با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
حمیدصفت

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس فرهنگ و هنر :از ابتدای هفته خبری جامعه هنری و جوانانی که به موسیقی علاقه داشتند را در بهت فرو برد؛ حمید صفت خواننده جوان رپ به اتهام قتل ناپدری اش دستگیر شد.


به گزارش سیاست گستر  ، این خواننده جوان در اعترافاتش گفت که برای جمع کردن وسایلش به خانه رفته بود که مشاهده کرد مادرش توسط هوشنگ(همسرش) مورد ضرب و شتم قرار گرفته است و با دیدن این صحنه کنترل خودش را از دست داد و گلدانی را که روی اپن آشپزخانه قرار داشته را به صورت وی پرتاب کرده است.

پس از وقوع این اتفاق تلخ، بسیاری از هنرمندان و چهره های سرشناس با انتشار تصویری از حمید صفت به صورت احساسی به این اتفاق واکنش نشان دادند. در این میان برخی دیگر اقدام صفت را که منجر به قتل ناپدری اش شده را توجیه کردند و یک طرفه حق را به این خواننده موسیقی دادند و به نوعی هیچ حقی برای خانواده مقتول قائل نشدند.

در میان این چهره های سرشناس برخی دیگر از هنرمندان، خارج از فضای احساسی، با حادثه مرگبار منطقی برخورد کردند. اشکان خطیبی بازیگر کشورمان در این باره در اینستاگرامش نوشت: دوستان عزیز اتفاق بدی افتاده، قابل دفاع هم نیست. تنها کاری که از دستمون برمیاد اینه که براش دعا کنیم و از خدا بخواهیم که خودش هوای این پسر رو داشته باشه.

من چندبار برای نجات محکومینی که به عمد یا غیرعمدقتل کردند، اقدام کردم و می دونم که در این جور مواقع خانواده ی مقتول بسیار حساس می شوند و مردم با دادن نظرات احساسی و سریع فقط شرایط رو پیچیده تر می کنن. بنابراین تقاضام اینه که صبر پیشه کنید و دعا کنید.

مهدی یراحی از خوانندگان جوان کشورمان هم درباره وی نوشت: حمید ناخواسته وسط مهلکه ای افتاده که قضاوت و رفتارهای عجولانه جامعه می تواند بزرگترین ظلم را در حق او و مرحوم ناپدری اش بکند. به قول بزرگی اگر می خواهید حقیقتی را خراب کنید، خوب به آن حمله نکنید، بد از آن دفاع کنید.

چه خوب می شد فارغ از هر گونه حکم دادن و معرکه گرفتن، این یک مورد که به آینده، حق و حقیقت یک انسان و خانواده ای مربوط می شود را تبدیل به سوژه و ابزاری برای لایک و فالوئرگرفتن نکنیم! همه چیز را اول به خدا، سپس به کاردانانش بسپاریم.

روی سخن بیشتر با برخی اشخاص معروف است که انگار از جانب پروردگار رسالت دارند در باب هر موضوع و مسئله ای اظهار نظر کنند! برای یک بار شوآف کردن را کنار بگذاریم و به زور هم شده ساکت بمانیم.

حمید صفت و خانواده مقتول در شرایط کنونی بسیار آسیب پذیرند. خواسته یا نا خواسته اوضاع را از اینی که هست خراب تر نکنیم و با اعلام نظرهای خاله خرسه ای این کلافِ سر در گم را بیش از این در هم نپیچیم.

پوریا تابان مجری تلویزیون نیز در اینستاگرامش نوشت: با طرفداری بی خود، کاری نکنید که خانواده مقتول از اینکه هست سختگیر تر شود تا درهای بخشش به روی این جوان یکی یکی بسته شود.

حواستان را جمع کنید، با هیولا ساختن از مقتول، نتیجه کار دقیقا برعکس آن چیزی می شود که ما منتظرش هستیم. کشور ما فقط با گذشت اولیای دم از مرگ نجات پیدا میکند. حواستان به آن چه می گویید و می نویسید باشد. گاهی فقط صدمات روحی وارد شده بر خانواده مقتول، موجب عدم رضایت و بخشش می شود.

نکته ای که این هنرمندان به آن اشاره کردند درست همان موضوعی است که چندسال پیش خانوادهای که سلبیریتی های آن زمان برای خون بهای فرزندشان پول جمع کردند اما خانواده مقتول اعتراف کرد: «یکی از دلایلی هم که اصرار بر اعدام قاتل فرزندم را دارم این است که رسانهها و هنرمندان جوری برخورد میکنند که گویا پسر من گناهکار است و قاتل او بی گناه!»

در پایان از تمام چهره ها انتظار می رود با پست ها و رفتارشان در فضای مجازی کاری نکنند که اگر راهی برای بخشش وجود دارد، این راه بسته شود.

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

تی وی پلاس

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد