با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس سیاسی :نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون تلفیق در مجلس تأکید کرد که وقتی یک نماینده مجلس کمتر از 6 میلیون تومان حقوق می‌گیرد، احتمال رفتن وی به سمت فساد وجود دارد و نمی‌توان این حقیقت را کتمان کرد.


به گزارش سیاست گستر  ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با پانا با اشاره به فایل صوتی که اخیرا از وی در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور با مضمون گلایه از میزان دستمزد نمایندگان مجلس و تأکید بر افزایش حقوق آنها، منتشر و با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد، بر لزوم حفظ امانت توسط رسانه ها تاکید کرد و اظهارداشت: من در آن فایل صوتی که توسط یکی از خبرگزاری‌ها منتشر شد، بر تلاش‌های نمایندگان مجلس برای مردم و اینکه نمایندگان وقت خود را به طور کامل وقف ملت کرده‌اند، تاکید کردم.

وی ادامه داد: باید بپذیریم که حقوق همه اقشار جامعه از معلمان و فرهنگیان و پزشکان و خبرنگاران و... گرفته تا کارگران بسیار کمتر از حد انتظار است و همین مسئله سبب بروز فساد در جامعه خواهد شد.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم مناسب‌سازی حقوق‌ها در کشور، بیان کرد: اگر یک پزشک از حقوق کافی برخوردار نباشد و از عهده تامین معاش و مخارج حانواده خود بر نیاید، قطعا در انجام وظیفه‌اش با مشکلاتی مواجه خواهد شد و چه بسا به راهی غیر از مسیر خدمت به خلق منحرف شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: یک قاضی را در نظر بگیرید، وظیفه وی مبارزه با فساد و دزدی و هر اقدام خلاف قانون است، حال اگر این قاضی حقوقی کمتر از آنچه که نیازهای اولیه‌اش را تامین می‌کند، بگیرد، آیا می‌توان اطمینان داشت که وظایفش را به طور کامل انجام می‌دهد؟

ایمن آبادی در ادامه فایل صوتی منتشر شده از سوی خبرگزاری مذکور را تقطیع شده دانست و بیان کرد: خانم خبرنگار این خبرگزاری با من تماس گرفت و من در فضایی دوستانه آن مطالب را به وی گفتم اما متاسفانه این خبرگزاری بنا بر سوء استفاده‌های سیاسی اقدام به انتشار آن فایل صوتی به صورت تقطیع شده کرد.

وی در خصوص این اظهارات خود در فایل صوتی منتشر شده که گفته بود اگر نمایندگان در دانشگاه بودند، حقوق بیشتری دریافت می‌کردند، گفت: منظورم من این بود که حقوق استادان دانشگاه هم از نمایندگان مجلس بالاتر است، در حالی که فشار کار نمایندگان به مراتب بیشتر است، البته این به آن معنا نیست که از حقوق استادان کم کنند یا اینکه حقوق آنان مکفی است، اما وقتی یک نماینده مجلس کمتر از شش میلیون تومان حقوق می‌گیرد، احتمال رفتن وی به سمت فساد وجود دارد و نمی‌توان این حقیقت را کتمان کرد.
چندی پیش یکی از خبرگزاری‌ها در اقدامی، فایل صوتی گفت‌و‌گوی خود با غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی را منتشر کرد که واکنش‌های فراوانی  در فضای مجازی به همراه داشت. این نماینده مجلس در فایل صوتی مذکور از دستمزد پایین نمایندگان گلایه کرده و گفته بود که اگر نمایندگان در دانشگاه بودند و می‌خوابیدند، بیشتر ار نمایندگی مجلس حقوق میگرفتند.‎
 
 دولت از بودجه 97 دفاع کند

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره لایحه بودجه سال 97 اظهار کرد: معتقدم لایحه بودجه سال 97 لایحه‌ای کم‌نظیر و شجاعانه است و نقاط ضعف آن کمتر از نقاط قوت است و بنابراین رسانه‌ها و دولت بهتر است به دفاع از لایحه بودجه بپردازند.

وی ادامه داد: میتوان با اظهاراتی پوپولیستی سعی در جلب نظر موقت مردم کرد اما در درازمدت مردم تبعات تصمیمات غلط مسئولان را خواهند دید، بنابراین بهتر است امروز با بررسی‌های کارشناسانه بر بودجه ارائه شده توسط دولت، با استفاده از آن در مسیر بهبود اقتصادی حرکت کنیم.

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد: فقط ای کاش دولت چهار سال زودتر این لایحه بودجه را ارائه می‌کرد، باور کنید اگر 4 سال زودتر این بودجه ارائه شده بود و برخی نهادها مثل جدول هفدهی‌ها نظارت پذیر شده بودند، رای روحانی و در مجموع دولت تدبیر و امید تا 50 درصد افزایش پیدا می‌کرد.

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

https://t.me/siasatgostar

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد