با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

مناظره تلویزیون دولتی ایران

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | یاداشت ومقالات : از ابتداي مناظره اول معلوم بود كه آقاي قاليباف در برابر برخورد آقاي روحاني در مناظرات چهار سال پيش به‌شدت عصباني است و تمام هم و غمش نقد دولت است.


به گزارش سیاست گستر ، آقاي رييسي هم اين سياست را با نرمي دنبال مي‌كرد. آقاي ميرسليم در مناظره اول خيلي متين و عقلاني برخورد كرد اما در مناظره دوم گويا دوستان آقاي ميرسليم به او گفته بودند شما هم بايد همراه دو نامزد مخالف دولت به آن حمله كنيد وگرنه آقاي ميرسليم بايد آنقدر دانش اجتماعي داشته باشد كه بداند كلمات تند آقاي روحاني (كه مجموعه‌اي از آنها را آقاي ميرسليم پشت سر هم خواند) بدون زمينه اجتماعي نيست. آقاي ميرسليم! آيا به راستي آقاي روحاني در برابر همه انتقادها آن واژه‌هاي تند را به كار برده است؟ آقاي ميرسليم در مناظره دوم شخصيت آرام و نسبتا اخلاقي خود را از دست داد. اما مطلب اصلي من در مورد دو مطلب آقاي قاليباف است.

 

يكي از آنها اتهام به وزير آموزش و پرورش است كه هم در سخنراني فردي و هم در مناظره آن را مطرح كرد. آقاي قاليباف به هر چيزي براي حمله به دولت در اين روزها متوسل مي‌شود حتي مطلبي كه وزير محترم دادگستري نادرست بودن آن را مطرح كرده بود اما مهم‌تر از همه دلسوزي آقاي قاليباف براي فرهنگيان و بيان تخلفات صندوق ذخيره فرهنگيان است. هر كسي اين مطلب را شنيد و از تاريخ تخلفات در صندوق خبر داشت متوجه شد كه آقاي قاليباف فقط مي‌خواهد به دولت حمله كند وگرنه كيست كه نداند سوءاستفاده‌ها از صندوق بيشتر مربوط به دولت قبل است.

 

آقاي وزير محترم اطلاعات هم در گفت‌وگوهايي كه با رسانه‌ها داشت تاكيد كرده بود كه اختلاس از صندوق مربوط به سال‌هاي 85 تا 92 بوده است. گرچه شايد در اين دولت هم كساني كار خلاف كرده باشند كه نمي‌شود از آنها چشم پوشي كرد اما آقاي قاليباف دلسوز فرهنگيان خود در برابر مواد 13 و 16 قانون تشكيل شوراهاي آموزش و پرورش چه‌كار كرده است؟ بند 3 ماده 13 قانون مذكور مي‌گويد: «تا پنج درصد عوارض صدور پروانه‌هاي ساختماني، تفكيك زمين‌ها و نوسازي را علاوه بر عوارض مذكور كه شهرداري دريافت مي‌كند بايد در اختيار آموزش و پرورش قرار دهد». در سه سال گذشته شهرداري چه كرده است؟ با بررسي‌هاي دقيقي كه انجام داده‌ام مي‌گويم فقط از ساختمان‌هاي سه طبقه اين عوارض دريافت شده است و چيزي حدود 30 ميليارد تومان به آموزش و پرورش تهران پرداخت شده است. از ساختمان‌هاي سه طبقه به بالا تقريبا عوارضي براي آموزش و پرورش گرفته نشده است.

 

اكنون شهردار تهران يعني آقاي قاليباف حدود 450 ميليارد تومان به آموزش و پرورش تهران بدهكار است. ملاحظه كنيد آقايي كه شعار 96 درصد و چهار درصد مي‌دهد خود حامي چهار درصد است زيرا تنها از كساني كه ساختمان سه طبقه مي‌سازند عوارض را گرفته است.

 

در مورد تغيير كاربري مسكوني به تجاري چيزي بابت 5 درصد از شهرداري به آموزش و پرورش پرداخت نشده است. در منطقه 22 هيچ زميني به آموزش و پرورش واگذار نشده و كمتر از 10درصد به زور از شهرداري تهران گرفته شده است و از اين بابت پرونده‌اي باز شده است كه حكمي هم براي آن صادر شده است. خب! آقاي قاليباف! شما كه به قانون پايبند نيستيد و بدهكاري خود به آموزش و پرورش را هم پرداخت نمي‌كنيد چگونه دولت يازدهم را بابت تخلف دولت قبل محاكمه مي‌كنيد؟ همچنين درستي ادعاي فراهم كردن پنج ميليون شغل آقاي قاليباف را با برخوردي كه با روساي سراي محله‌ها در تهران كرده است نيز مي‌توان دريافت. حدود 350 نفر رييس سراي محله در تهران داريم كه قراردادي با آنها در روزهاي اخير منعقد نشده بود و فقط به اينها ابلاغ داده شده بود. شما كه با 350 نفر اينگونه برخورد مي‌كنيد چگونه مي‌خواهيد پنج ميليون شغل ايجاد كنيد؟

 

اغتماد : سيدكاظم اكرمي فعال سياسي اصلاح‌طلب

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد