با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

موسوی لاری

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس سیاسی : تندرو‌های داخلی در زمین براندازان بازی می‌کنند اصلاح‌طلبان اگر انتقادی هم دارند، نقد درون جریانی است نه نقد تخریبی. کسانی که قصد تیشه زدن به ریشه دولت را دارند، اصولگرایان هستند نه اصلاح‌طلبان. اصلاح‌طلبان هیچگاه منکر حمایت از دولت نشده‌اند و به دلیل همان حمایت، انتقاد می‌کنند.


به گزارش سیاست گستر ، هیچ یک از تغییرات صورت گرفته در تیم اقتصادی دولت با اراده دولت نبوده است. وزیر اقتصاد و دارایی با استیضاح مجلس برکنار شد. درباره رییس بانک مرکزی نیز پس از پایان ماموریت آقای سیف و همچنین ورود قوه قضاییه، رییس‌جمهور مجبور به برکناری او شد. 

 

حسن روحانی پس از عملکرد موفق دولت یازدهم در اردیبهشت ۹۶ با حمایت همه‌جانبه جریان اصلاحات توانست بار دیگر حایز اکثریت آرا شده و به عنوان دوازدهمین رییس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران انتخاب شود. اما بخت و اقبال آنطور که باید حسن روحانی را در رسیدن به اهدافش یاری نکرد و از همان ماه‌های ابتدایی و در حالی که عمر دولت دوازدهم به یک سال نرسیده بود، هجمه‌ها آغاز شد.

 

هرچه از عمر دولت می‌گذرد، چالش‌ها رفته رفته بیشتر شده و حسن روحانی و دولتمردانش این روز‌ها بیش از هر زمان دیگری متهم به انفعال و بی‌عملی شده‌اند. درکنار اتهام بی‌عملی، فقدان استفاده از مدیران توانا، دیگر انتقاد جدی‌ای است که نسبت به دولت مطرح شده و برخی این بی‌عملی را ناشی از عدم استفاده از افراد توانمند در دولت می‌دانند. اما هجمه‌ها محدود به دولت نیست. حمایت همه‌جانبه جریان اصلاحات از حسن روحانی سبب شد تا موج انتقادات از دولت دامن اصلاح‌طلبان را نیز بگیرد. هرچند نقد‌های اصلاحی از دولت توسط اصلاح‌طلبان مدت‌ها است طی مصاحبه‌ها و بیانیه‌های مختلف مطرح می‌شود اما برخی معتقدند اصلاح‌طلبان به جای پاسخگویی در برابر حمایت از روحانی، با انتقاد سعی در فرار رو به جلو دارند.

 

آتش انتقاد از اصلاح‌طلبان آنچنان بالا گرفت که در شبکه‌های اجتماعی با چاشنی هتاکی و فحاشی همراه شد و دو جریان مختلف در داخل و خارج از کشور با هدف قرار دادن جریان اصلاحات به عنوان حامی دولت، با ادبیاتی زننده خواستار پذیرش مسوولیت اقدامات دولت توسط این جریان شدند. اما واقعا دولت دچار بی‌عملی شده است؟ آیا اصلاح‌طلبان قصد عبور از روحانی را دارند؟ هدف نهایی هتاکان در فضای مجازی چیست؟ این سوالات محور گفت‌وگو با عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات است. لاری معتقد است دولت دچار بی‌عملی نشده اما می‌توانست با پیش‌بینی موقعیتی که اکنون کشور در آن قرار گرفته است، عملکرد بهتری داشته باشد.

 

او درباره عدم استفاده از نیروهای جدید در دولت معتقد است کشور با بحران مدیریتی روبه‌رو شده و دلیل این بحران عدم توجه به تحزب است. او همچنین درباره چرایی انتقاد اصلاح‌طلبان از دولت می‌گوید جریان اصلاحات از دولت حمایت کرده و خواهد کرد اما این حمایت منافاتی با انتقاد ندارد. او دلیل اصلی انتقاد از دولت را تلاش برای بازگشت روحانی به مسیر اصلی عنوان می‌کند. او همچنین درباره هجمه‌های اخیر به اصلاح‌طلبان در فضای مجازی می‌گوید جریان برانداز و تندروهای داخلی متوجه شده‌اند که اصلاح‌طلبان توانایی نجات کشور را دارند و این مهم یعنی نقش برآب شدن تمامی نقشه‌های مخالفان داخلی و دشمنان خارجی دولت؛ از همین رو تلاش دارند با هتاکی مانع از تلاش اصلاح‌طلبان برای حرکت رو به جلوی انقلاب و کشور شوند.

 

 

 

 

فرارو

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد