با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

اجرای طرح بررسی واکسیناسیون کودکان ۲۴ تا ۳۶ ماهه در گیلان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر سرویس استان گیلان :رشت - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: طرح کشوری واکسیناسیون کودکان ۲۴ تا ۳۶ ماهه در این استان اجرا شد.


به گزارش سیاست گستر :محمد عباسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح بررسی خوشه‌ای پوشش واکسیناسیون کودکان ۲۴ تا ۳۶ ماهه به منظور پوشش ایمن‌سازی کودکان در این گروه سنی از هفدهم خردادماه گذشته تا پانزدهم تیرماه جاری همزمان با اجرای آن توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور در استان گیلان اجرا شد.

وی اظهار داشت: طرح بررسی خوشه‌ای وضعیت پوشش‌های ایمن سازی در مناطق شهری روستایی، شهرستان های تابعه گیلان در قالب ۵۱ خوشه و هر خوشه شش کودک ۲۴ تا ۳۶ ماهه در مجموع (۳۰۶ کودک) بصورت تصادفی و بررسی خانه به خانه و کنترل کارت‌های واکسیناسیون کودکان اجرا شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هدف از انجام این بررسی را آگاهی از وضعیت واقعی پوشش واکسیناسیون کودکان عنوان و خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح در استان، عدم واکسیناسیون یا تأخیر غیر موجه در انجام واکسیناسیون کودکان مشاهده نشد.

طرح بررسی واکسیناسیون کودکان ۲۴ تا ۳۶ ماهه هر پنج سال یکبار به منظور تعیین درصد پوشش ایمن سازی کودکان و با حمایت سازمان جهانی بهداشت و هدایت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اجرا می‌شود. در این برنامه با انجام مصاحبه و بررسی کارت واکسن کودکان وضعیت پوشش بالای ایمن سازی از نظر بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن مورد پایش و بررسی قرار می‌گیرد.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد