با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

واریز 50 درصد اعتبارات بلاعوض بخش کشاورزی گلستان


پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس سایر استان ها :سرپرست استانداری گلستان با اشاره به واریز 50 درصد اعتبارات بلاعوض خسارات سیلاب در بخش کشاورزی اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران 162 میلیارد تومان به حساب استان آمده است و باید طبق شیوه نامه وزارت جهاد کشاورزی و کمیته فنی و کارگروه شهرستانی به صورت عادلانه توزیع شود.


به گزارش سیاست گستر ، به نقل از استانداری گلستان، میرمحمد غراوی عصر روز گذشته در جلسه شورای مدیریت بحران استان اظهار کرد: باید تا فردا لیست نهایی خسارات وارده به استان را به وزارت کشور اعلام کنیم اما به دلیل اینکه هنوز آب گرفتگی هایی وجود دارد خسارت اعلام شده از سوی استان همان رقم 4800 میلیارد تومان است تا برآورد کامل صورت پذیرد.

 

وی افزود: اعتباری بابت هزینه های ضروری در اختیار استان تنها در زمینه سیلاب قرار گرفته و ما از دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها می‌خواهیم فاکتورها و مستندات هزینه‌کرد را ارائه کنند، چرا که دستگاه های نظارتی با دقت این اعداد و ارقام را مورد بررسی قرار می دهند.

 

غراوی با اشاره به همکاری شهرداری ها در خروج سیلاب از سطح شهرها و روستاهای استان، خاطرنشان کرد: طی ارتباطی که با شهردار تهران برقرار شد، مقرر گردید طی روزهای آتی تیمی از این شهرداری با تمام تجهیزات برای نظافت و پاکیزه سازی شهرهای آق قلا و گمیشان به استان اعزام شوند.

 

هم‌چنین در این جلسه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان، گفت: سامانه توزیع اقلام به آسیب دیدگان سیلاب ایجاد شده تا لوازم خانگی که دستگاه ها، نهادها و بانک‌های مختلف جهت تهیه آن اعلام آمادگی کرده‌اند، به درستی و عادلانه توزیع شود.

 

محمد حمیدی تصریح کرد: در توزیع این اقلام مبنای اولیه ما 8 هزار واحد مسکونی تخریبی هستند که البته تا کنون به این اندازه لوازم خانگی به استان نیامده است و اگر چنانچه پک‌های بیشتری از لوازم خانگی به استان برسد، پس از واحدهای تخریبی، واحدهایی که نیاز به تعمیرات اساسی‌تر دارند در اولویت بعدی قرار می‌گیرند.

 

وی ‌بیان کرد: گستره توزیع اقلام در سطح استان است و بر اساس تعداد واحدهای تخریب شده در هر شهرستان توزیع خواهد شد.

 

اپراتور:هادی درنگی 

ایسنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد