با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

استاندار گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان :  استاندار گیلان با اشاره به اقدامات مناسب صورت گرفته در اجرای طرح اقدام ملی مسکن گفت: در عین حال لازم است دستگاه های اجرایی متولی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، واحدهای مسکونی مسکن مهر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به متقاضیان و بهره‌برداران تحویل دهند.


به گزارش سیاست گستر ،  به نفل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای مسکن و کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان افزود: باتوجه به شرایط ناشی از تحریم های غیرقانونی استکبار جهانی علیه مردم و کشورمان، نابسامانی هایی در بازار مسکن ایجاد شد.

وی با اشاره به درخواست اقشار مختلف جامعه به ویژه قشرهای آسیب‌پذیر که متقاضیان عمده مسکن مهر بودند، بر ضرورت تلاش دستگاه های اجرایی متولی و بانک مسکن با استفاده از ظرفیت‌های قانونی به منظور تحویل واحدهای مسکونی مسکن مهر به متقاضیان و بهره‌برداران در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی سال جاری تاکید کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن دولت می‌تواند در بخش عمومی تاثیرگذار باشد، گفت: با اقدامات خوب صورت گرفته در برش استانی طرح اقدام ملی مسکن، گیلان جزو استان های بالای کشور بوده که انتظار می‌رود در اجرای آن تسریع شود.

وی تعهدات استان در طرح اقدام ملی را افزون بر ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی با کارگزاری بنیاد مسکن عنوان و اضافه کرد: تمهید مقدمات تامین زمین در بخش عمده تعهدات، صورت گرفته که انتظار می‌رود در خردادماه امسال فراخوان این موضوع انجام گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی فعالیت‌هایی همچون شهرک های گلخانه‌ای گفت: انتظار می‌رود دستگاه های تخصصی براساس سیاست های توسعه‌ای استان ، اسناد بالادستی و متناسب با آمایش سرزمین، فعالیت کاربری های مرتبط را به صورت تجمیعی در چند شهرستان تعریف کنند.

دکتر زارع به ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از محدوده و حریم شهرها و ایجاد آسیب های اجتماعی نیز اشاره و اضافه کرد: لازم است به مسئله سیما و منظر شهری توجهی ویژه شود چراکه موضوع گردشگری همواره یکی از رویکردهای توسعه استان محسوب است.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد