین (ع) هم در شب عاشورا اعلام کردند هر که می خواهد برود می تواند و مختار است ، یعنی سپاه خود را در شرایط انتخاب قرار دارد همچنین امام حسین (ع) به حضرت زینب (س) فرمودند که خواهان زندگی فاخر اخروی هستند و سفارش ایشان به خواهر عظیم الشان خود این بود که راه اهل بیت را ادامه دهد و پیام واقعه کربلا را به گوش همه برساند.

وی با اشاره به بداخلاقی های سیاسی در جامعه ی امروز ایران عنوان کرد : امروز ادبیات رایج در گفت و شنود چقدر اسلامی و اخلاقی است ؟ چقدر به همدیگر خوشبین هستیم و اعتماد داریم ؟مگر انقلاب ما انقلاب اخلاق و انسانیت نبود ؟ چرا ادبیات ما اینقدر خشن است ؟ ادبیات غیر فاخر موجب خصومت می شود و جامعه خصومت زده به گفته ی امیر المومنین از تقوا فاصله می گیرد.

وی ادامه داد : شاید زمان آن رسیده که ادبیات خود را فاخر کنیم و در فضای صمیمی با یک گفتمان لطیف و محبت آمیز اختلافات را حل کنیم اختلافات ، ما را به جایی می رساند که به سیاه نمایی دامان بزنیم و مردم را به یاس برسانیم.وی گفت : در حزب کارگزاران ، اساس و بنا به اخوت و صمیمیت است .اعتقاد به اقتصاد پویا و پیشرفت و ارتباط با همه کشورهای جهان داریم .از تمامی ظرفیت های اطراف می توانیم برای توسعه ی کشور و رونق اقتصادی بهره ببریم.شرایط بسیار سخت و حادی که دامنگیر خاورمیانه شده و قطعا دست روسیه و آمریکا پشت آن است برای منافع خود ابرقدرتهاست و به جهت دستیابی آنان به منابع نفتی و اقتصادی و دو قطبی کردن جهان می باشد.

طاهر نژاد عنوان کرد : نباید شرایطی را با ادبیات غیر فاخر به وجود آوریم که امنیت ملی به خطر بیافتد .این کشور ۸ سال درگیر جنگ ویرانگر بوده ،قطعا اگر به کشور حمله شود ما از کشور دفاع می کنیم. اما اینکه به استقبال جنگ برویم و به اختلافات دامن بزنیم با توسعه و رونق اقتصادی و از بین بردن فقر و … در تعارض است .

وی در پایان عنوان کرد : ما به دنبال مبارزه با فساد هستیم ، باید بستر فساد را ریشه کن کنیم.اهداف ما در حزب کارگزاران سازندگی اینهاست.

گفتنی است در پایان این کنگره انتخابات شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد .| سیاست گستر | اخبار استان گیلان

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

برنا

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد