با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
محمدصادق حسنی

انتقاد شدید محمدصادق حسنی از سفر لاریجانی به گیلان همزمان با بررسی لایجه بودجه 97

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس استان گیلان :نماینده اصلاح طلب مردم رشت در خانه ملت با انتقاد از سفر لاریجانی به گیلان و گرفته شدن وقت یک روز کاری نمایندگان استان گفت: سفر لاریجانی به گیلان ضروری نیست و خود میرزا کوچک جنگلی هم مخالف غیبت یک‌روزه نمایندگان یک استان در مجلس است.


به گزارش سیاست گستر  ، محمدصادق حسنی امروز در گفت‌وگویی با انتقاد از سفر دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به گیلان برای سخنرانی در مراسم بزرگداشت میرزا کوچک خان جنگلی اظهار کرد: من هفته قبل شنیده بودم که یکی از همکاران گیلانی ما در مجلس شورای اسلامی در تلاش است تا لاریجانی را برای حضور در یادواره سردار میرزا کوچک جنگلی که به‌حق از سرداران و افتخارآفرینان گیلان و ایران اسلامی هست، برای سخنرانی دعوت کند.

وی با اشاره به مشغله مجلس شورای اسلامی برای بررسی لایحه بوده سال ۹۷ و لزوم تمرکز همه نمایندگان بر این موضوع افزود: چه نیازی هست که این بزرگداشت دقیقاً یک روز کاری نمایندگان استان را بگیرد و مجلس را از نمایندگان گیلانی حاضر در مجلس تهی کند؟

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا باید همه ۱۳ نفر نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی غائب باشند و کرسی‌های مجلس را خالی کنند؟

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به انتقادش نسبت به سفر لاریجانی به گیلان خطاب به معاون رئیس مجلس اشاره کرد و افزود: من به معاون آقای لاریجانی هم اعلام کردم که به‌هیچ‌وجه توجیه نیستم و از آمدن رئیس مجلس در این مقطع از زمان توجیه نخواهم شد.

وی با اشاره به تأکیدات هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی مبنی بر حضور تمام‌وقت نمایندگان برای بررسی لایحه بودجه ۹۷ طی یک ماه پیش رو تصریح کرد: هیئت‌رئیسه اعلام کرده بود که با آمدن لایحه بودجه ۹۷ به مجلس همه مأموریت‌های تخصصی کمیسیون‌ها لغو شود و تمام تمرکز نمایندگان بر روی بودجه متمرکز شود اما سؤالم این است، چرا آقای لاریجانی با آمدن به رشت در زمان بررسی بودجه، ۱۳ نماینده مجلس را تعطیل کرده و  قرار است به سخنرانی مشغول شود.

حسنی به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی در تابستان سال جاری اشاره کرد و گفت: آقای لاریجانی که سه ماه پیش در رشت حضور داشت و اکنون در گیلان چه خبر است که باید حتماً حضور یابد و سخنرانی کند؟

وی بابیان اینکه من شأن رئیس مجلس را بیش از این می‌بینم که با دعوت یک نماینده به گیلان سفر کند، افزود: من موضوع آمدن آقای لاریجانی به گیلان را به معاون رئیس مجلس در روز یکشنبه گفتم اما امروز یک دعوت‌نامه از سوی مجمع نمایندگان گیلان تنظیم‌شده و از ۱۳ نماینده خواسته‌اند که زیر دعوت‌نامه را امضاء کنند که من از اعلام رضایت خود کتمان کرده‌ام.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه موضوع آمدن لاریجانی به گیلان یک هفته پیش مطرح‌شده و دلیل تنظیم شدن دعوت‌نامه یک روز قبل از آمدن لاریجانی مفهومی ندارد، تصریح کرد: من با اصل قضیه مشکل‌دارم و آن گرفته شدن یک روز تمام از وقت نمایندگان است اما همه نمایندگان جز من موافقت کرده‌اند که رئیس مجلس به رشت سفر کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بیان کرد: امروز اعلام‌شده که سفر آقای لاریجانی به گیلان با امضاء مجمع نمایندگان گیلان بوده که اگر این‌گونه باشد یک دعوت‌نامه از سوی آقای قربانی کافی بود و نیازی به جمع‌کردن امضاء از سوی سایر نمایندگان نبود.

حسنی بابیان اینکه احتمالاً همه همکاران ما فردا به گیلان تشریف می‌آورند و آقای لاریجانی سخنرانی هم خواهند داشت، گفت: به نظر من شهید میرزا کوچک خان جنگی هم باآن‌همه زحمت‌هایی که کشیده و الگویی برای همه ما هم هست، اصلاً راضی نیست که نمایندگان یک استان، یک روز کاری را در مجلس غائب باشند و از کار خود عقب بمانند.| سیاست گستر | اخبار استان گیلان

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید

صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

 

فارس

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد