با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

آتش‌بس افغانستان با تروریست‌‌های طالبان

تحلیلی سیاست گستر سرویس بین الملل : محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان به مناسبت عید فقربان به تروریست‌های طالبان اعلان آتش‌بس کرد.


به گزارش سیاست گستر , پس از اعلان آتش‌بس موقت و مشروط، طالبان اعلام کرد صدها زندانی را به مناسبت عید قربان آزاد می‌کند. آتش‌بس «موقت» نیروهای دولتی قرار است از فردا ۲۹ مرداد، اجرایی شود. به گفته ريیس جمهوری افغانستان این آتش بس مشروط و سه ماهه است. غنی ابراز امیدواری کرده که طالبان هم به مناسبت عید، آتش‌بس را رعایت کنند. او گفته است که تصمیم به آتش بس مشروط به درخواست شورای عالی صلح، شورای علمای افغانستان، سازمان کنفرانس اسلامی و پادشاه عربستان سعودی گرفته شده است. این ترک موقت مخاصمه در حالی از سوی رئیس جمهوری اعلان شده که طالبان و نیروهای دولتی در بسیاری از مناطق درگیرند. در آخرین مورد، روز یکشنبه و ساعاتی پیش از اعلان آتش‌بس، خبر سقوط ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب به دست طالبان منتشر شد.این در حالیست كه شبه نظامیان طالبان کنترل یک شهرستان را در استان فاریاب به نام شهرستانبلچراغ در شمال غرب افغانستان به دست گرفتند. مقام‌های محلی در استان فاریاب خارج شدن کنترل منطقه بلچراغ را از دست دولت افغانستان تایید کردند. ذبیح‌اله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان نیز گفته فرماندهی پلیس، ساختمان فرمانداری و تمام تاسیسات دولتی بلچراغ را تصرف کردند.

  

 

 

 

بهارنیوز

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد