با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

استاندار گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان : استاندار گیلان با تأکید بر لزوم امید آفرینی در جامعه و ترغیب مردم به در خانه ماندن، گفت: شکست کرونا تنها با همکاری مردم محقق می شود.


به گزارش سیاست گستر ، ارسلان زارع شامگاه دوشنبه در جلسه هم اندیشی هیأت‌های مذهبی، کانون‌های قرآنی، مساجد و گروه‌های جهادی گیلان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از همان روزهای نخستین دستوراتی مبنی بر ضرورت عزم همگانی و ملی و قرار گرفتن همه در یک صف برای مبارزه و مقابله با این بیماری طبق توصیه‌های کارشناسان صادر کردند.

وی افزود: ایشان از همه سازمان‌ها و نیروهای مسلح خواستند ضمن پیروی از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت برای مبارزه با این بیماری، همکاری و هماهنگی‌های کامل با دولت و ستاد ملی کرونا داشته باشند.

استاندار گیلان با اشاره به حجم بالای مبتلایان به این ویروس، گفت: تاکنون با کمبود تخت‌های بیمارستانی برای بستری کردن بیماران مواجه نشده ایم قطعاً سربلندی در این آزمون بزرگ، با همدلی، وفاق و انسجام ملی و تلاش‌های فداکارانه و جهادگرانه مردم و کادر ایثارگر درمانی و بهداشتی محقق می‌شود.

وی در ادامه به جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست رئیس جمهور اشاره تو تصریح کرد: وزیر بهداشت در این جلسه به عملکرد خوب استان گیلان در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا اشاره کرده که این با همدلی و همکاری مردم به دست آمده است.

زارع با بیان اینکه گیلان به لحاظ زیرساخت‌های بهداشت و درمان از متوسط کشوری پایین‌تر بوده و بدیهی است در شرایط معمول کادر بیمارستانی و خدمات درمانی ما تا حدودی متناسب با شمار بیماران استان باشد، بیان کرد: با شیوع این ویروس و حجم زیادی از بیماران در تمامی شهرستان‌ها مواجه شدیم که نیازمند تقویت این حوزه‌ها بودیم.

وی با اشاره به اقدامات گروه‌های جهادی، هیئت‌های مذهبی و سازمان‌های مردم نهاد، گفت: این گروه‌ها باید با تولید محتوا، به کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد مدیریت کرونا استان کمک کنند تا مردم همچنان توصیه‌های پزشکی را جدی گرفته و در خانه بمانند.

استاندار گیلان به دیگر اقدامات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان اشاره و اظهار کرد: با توجه به گستردگی گیلان برای انجام اقدامات بهداشت محیطی و گندزدایی، استان به سه بخش مرکزی، شرق و غرب تقسیم شد و اجرای این فرآیند در شرق گیلان با کمک تیپ میرزا کوچک سپاه، بخش غربی گیلان با همکاری سپاه در کنار دهیاری‌ها و شهرداری‌ها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه از سه شنبه پنج شهرستان از سوی اکیپ‌های نیروی زمینی ارتش ضدعفونی می شوند، گفت: اماکن آموزشی و دانشگاه‌ها نیز از سوی این گروه، از حدود نیمه فروردین ماه ضدعفونی خواهد شد.

زارع با اشاره به اینکه پیگیری هایی برای جلوگیری از ورود و خروج به استان برای جلوگیری از شیوع ویروس انجام شده است، تصریح کرد: تلاش شده در این زمینه با سیاست‌های ملی هماهنگ باشیم البته همواره خواسته ایم هموطنان از سفر به گیلان خودداری کنند و این امر در رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی مورد تاکید قرار گرفته است.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد