با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

کووید 19

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان : معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان از آماده باش نیروی انتظامی در آستانه تعطیلات آینده خبر داد و گفت: از حیث شیوع کرونا تنها ۳ شهرستان گیلان وضعیت‌شان سفید است و مابقی در شرایط زرد قرار دارند.


به گزارش سیاست گستر ، سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، امکان شیوع بالای ویروس کرونا همزمان با اوج مسافرت‌ها به گیلان با توجه به تعطیلات در پیش رو و ایام عید سعید فطر را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در حال حاضر تنها 3 شهرستان استان گیلان در وضعیت سفید شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه به غیر از 3 شهرستان مابقی نقاط گیلان در سطح زرد بوده و امکان شیوع کرونا در آن‌ها بالا است عنوان کرد: در همین‌جا لازم است از عموم هموطنان و مسافران تقاضا کنیم که نسبت به رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اهتمام بیشتری داشته باشند.

رسول‌زاده فرساد با تأکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود از امروز تا روز دوشنبه هفته آینده حجم زیادی از مسافران به استان گیلان سفر کنند تصریح کرد: با توجه به بحرانی بودن شرایط در روزهای تعطیلات نوروز امسال، مسافرت‌ها به استان‌هایی نظیر گیلان در چنین روزهایی افزایش پیدا می‌کند و باید تمهیدات خاصی اندیشیده شود.

وی حجم بالای ورود مسافر به گیلان را یک زنگ خطر برای عموم مردم و افرادی که این استان را به عنوان مقصد سفر خود برمی‌گزینند خواند و   ابراز داشت: مردم نباید تصور کنند کرونا تمام شده از طرفی برای مدیریت شرایط مذکور نیاز به اطلاع‌رسانی داریم و بدون شک رسانه‌ها می‌توانند در این بین نقشی اساسی ایفا کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان این استان را از حیث شیوع ویروس کرونا مانند بقیه استان‌های کشور همچنان استانی آلوده و در معرض خطر خواند و بیان داشت: نیروی انتظامی این روزها در آماده باش کامل قرار دارد و اجرای طرح‌های سالم‌سازی سواحل و تفرجگاه‌ها نیز از جمله اقدامات انجام شده آن محسوب می‌شود.

رسول‌زاده فرساد از آمادگی صد در صد نیروی انتظامی برای تأمین امنیت سواحل، تفرجگاه‌ها و جاده‌های استان گیلان که به زودی شاهد حضور مسافران خواهد بود سخن گفت و افزود: امیدواریم عموم مردم به توصیه‌ها و هشدارهای صادر شده وزارت بهداشت و درمان توجه بیشتری داشته باشند تا سلامتی‌شان به خطر نیفتد.

به گزارش تسنیم، نوروز امسال به علت شیوع ویروس کرونا حجم مسافرت‌ها به گیلان به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرد از طرفی با گرمتر شدن هوا و همزمان با رفع محدودیت‌های تردد بین استانی و بین شهری توسط ستاد ملی مقابله با کرونا به تدریج روند مسافرت‌ها از سرگرفته شد که با توجه به شرایط حساس کنونی جهت کنترل شیوع بیماری باید برای آن فکری اتخاذ شود.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد