با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

سفر وزیر دارایی انگلیس

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس بین الملل : در پی تصمیم انگلستان برای اعزام یک فروند ناو هواپیمابر به منطقه و اعتراض شدید چین به لندن، سفر 'فیلیپ هاموند' وزیر دارایی این کشور به پکن لغو شد.


به گزارش سیاست گستر ,روزنامه اپل هنگ کنگ روز چهارشنبه نوشت، چین از تصمیم انگلستان برای اعزام این ناو به منطقه و بازگشت این کشور به دوران جنگ سرد بشدت انتقاد کرده و وزارت دفاع انگلستان را هدف اعتراض شدید قرار داده است.
قرار بر این بود که وزیر دارایی انگلستان در چین با مقام این کشور گفت و گوهای مهم تجاری درباره برقراری ارتباط بین بورس های دو کشور و همچنین تعیین تاریخ گفت و گوهای مالی و اقتصادی انجام دهد.


همزمان سخنگوی وزارت دارایی انگلستان گفته است که وزیر در شرایط فعلی به چین سفر نمی کند و اصولا برنامه تایید شده قطعی هم اعلام نشده بود.


گاوین ویلیامسون وزیر دفاع انگلستان بتازگی گفته است کشورش قصد دارد ناوهواپیمابر مدرن 4 میلیارد دلاری 'اچ ام اس کویین الیزابت' را راهی آسیا کند و از چین نیز انتقاد کرد که تسلیحات مدرن خود را در منطقه استقرار داده است.


انگلستان بتازگی همکاری های خود را با آمریکا برای حضور نظامی در دریای جنوبی و اقیانوس آرام افزایش داده است و در سال 2018 میلادی نیز ناوهایش را به این دریا اعزام کرد.


گزارش حاکی است که هاموند قصد داشته است با 'هو چون هوا' معاون نخست وزیر چین در پکن دیدار و گفت و گو کند اما پس از اظهارات انتقادی وزیر دفاع انگلستان از چین، سفر لغو شده است.


سفارت چین در لندن هم به این اظهارات واکنش نشان داده و انتقادها را اتهاماتی بی اساس از سوی وزارت دفاع انگلستان علیه چین دانسته و این کشور را به ذهنیت جنگ سرد متهم کرده است.

 

اپراتور:هادی درنگی

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد