با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
دکتر رمضانپور نرگسی و هادی قابل

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه گزارش | گزارش خبری | اختصاصی : عصر روز پنج شنبه ، "هادی قابل" میهمان دبیران احزاب اصلاح طلب استان گیلان بود . در این نشست دکتر احمد رمضانپور نرگسی و اکثر دبیران احزاب اصلاح طلب استان گیلان حضور داشتند.


به گزارش سیاست گستر  ، در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، دکتر احمد رمضانپور نرگسی منتخب اول مردم رشت در شورای اسلامی شهر رشت ، پس از عرض خیر مقدم خدمت حاج آقا قابل و دیگر حضار ، اظهار داشت : ما در استان 22 تشکیلات حزبی داریم  ، نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی . امروز هم در واقع همین دوستان شما را دعوت کردند . امروز دبیران اکثریت احزاب ما در این جلسه حضور دارند که ما از یکایک دوستان که بزرگواری کردند و تشریف آوردند تقدیر و تشکر می کنیم.

 

وی افزود : استان گیلان جوانان بسیار فعال و در عین حال سیاسی و پویایی دارد . در آن روزهای سخت سال 88 که فعالیت احزاب تعطیل شد، دوستان ما هیچگاه جلسات خود را تعطیل نکردند. و هرماه بطور مرتب جلسات برگزار می شد و این برای خیلی ها جای تعجب داشت . در آن روزها اکثر دوستان ما پرونده دار شدند . آن ها سعی می کردند جلسات ما مخفیانه برگزار شود ، ولی ما این کار را نمی کردیم. با همان تلفن هایی که می دانستیم تحت کنترل است قرار جلسات را می گذاشتیم و در جلسات هر لحظه این دلهره را داشتیم که بیایند و همه را بازداشت کنند که بعضا هم اتفاق میافتاد.

 

دکتر رمضانپور با اشاره به این نکته که پس از سال 92 که خوشبختانه فضا باز شد ما توانستیم با کمک همین دوستان مجدد شورای هماهنگی احزاب را راه اندازی کنیم ، بیان داشت : خوشبختانه کارهای خوبی انجام شد ، در کنار آن نیز بنا به پیشنهاد دوستان تلاش کردیم تا فعالان سیاسی شهرستان ها را سازماندهی کنیم که با یک تلاش 2.5 ساله یک سازماندهی خوب و قوی انجام شد . اکنون در هر شهرستان ما مجمع اصلاح طلبان آن شهرستان را داریم . البته هویت قانونی آن مشخص نیست . این کار بسیار ارزشمندی بود که نتیجه ی آن را ما به نوعی توانستیم در انتخابات سال 94 مجلس شورای اسلامی ببینیم . که واقعا خروجی قابل قبولی داشت . با همین سازمان رای به راحتی توانستیم بازی رقبای خود را برهم زنیم و 7 نفر از دوستان را وارد مجلس کردیم . حال بگذریم از این که برخی پایبند بعضی مسائل نبودند ، ما این را می دانستیم ولی هدف این بود که لیست ما رای بیاورد و حضور خود را اعلام کنیم . که خوشبختانه این اتفاق افتاد . به همین شکل در برنامه های سیاسی دیگر نیز توفیقاتی در اکثریت شهرستان های استان به دست آمد .

 

وی در پایان خاطر نشان ساخت : در هر حال یک جمع پویا ،همیشگی و صمیمی در استان وجود دارد . زمانی که آقای موسوی لاری و دیگر بزرگان اصلاح طلب به گیلان سفر می کردند  و ما جلسه می گذاشتیم ، می گفتند که ما در هیچ استانی نمی توانیم به این اندازه افراد را دور هم جمع کنیم .

 

پس از سخنان دکتر رمضانپور نرگسی ، هادی قابل طی سخنانی پس از عرض تسلیت به مناسبت درگذشت عالم،مجاهد،مبارز و فرهیخته ی آزاد اندیش و دموکراسی خواه کشور مرحوم مغفور یزدی ، عنوان داشت : امروز (پنج شنبه) مراسم تشییع این بزرگوار برگزار شد و این شخصیت بزرگ از جامعه ی ما و از بین ما رفت . 

 

وی افزود : همچنین عرض تبریک و تهنیت دارم به مناسبت عید سعید قربان . امروز (پنج شنبه) روز عرفه هست ، امشب نیز شب عید قربان و فردا روز عید قربان . امیدواریم که خداوند به همه ی ما توفیق معرفت حقیقی و ذبح هوای نفس و نفس عماره را کرامت بفرماید که در واقع این بحث عرفه و پس از آن عید قربان یک حالت سمبلیک و نمادین است برای تمامی مومنان خدا وند . که انسان هایی  می توانند نفس و نفس عماره ی خود را ، همچنین هوا و هوس خود را ذبح کنند که به معرفت رسیده باشند . و اگر معرفت نباشد طبیعتا قربانی هیچ ثمری نخواهد داشت .

 

قابل اذعان داشت : انشاالله که ما به این معرفت برسیم و قربانی ما نیز مورد قبول حضرت حق قرار بگیرد . یعنی واقعا بتوانیم با نفس خود مبارزه کنیم که اگر در مبارزه با نفس توفیق پیدا کردیم آن وقت می توانیم در عرصه های دیگر نیز این توفیق را بدست آوریم . انشاالله بر همه ی شما بزرگواران این عید سعید و فرخنده مبارک باشد و همه ی ما از این شب و روزها بهره ی کافی معنوی را ببریم .

 

وی در پایان گفت : بسیار خرسندم که در جمع عزیزان همفکر و همسوی خودمان هستم و حقیقتا آن دورانی که در حزب بودیم ، چون یک مدتی هم من مسئول مناطق حزب بودم یکی از استان های بسیار فعال ما استان گیلان بود و دوستان گیلانی ما در این عرصه بسیار روشن،فعال و خوشفکر بودند . امیدوارم با این فرصتی که در کشور پیش آمده و شرایط جدیدی که برای ما فراهم شده ، انشاالله بتوانیم از این فرصت بهره برداری کنیم . در گسترش کارهای فکری و تشکیلاتی ، نیاز جامعه ی امروز ما این است که بتوانیم احزاب،گروه ها ، انجمن ها و شوراهای مختلف سیاسی را شکل دهیم تا بتوانیم جامعه را به سوی آن دموکراسی حزبی پیش ببریم . 

 

در انتهای این نشست دبیران احزاب اصلاح طلب استان سئوالات خود را از هادی قابل پرسیدند و قابل به تمامی سئوالات پاسخ داد.

 

جهت مشاهده ی گزارش تصویری این نشست کلیک کنید

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد