با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

برای رسانه های رقیب خوراک نسازیم

 

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان : شب گذشته جلسه ی شورای عالی اصلاح طلبان استان گیلان در خانه ی کارگر استان به منظور انتخاب هیات رییسه ی شورا برگزار شد .


به گزارش سیاست گستر : پس از برگزاری جلسه حرف و حدیث های (راست و دروغ) فراوانی در شبکه های اجتماعی منتشر شد و رسانه های رقیب حداکثر سوء استفاده را از این آشفته بازار مجازی کردند.


بدین جهت کل وقایع بدون کم و کاست در پی از نظر خوانندگان نکته سنج سیاست گستر می گذرد :


جلسه ی دیشب با حضور 34 نفر از اعضای شورا آغاز شد . در طول جلسه ، عده ی قلیلی که تعدادشان از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمی کند سعی کردند فضا را متشنج کرده و ورق را به نفع خود بازگردانند .


وقتی موفق نشدند یکی دو نفر دیگر را نیز تحریک کرده و به قصد اینکه جلسه را از حد نصاب بیاندازند ، جلسه را ترک کردند .


در نهایت 8 نفر جلسه را ترک کردند و رفتند . شش نفر از دبیران احزاب و دو نفر از اشخاص حقیقی .


پس از ترک جلسه توسط این 8 نفر ، فضا مجددا آرام شد و انتخابات شورای اصلاح طلبان گیلان با 26 نفر انجام شد . (حد نصاب جلسه 21 نفر بود) و دوستان معترض با اینکه تمام تلاش خود را کردند موفق نشدند جلسه را از حد نصاب بیاندازند .


خوشبختانه انتخابات به خوبی و خوشی و در فضایی آرام و دوستانه با رعایت قوانین و آیین نامه برگزار شد و نتیجه ی آن بدین شرح می باشد :


احمد رمضانپورنرگسی به عنوان رییس
فرهام زاهد و محمود حسنی پور به عنوان نایب رییس
غلامرضامقدسی و سهیل سجودی دبیر
سهیلا مدارایی کارگروه پایش
ژیلا طبسی کارگروه رسانه
حسن ایزدی کارگروه برنامه ریزی
عبدالرضاابراهیمی کارگروه شهرستان ها


شورای اصلاح طلبان استان گیلان دارای 42 عضو می باشد که این تعداد متشکل است از 27 نفر از دبیران احزاب اصلاح طلب استان گیلان و 15 نفر از اشخاص حقیقی .


به شکر خدا افراد انتخاب شده همگی از اصلاح طلبان شناخته شده ی استان هستند . تحصیلات عالیه دارند . همه پرانگیزه بوده و از صداقت و سلامت برخوردار می باشند .


با این هیات رییسه ، امیدواریم شورای اصلاح طلبان گیلان این دوره لیست مناسبی بسته و افراد قدری را روانه ی مجلس کند .


پس از انتخابات مهندس صوفی طی سخنانی از کلیه ی اعضای شورا تشکر و قدردانی نمود و انتخابات برگزارشده را خوب و قابل قبول توصیف کرد.


پس از آن دکتر احمد رمضانپور نرگسی رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گیلان طی سخنانی به جنگ های ایران در گذشته اشاره کرد و گفت : ما در گذشته بارها مناطق مختلف کشور را در اختیار بیگانگان قرار دادیم که ترکمن چای و گلستان نمونه ای از آن است و متاسفانه به جهت عدم مقاومت کلی از خاک نقاط کشور ما تجزیه شد.


 
وی افزود : در هفته ی دفاع مقدس هستیم که برای ما بسیار قابل احترام است . من خود به شخصه در یکی از عملیات ها شاهد بودم که اسرایی که گرفته شد از 17 کشور مختلف بودند . این بدین معنی است که ما فقط با یک کشور نمی جنگیدیم . بلکه نیمی از جهان بر علیه ما می جنگیدند.


رمضانپور در رابطه با فتح بستان عنوان داشت : در آن عملیات زمانی که تخریبچی ها نتوانستند معبر را به موقع باز کنند رزمندگان ما صف کشیدند و بر روی مین ها غلطیدند تا آن فتح بزرگ بدست آمد . رزمندگان بی ادعا و گمنامی که بدنبال پست و مقام نبوده و عقده ای نداشتند .


 
وی گفت : امروز ما شرمنده ی خون شهدا هستیم . ما ماندیم و تمام گرفتاری های دنیوی نصیبمان  شده و برای کاری بس جزیی حاضریم که کرامت انسان ها را خرد کنیم ، تهمت و افترا بزنیم.


رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گیلان اظهار داشت : شهدا بدین شکل زحمت کشیدند و جان خود را فدا کردند و یک وجب از خاک کشور را دست بیگانگان ندادند . این خود ایثار است و به همین دلیل ما این ایام را گرامی می داریم .


منتخب اول مردم رشت در شورا در بخش دیگری از سخنان خود از مهندس صوفی تشکر و قدردانی کرد و گفت : مهندس صوفی از افتاخارات بزرگ ما است . همیشه به ایشان علاقه داشتیم و داریم و به شهادت خودشان هیچ موقع از ایشان تمنا و درخواستی نداشتیم .


رمضانپور تصریح کرد : ظاهرا من نباید رنگ آسایش و آرامش را ببینم . ما در شورای شهر دو سال بدی را پشت سر گذاشتیم . به شکر خدا به کمک دوستان اصلاح طلب شورا توانستیم 3 نفر خود را به شش نفر و در نهایت 6 نفر را به 11 نفر برسانیم .وی افزود: امروز کار ما بسیار سخت است . درست است که مهندس صوفی فرمودند انتخابات خیلی خوب بود ولی از نگاه من انتخابات خوب نبود . ما میدانستیم چه اتفاقاتی قرار است بیفتد . ما در کشور مدیریت های مختلف داریم که بعضی از آن ها کشور را به اینجا رسانده . مدیریت های  قائم به شخص . مدیریت های خانوادگی  و مدیریت هایی که علمیست و بر اثر شایسته سالاریست که همیشه نتیجه می دهد . اما بعضی از مدیریت ها متناسب سازی می خواهد . چون باید هم بتوانیم   ضرورت ها را انجام دهیم و هم شایسته سالاری را لحاظ کنیم .


 
وی ادامه داد : امثال آقای ربانی در استان یک ظرفیتند . تک تک این چند نفری که رفتند هر کدام به اندازه ی خودشان یک ظرفیتند . هنر من استفاده از تمامی ظرفیت هاست .


 
رمضانپور در ادامه گفت : وقتی دوستان از من خواستند که برای ریاست شورا کاندیدا شوم ، قسم خوردم که اگر هر کدام از دوستان پا پیش گذارند بنده دیگر کاندید نمی شوم چون تکلیف بر من ساقط است . اما اگر احساس کنم که فردی قرار است رییس شود که حتی رییس دفتر یک بخشدار هم او را نمی شناسد و تحویل نمی گیرد برای من واجب کفایی است که بیایم ولو اینکه به من رای ندهند .

وی افزود :  آمدن من صرفا برای این است که ما این همه هزینه دادیم  و اکنون نیز در شرایط خاص و حساسی قرار داریم و به جرات می گویم اگر ما این دوره مجلس را ببازیم مطمئنا ریاست جمهوری را باختیم و دیگر این فضا برای ما ایجاد نمی شود . اول باید خود را قانع کنیم و انسجام داشته باشیم . در شهرستان ها نیز کار بسیار سختی  در پیش داریم .

رمضانپور در پایان خاطرنشان ساخت : همه باید تلاش کنیم . کار سخت و دشواری در پیش رو داریم . انشاالله در جلسه ی آتی آن دوستانی هم که به هر دلیلی رفتند باید برگردند . دست به دست هم دهیم و کار را پیش ببریم . بزودی نشستی خواهیم داشت از همه ی دوستان دعوت می کنیم تشریف بیاورند تا انشاالله بحث شهرستان ها را دنبال کنیم .  

 

  

 سیاست گستر

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد