با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
اخبارسیاسی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس سیاسی :عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به برخی از شخصیت های اصولگرا همچون آیت ا... ناطق نوری گفت: آقای ناطق تقریباً از سال ۸۴ به تدریج راه خود را از اصولگرایان جدا کرد.


به گزارش سیاست گستر  ، سید محمد حسینی ادامه داد: در سال 84 آقای ناطق نوری، رئیس شورای هماهنگی بود که در آن شورا به این نتیجه رسیدند که آقای لاریجانی به عنوان کاندیدای نهایی اصولگرایان در انتخابات باشد درحالی که آقای قالیباف و احمدی نژاد نیز حضور داشتند و این تصمیم شورای هماهنگی را نپذیرفتند.

وی خاطر نشان کرد: زمانى که احمدی نژاد رئیس جمهور شد، آقای ناطق به دلیل ناکارآمدى شوراى هماهنگى و عدم همراهى همه جریانات اصولگرایى ونیز به دلیل اختلاف نظرهایی که با احمدی نژاد داشت مدتى سکوت کرد و خود را از اینکه محور فعالیت اصولگرایان باشد کنار کشید و به تدریج فاصله گرفت و با کارگزاران و اصلاح طلبان ارتباط بیشترى برقرار کرد.

عضو جمنا گفت: این فاصله به گونه ای شد که در سال 88 نه علناً بلکه عملاً آقای ناطق، حامى گزینه اصلاح طلبان شد و در سال 92 هم ایشان کاملاً از آقای روحانی حمایت کرد.

وی ادامه داد: این همراهی آقای ناطق با اصلاح طلبان به گونه ای شده که در حال حاضر مواضع ایشان درانتخابات، با خاتمی رقیب جدی خود در سال 76، سازگاری بیشتری دارد تا با مواضع نیروهایی که درسال ٧٦با تمام توان و اعتبار در حمایت از ایشان وارد صحنه شدند و در دوران دوم خرداد متحمل هزینه های فراوان شدند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب افزود: به هرحال آقای ناطق نوری از اصولگرایان فاصله گرفتند و اینگونه نبوده است که اصولگرایان از ایشان فاصله بگیرند. آقای ناطق به تدریج تمایل پیدا کرد که با مرحوم هاشمى رفسنجانى، خاتمی، سیدحسن خمینى و روحانى مراوده و همفکری داشته باشد و حتى از شرکت در جلسات جامعه روحانیت مبارز اجتناب کند.

وی ادامه داد: بدیهى است اصولگرایان هم اشکالات و ایراداتی داشته اند اما سئوالى که براى نیروهاى ولایی و ارزشی لاینحل مانده این است که چگونه آقای ناطق با کسانى همراه شده که درگذشته و به ویژه دوم خرداد آن تخریب هاى گسترده و بی رحمانه را علیه ایشان کردند!

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد