با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان : معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری گیلان با تأکید بر عدم دریافت جریمه تأخیر پرداخت توسط بانک‌های استان گفت: با توجه به شرایط موجود در استان تصمیم گرفتیم که بانک‌ها از دریافت دیرکرد تا پایان فروردین‌ماه، صدور هرگونه اجرائیه، اخطار به‌صورت موقت منع کردیم‌.


به گزارش سیاست گستر ، آرش فرزام صفت در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان تولید مواد ضدعفونی در استان گیلان اظهار کرد: ویروس کرونا برای دنیا و کشور یک پدیده نوظهور بوده و در این شرایط باید اقلام بهداشتی را برای مردم محیا می‌کردیم که اکنون همه‌روزه ۳۵ تن ژل ضدعفونی و ۵۰ هزار ماسک، توسط ۱۵ واحد تولیدی در استان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا تقاضای مردم برای خرید اقلام بهداشتی با افزایش مواجه شده است، گفت: درگذشته در استان فقط دو هزار ماسک تولید می‌شد که این آمار اکنون به ۵۰ هزار ماسک رسیده ولی علیرغم افزایش تولید هنوز با کمبود ماسک و بعضی از اقلام بهداشتی مواجه هستیم‌.

معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری گیلان یکی از مشکلات واحدهای تولیدی اقلام بهداشتی را تأمین الکل دانست و بیان کرد: یک شرکت تولیدی در استان گیلان روزانه ۲۰ تن الکل تولید می‌کند ولی نیاز استان برای تولید مواد ضدعفونی ۲۵ تن الکل است که این کمبود پنج تنی هم تاکنون برطرف شده ولی باید برای پاسخ‌گویی نیاز مردم تولیدات را افزایش دهیم.

فرزام صفت با اذعان به اینکه اقلام بهداشتی در ۵۹ داروخانه استان توزیع می‌شود، افزود: روزانه هر داروخانه در استان یک‌هزار و‌ ۵۰۰ عدد ماسک دریافت می‌کند و در مورد اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی داروخانه‌ها با مشکلی مواجه نیستند لذا مردم می‌توانند این اقلام را با مراجعه به داروخانه‌ها دریافت کنند.

وی نقش آگاهی سازی در کنترل بازار را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: باید با آگاهی سازی مردم را به خود قرنطینه کردن متقاعد کنیم که تمهیداتی برای انجام این کار اندیشیده شده و به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی چک‌های برگشت‌خورده در دوران کرونا باعث مسدود شدن حساب‌ها نمی‌شود.

معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری گیلان با تأکید بر عدم دریافت جریمه تأخیر پرداخت توسط بانک‌های استان گفت: با توجه به شرایط موجود در استان تصمیم گرفتیم که بانک‌ها از دریافت دیرکرد تا پایان فروردین‌ماه، صدور هرگونه اجرائیه، اخطار به‌صورت موقت منع کردیم‌ که این مورد تائید مقامات کشوری قرارگرفته است و از طریق شورای هماهنگی بانک‌ها به‌صورت رویه به تمام بانک‌ها اعلام‌شده است.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد