با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

مهدی عاطفت


پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس سیاسی:سرپرست دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن درگفت‌وگو با رویترز گفته «خردمندانی در دولت آمریکا هستند که با توصیه‌های لازم به دولت به ترامپ بگویند به ایران حمله نکند. چرا که هیچکس نمی‌داند بعدش چه اتفاقی خواهد افتاد.»


به گزارش سیاست گستر مهدی عاطفت، همچنین درباره اعتراضات در ایران نیز افزود: «بله مردم با کمبودها و مشکلاتی مواجه اند. مردم تظاهرات می‌کنند. اما هدف شان این است که مسائل در کشور به پیش رود. آنها برای مساله حقوق و درآمد و چیزهای مشابه تظاهرات می‌کنند. این تظاهرات پیام درستی خواهد فرستاد و آنها {دولت} خودشان را تصحیح می کنند »

عاطفت همچنین درباره وضعیت رابطه میان ایران و آمریکا در شرایط کنونی چنین توضیح داده «در حال حاضر ما هیچ نور امیدی در روابط میان ایران و‌ آمریکا نمی‌بینیم.

تا زمانی که آمریکا دوباره برجام را بپذیرد که فکر نمی‌کنم دونالد ترامپ بخواهد چنین کاری کند.» روابط دیپلماتیک ایران و آمریکا در سطح سفارتخانه‌ای به دنبال تسخیر سفارت آمریکا در ایران در سال ۵۸ قطع شد. سفارت سویس در ایران حافظ منافع آمریکا به شمار می‌آید.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا با خروج از برجام و وضع تحریم‌های تازه شرایط اقتصادی دشواری پیش روی ایران گذاشته است. با این حال عاطفت می‌گوید:« این تحریم‌ها نه تنها بر ما اثر نمی‌کند که نتیجه عکس می‌دهد. ایران به دنبال آن است تا وابستگی به نفت را کاهش دهد.» به دنبال تحریم‌های آمریکا علیه ایران صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه رسیده است.

 

انتقاد از ادای احترام ارتشی‌ها به امام جمعه مشهدانتقاد از ادای احترام ارتشی‌ها به امام جمعه مشهد

اپراتور:هادی درنگی

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد