با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
حسن روحانی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | یاداشت ومقالات:آقای رییس جمهور اگر که واقعا نمی توانید و یا نمی گذارند، وعده هاتان را عملی کنید، به جای شاعرانگی بیایید همه آن بیست و چهار میلیون نفر و از جمله نگارنده را که به شما رای داده ایم، به نوحه خوانی دعوت کنید.


الف» ایرانیان کلهم اجمعین شاعر مسلک اند، در اغلب خانه ها مثنوی و گلستان و بوستان و دیوان حافظ و کلیات شمس -- حتی اگر خوانده نشود --، یافت می شود و روشنفکران پرنفوذ ما هم سالهاست که در پی ادغام آموزه های مولانا و حافظ و سعدی در گفته های کانت و هگل و پوپر و ویتگنشتاین و راسل هستند و خلاصه شعر و شاعریّت!؟ و شاعرانگی به پاست و به خود در نزد دگر ملل می بالیم که بر سر در سازمان ملل ، اشعار یکی از شعرای به نام ما حک شده و از یک تن بودن آدمیان سخن به میان آمده است.  

ب» در ایران عزیز ما، همه حوزه ها با شاعرانگی درآمیخته، در مجلس خواستگاری و عروسی گرفته تا عزا و فاتحه خوانی و مجلس سیاسی و غیر سیاسی، شعر حرف اول را می زند و حتی کار به جایی رسیده که در جلسات مجلس برای دفاع یا مخالفت با وزرای پیشنهادی، نمایندگان مجلس به عنوان یکی از طیف های لیدر سیاسی کشور نیمی از وقت چند دقیقه ای شان را به شعر خوانی می گذراندند.

ج» شاعری و شاعرانگی خوب است، اما حد و حدود حوزه ها را رعایت کردن هم خوب است، حس و هیجان و انگیزه های شاعرانگی ست که باعث می شود فردی خوب و جذاب و پذیرا حرف بزند و مخاطبش را به وجد آورد و اتفاقا چند از روسای جمهور ما شاعرانگی و وزین و نثر مسجع گونه سخن گفتن را خوب بلد بوده و به کار بستند، آنها با همین شگرد میلیون ها نفر را پای صندوق ها آوردند و به جای اعلام برنامه های مشخص، شاعرانگی پیشه کردند، روحانی هم در دوره تبلیغات انتخاباتی که دانست بیشینه مردم ایران هیجان محور و شاعر مسلک اند، با افزودن آتش بر هیزم احساسات و شاعرانگی پیشه کردن ، قدرتمندانه رییس جمهور شد.

د» روحانی، دیروز هم با همان روش شاعرانگی و با کنار نهادن قافیه هایی چون ناهمخوانی تَکرار و تنبیه، اندکی شاعرانگی پیشه کرد و سرتیتر خبرها شد و تمام ... آقای روحانی، بقیه مردم را نمی دانم، اما من نگارنده از فزونی شاعرانگی خطابه هاتان خسته شدم و از کاستن از بعد سیّاس بودنتان به شدت گله مند، برادر بزرگوار به جای این کارها چند وزیر و مدیر و استاندار واقعن اصلاح طلب و تحولخواه بگذارید و بر استفاده از زنان و قومیت ها و مذاهب که وعده اش را داده بودید، پافشاری کنید و عملیاتی اش سازید، هنوز یادمان نرفته که خاتمی با همه شاعرانگی و مهربانی اش نتوانست حتی یک قل!؟ از لوایح دو قلویش را پیش برد.

ه» اگر که واقعا نمی توانید و یا نمی گذارند، وعده هاتان را عملی کنید، به جای شاعرانگی بیایید همه آن بیست و چهار میلیون نفر و از جمله نگارنده را که به شما رای داده ایم، به نوحه خوانی دعوت کنید.


ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

بهار : محمدآزادجلالی زاده

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد