با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

امیرتتلو

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | یاداشت ومقالات : اظهارات چند فعال مذهبی و سیاسی اصولگرایان از جمله محمدعلی موحدی کرمانی (رییس جمنا) مبنی بر حلال بودن!! آرای رییسی که مفهوم غیرمستقیم آن حرام بودن!! 24 میلیون رای مردم به آقای روحانی می‌باشد واکنش‌های زیادی در پی داشته است.


به گزارش سیاست گستر  ، در همین زمینه سیدمحسن امامی فر - روزنامه نگار در متنی نوشت: طبق ادعای خبرگزاری فارس یکی از روحانیون محترم جناح راست از تخلفات انتخاباتی سخن گفته و در مقابل اظهار داشته ۱۶ میلیون رای رئیسی حلال بوده است. چند سوال از ایشان وارد است.


۱- مگر رای روحانی حرام بوده که تاکید بر حلال بودن رای رئیسی می شود؟


۲- اصلا سوال اساسی این است که ملاک تشخیص رای حلال از حرام چیست؟


۳- بر فرض برخی مسئولان رده چندم دولتی تخلفاتی کرده باشند که البته به قول دبیر محترم شورای نگهبان به سلامت انتخابات آسیب وارد نکرده و ایشان تضمین سلامت آن را داده اند،  آیا دروغ های بزرگ در رقابت های انتخاباتی در روستاها و شهرهای کوچک برای تحریک اعتقادات مذهبی مردم باعث حرام شدن رای نمی شود؟


دروغ بزرگی همچون مجوز آموزش همجنس بازی در مدارس!


۴- دیدار با خواننده ای غیر مجاز که تا پیش از آن، وی را مبتذل خوان و ... خطاب می کردند و در حالی که به طور کلی مخالف کنسرت و موسیقی های مجاز هستند، مصداق خدای نکرده ریاکاری نیست؟


۵- ریاکاری در رقابت های انتخاباتی منجر به حلال شدن رای می شود یا حرمت آن؟


۶- دادن وعده های اقتصادی که طبق اظهارات کارشناسان امر و همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی غیر قابل تحقق هستند، مصداق عوام فریبی نیست؟


۷- عوام فریبی منجر به حلال شدن رای می شود؟

در همین حال کاربران یکی از خبرگزاری‌ها در ذیل خبر اظهارات موحدی کرمانی کامنت‌های زیادی را برای این خبرگزاری ارسال نمودند که تعدادی از آنها را در زیر می‌خوانید:


?«بعد از شکست شعارهای پوچشان مثل انتخابات مجلس که شعار لیست انگلیسی سر دادند این بار هم رای مردم بزرگ ایران را آرای سیاه و یا رای حرام می نامند. این جمعیت بعد از شکست های پشت سرهم در انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها، اگر به این نتیجه نرسیده اند که اکثریت مردم ایران خواهان شعارها و اعتقادات تندگرایانه آنها نیستند، رفراندومی دقیقاً با مضمون آری یا نه به خط مشی خود برگزار کنند و از توهین و تهمت به مردم بزرگ ایران دست بردارند.»

?« ای بابا بسه دیگه، همش هم می گن ما نجیبانه باختیم. اصلا کسایی که به روحانی رأی دادن سیاه و تاریک، شماها فرشته ی رو زمین، خوبه؟»

?«16 میلیونی های ثابت که تا ده قرن دیگر هم حداکثر رای که بیاورید 16 میلیون است»

?«آرای سیاه آرای بغبغوی تتلو و رشوه یارانه و ناهار روز انتخابات در روستاهای خراسانه نه رای اکثریت قاطع مردم ایران»

?«واقعا برای من دردآور که اقایون اینقدر از کلمه فتنه استفاده میکنند یعنی مایی که عاشق ایران هستیم فتنه گریم واونا مصلح وپاک»

?«یعنی هر کی به شما رای بده بافهم و شعور بقیه نفهمند»

?«رای من به روحانی سیاه نبود، این دل و فکر شماست که سیاه است.»

?«تتل هم جزو اصولتون بود»

?«رای چند میلیونی تتلو سیاه است یا گل منگولی»

?«دقت کنید اصولگرایان مردم و مخالفین را چه چیزی صدا میزنند اول خس و خاشاک بودیم بعد آرای انگلیسی شدیم حالا آرای حرام و سیاه خوانده می شویم. به خاطر همین تکبر و خودخواهی شماست که قدرت را از دست دادید.»

?«1 تتلو 2 دروغ درباره 2030 3 تهمت و افترا 4 نبات و اتوبوس از بیت المال و ... 5 وعده پول 6 هر ایرانی حق رای داره و این حق قانونی و منطقی و عقلانی و حتی الهی هست. پس اینکه بگیم این رای سفیده یا سیاهه فقط معنیش اینه که ما موافق جمهوری یا قانون نیستیم و یا اینکه میخوایم جکومت برای مردم نباشه و برای افراد خاصی باشه»

?«چرا در برابر نظر و رای مردم تعظیم نمی کنید و سعی در اتهام زنی به دولت و سیاه و حرام نشان دادن آرا را دارید. امام فرمودند میزان رای ملت است.»

?«متاسفم هستم برای جمنا که بازنده های خوبی هم نیستند همانطور که بازیگران خوبی نبودند. با لطف و مرحمت برخی و موافقت ما بخشی از آرای اعتدال را بحساب نامزد شکست خورده منظور کردند تا چند هدف بلند مدت حاصل شود . توصیه من به جمنا این است که به فعالیت خود ادامه دهند زیرا جامعه چند صدایی پویاتر است اما اکیدا از تخریب و بداخلاقی و دروغگویی بپرهیزند و اعمال خود را به رقیب پیروز نسبت ندهند.نسبت واقعی آرای اعتدال و اصلاحات سی میلیون نفر و کل آرای رقیب شکست خورده نزدیک ده میلیون بوده است.»

 

بهار

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد