با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
اخبار گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | یاداشت ومقالات | اختصاصی :آیا علی لاریجانی از سوی اصلاح طلبان و تفکری به نام اصلاح طلبی به گیلان و آنهم همایش جنگل دعوت شده است؟


علی لاریجانی نماد اصول گرایی و رییس مجلس شورای اسلامی ، در حالی توسط یکی از احزاب اصلاح طلب گیلان برای حضور و سخنرانی در همایش نهضت جنگل به گیلان دعوت شده است که دبیر مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان ، دعوت از ایشان را به معنای حمایت سیاسی از این چهره سیاسی اصول گرا ندانسته و در عین حال او را یک اصول گرای معتدل معرفی نموده است ، سروش اکبر زاده عضو اسبق شورای شهر رشت بدون توجه به عدم توفیق اصلاح طلبان به اهداف تعریف شده برای لیست امید و ناکارآمد بودن استراتژی استفاده از اصولگرایان معتدل در لیست امید ، با اشاره به اینکه لاریجانی عضو لیست امید قم بوده است ، بدون توجه به دیدگاه های روشن اصول گرایانه علی لاریجانی ، همایش نهضت جنگل را یک همایش فرهنگی و غیر سیاسی معرفی نموده و دعوت از چهره های ملی ! برای حضور در این همایش را موجب غنای هر چه بیشتر جایگاه این همایش می داند . و این در حالیست که  در جبهه اصلاحات چهره های ملی هم سطح و حتی بالاتر از علی لاریجانی بسیارند و طرح چنین دلیل سطح پایینی در فلسفه احزاب سیاسی و جناح بندی های متصور برای کشور می توانست در سالهای پیش نیز محملی باشد برای دعوت از چهره ملی دیگری همچون احمدی نژاد برای غنا بخشی به همایشی که یک حزب اصلاح طلب مجری آن بوده  و هست .


 نگاهی به ماهیت استکبار ستیزی نهضت جنگل ، همراهی میرزا و یارانش با نهضت مشروطه خواهی ایران ، مبارزه و درگیری قوای جنگل با سربازان رضا خان میرپنج و قوای انگلیس ، هیچ جایی برای جدا نمودن لغت سیاست از نهضت جنگل باقی نمی گذارد ، و این جفای بزرگی است در حق مبارزان و تفکر والای نهضت جنگل ، اگر بخواهیم برای توجیه دعوتی نسنجیده ، میرزا  و نهضت انقلابی جنگل را آنقدر کوچک نماییم که محملی برای نیل به اهداف ثانویه ما باشد .


چه زیبا بود که آقای سروش اکبر زاده بجای دعوت از آقای لاریجانی از سوی یک تشکل مدعی اصلاح طلبی ، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی را که اتفاقا ، از اصول گرایان با سابقه نیز می باشند و برای باورهای ایشان نیز احترام ویژه قائلیم از سوی شخص خودشان که گویا افتخار شاگردی آقای لاریجانی را نیز داشته اند و یا از سوی جمعی از فرهنگیان و بدون استفاده از برند اصلاح طلبی به یک همایش ملی دعوت می نمودند .

امروز در همایشی که برگزاری آن نیز در ید یک حزب اصلاح طلب است ، دعوت از یک اصول گرا به بهانه عضویت در لیست امید ، نمی تواند برای جامعه هدف این همایش که قطعا از عوام نیستند توجیهی منطقی داشته باشد ، اگر چه قطعا معلم منطق دانشگاه تهران نیز ، اگر به تعریف حزب و جناح بندی های سیاسی معتقد باشد ، بایستی به دنبال جوابی منطقی باشد ، نه برای پاسخ این سوال که در نهضت جنگل چه می کند ، بلکه برای اینکه چرا به دعوت یک حزب اصلاح طلب ( حزب سیاسی از جناح مقابل ) به این همایش می رود نه به دعوت هم کیشان سیاسی خویش .


و چه نازیباست که شاهد میرا شدن پاندول قدرتمندی هستیم که فی ما بین اصلاح طلبی و اصول گرایی در حرکت بود و هر حرکتش با قدرت بالایی که داشت ، بسیاری از ناراستی ها و مشکلات را ریشه کن می نمود ، برخی از دوستانمان بایستی یک بار دیگر تفعلی بزنند به تعریف دیدگاه های سیاسی ، تعریف جناح بندی های سیاسی ، تعریف حزب و تحزب و تقید و پایبندی بر اساسنامه و مرامنامه های سیاسی احزاب و باورهایشان را ترمیم نمایند ، چگونه یک فرد سیاسی که اساسنامه و مرامنامه حزبش حتی عضویت در دو حزب یا تشکل همسو از یک تفکر و جناح را بر نمی تابد ، خود را اصلاح طلب می نامد و از شخصیت ملی ! اصولگرا برای سخنرانی در یک همایش به بزرگی نهضت جنگل دعوت می نماید .


و چه نازیباست که یک تشکل اصلاح طلب تریبونی را که شاید کمتر به یک شخصیت ملی اصلاح طلب برسد ، به شخصیتی هدیه می نماید که بیش از نیازش از تریبون مجلس با اصلاح طلبان سخن گفته است و اگرچه این ابتدای سخن بوده و تلخی هایش در دل مانده ، اما بازهم به حرمت اصلاحات و باورهای ناب حزبی سکوت بهترین گزینه است .| سیاست گستر | اخبار استان گیلان

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد