با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

رمضانپورنرگسی

بیایید و به رای مردم احترام بگذارید | تفکیک شورا یعنی انشقاق ، یعنی تفرقه ، یعنی عدم وحدت و عدم وحدت یعنی عدم بکارگیری احکام اسلام | اجازه دهید نمایندگان مردم کار خود را انجام دهند | همه کسانی که بدنبال تفکیک سازی هستند با حکم خداوند مبارزه می کنند | ما تا کنون کلی هزینه پرداختیم ، زین پس نیز می پردازیم | ما مانند مادری دلسوز برای شهرمان دل می سوزانیم | هر کاری هم که بکنید ما در جهت توسعه شهرمان یک قدم هم عقب نشینی نمی کنیم | گروه های قدرت اعلام کرده بودند که رمضانپور خط قرمز ماست و نه باید در هیات رئیسه باشد و نه رئیس کمیسیون | وقتی اجزای بودجه را دیدم به این نتیجه رسیدم که حداقل حدود 40 درصد آن محقق نمی شود | شهرداری در ماه فقط بیش از 16 میلیارد تومان حقوق می دهد به بیش از 4000 پرسنلی که 2000 نفرشان اضافه هستند | جهت ورود سرمایه گذار نیز باید ابزار کار داشته باشیم تا بتوانیم آن ها را جذب کنیم و مثل شهردار گذشتمان فراری ندهیم


پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | بخش گفتگو : پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر با دکتر رمضانپور نرگسی منتخب اول مردم در شورای اسلامی شهر رشت گفتگویی ترتیب داده که ماحصل آن در پی از نظر خوانندگان نکته سنج سیاست گستر می گذرد:


به گزارش سیاست گستر ،  دکتر احمد رمضانپور نرگسی در ابتدای این گفتگوی اختصاصی اظهار داشت : از شما و همکارانتان که همواره در تنویر افکار عمومی نقش دارید تشکر و قدردانی می کنم .

 

وی در پاسخ به سئوال سیاست گستر که از وی پرسیده بود چرا پس از هر انتخاباتی که در شورا برگزار می شود اصلاح طلبان شورا یک عکس 3 نفره در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند و زیر آن می نویسند که ... ... ... و ما همگی می نشینیم و به حال مظلومیت اصلاحات گریه می کنیم ؟ گفت : این بخش از سئوال شما سیاسی است . من بارها با افتخار همه جا عنوان کردم که یک اصلاح طلب هستم . و قطعا این تفکر اصلاح طلبی را هیچ کس نمی تواند از من بخرد ، ولی این نگاه و تفکر اصلاح طلبانه در واقع نگاه استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

 

رمضانپور با تاکید به این نکته که ما نظام را به هیچ قیمتی نمیفروشیم ، ادامه داد : این نظام محصول انسان های مبارزی چون شهید آیت الله سعیدی ، شهید آیت الله غفاری و انسان های بزرگی همچون آیت الله طالقانی،آیت الله منتظری،امام راحل،مقام معظم رهبری ،آیت الله هاشمی و هزاران نفر از انسان های آزاده ای همچون بهزاد نبوی و سرحدی زاده و نیز محصول خون بهای بهترین فرزندان این کشور است.بنابراین این انقلاب باید حفظ شود. انقلاب اسلامی هم باید محفوظ بماند و هم نقاط ضعف آن باید با اصلاحات به نقاط قوت تبدیل شود.

 

منتخب اول مردم در شورای اسلامی شهر رشت ، با اشاره به این نکته که کشور تقریبا به دوجریان کوچک و بزرگ اصولگرا و اصلاح طلب تقسیم بندی شده ، عنوان داشت : هیچ یک از این دو جریان حق ندارند زمانی که به قدرت می رسند تفکر سیاسی خود را دخیل در کار اجرایی کند . و این استراتژی بنده از ابتدا تا کنون بوده و هست . که اگر در کار من توفیقی بوده بعد از عنایت پروردگار همین مسئله بوده که ما تفکر خود را دخیل در کار اجرایی نکردیم.

 

نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی با بیان این نکته که سئوال شما بر می گردد به ضعف تشکل جریان اصلاح طلبی در خود استان ، گفت : ما در سال 92 شورای سیاست گذاری داشتیم . که رییس دولت اصلاحات در کل کشور تشکیل داد و در استان نیز تشکیل شد.با انتخاب اکثریت دوستان احزاب و تشکل ها ، همچنین شخصیت های سیاسی ، بنده به عنوان مسئول جریان اصلاح طلبی در استان انتخاب شدم. مهمترین وظیفه من در این شورا بستن لیست نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود. که البته از آنجایی که اکثریت افراد ما را که فرزندان بحق این نظام بودند و واقعا می توانستند در مجلس نقش آفرین باشند به دلایل واهی و بر خلاف اصول قانون اساسی رد صلاحیت کردند . ما ناگزیر شدیم از بین کاندیداهای موجود افرادی را مورد تایید قرار دهیم . از بین 13 نفر 9 نفر را انتخاب کردیم که از بین این 9 نفر توانستیم 6 نفر را راهی مجلس کنیم . آن 3 نفر نیز با اندک اختلاف رای رقابت را واگذار کردند.

 

وی افزود : در سال 96 مجددا برای انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم و انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مجددا شورایی تحت عنوان شورای اصلاح طلبان در استان ها تشکیل شد که این شورا متاسفانه بر اساس یکسری نگاه های خاص عمل کرد که من نمی خواهم وارد جزئیات آن شوم که در نهایت منجر به اتفاقاتی شد. به هر حال هیات رئیسه ای تشکیل شد و شورایی انتخاب شد که هیچ وقت این هیات رئیسه نتوانست نشستی با اعضای شورای اصلاح طلبان داشته باشد. این نقطه ضعف ما بود که باعث شد لیست به موقع بسته نشود . این اتفاقات باعث این شد که حرف بزرگان شنیده نشود . من حدود 6 ماه از این جریان بدور بودم و هیچ دخالتی در بستن لیست هم نداشتم  . این لیست متاسفانه هم دیر بسته شد و هم بد بسته شد.البته بد بسته شدن لیست به این معنا نبود که افراد بدی در لیست بودند. بلکه بدین معنی که آن هایی که این لیست را بستند توجه به عقبه آن نداشتند .

 

دکتر رمضانپور نرگسی با بیان این نکته که بر اساس تجاربی که از سال های گذشته داشتیم با یک نگاه دورنگرانه به این مسئله می نگریستیم بیان داشت : در هر حال افرادی مانند آقایان نوبخت حضرتی ، برخی ازنمایندگان ادوار مجلس ، حتی آقای جعفرزاده ، ورزشکاران ، اقوام ، اصناف و ... در شهر ظرفیتی داشته و دارند و متاسفانه در بستن لیست از ظرفیت این شخصیت های تاثیرگذار استفاده نشد.لذا باعث گردید که این افراد تاثیر گذار کنار گذاشته شوند.خروجی این حرکت موجب گردید جدا از لیست امید لیست های جداگانه ای با عناوین مختلف و بنام اصلاح طلبان و حامیان دولت بسته شود و هر یک از این بزرگان لیست های جداگانه ای داده و از آن حمایت نمایند . برخی هم بنام حامیان دولت با نام های مختلف لیست می دادند . همچنین بعضی از افراد که منافعی هم داشتند ، تحت اسامی مختلف برای کاروکاسبی لیست دادند . و در نهایت نتیجه این شد که از جریان اصلاح طلبی 3 نفر وارد میدان شوند (از 11 نفر) . که نهایتا در سال اول دوره پنجم گروه های قدرتی لیست هیات رییسه شورای اسلامی شهر رشت را بسته و افرادی را هم به عنوان شهردار معرفی نمایند . و طبیعی بود که ما 3 نفر که بعدا آقای شکریه نیز با اینکه از ما بخاطر نبود اسمش در لیست امیددلخور بود به ما پیوست . که باز هم با 4 نفر قدرت انتخاب اعضای هیات رییسه از ما سلب شد.

 

دکتر رمضانپور تصریح کرد : شاید برای انتخاب هیات رییسه سال اول دوره پنجم برای بعضی ها حق ایجاد شده بود که با توجه به شرحی که در بالا به آن اشاره شد در بستن لیست دخالت کنند.اما هیچ توجیهی برای بستن لیست هیات رییسه یا انتخاب شهردار و تفکیک اعضای شورای شهر در سال دوم دوره پنجم قابل قبول نیست . در هرحال باید بگویم آن هایی که می گویند احمد رمضانپور خط قرمز ماست باید گفت آن موقع که احمد رمضانپور با رژیم ستم شاهی ، منافقین و ... مبارزه می کرد و در دوران 8 سال دفاع مقدس از این کشور دفاع می کرد این آقایان که امروز برای ما تصمیم می گیرند یا هنوز بدنیا نیامده بودند و یا اصلا کاره ای نبودند . حالا در این دوره و زمانه ناچارا باید تحمل کنیم .

 

نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی ، گروه های قدرت را به خواب رفتگانی توصیف کرد که خود را به خواب زده اند و خاطرنشان ساخت : متاسفانه این گروه های قدرت اینطورند . این ها خودشان را به خواب زده اند و نمی خواهند واقعیت را ببینند نمی خواهند خائن را از خادم تمیز بدهند . من نیز مجاز نیستم بیش از این حرف بزنم . یعنی دوست ندارم در شرایط کنونی کشور این سخنان را بر زبان جاری سازم . ولی اگر لازم باشد یک روز برای مردم با جزئیات کامل خواهم گفت .اکنون نیز منتظریم تا برای ما شهردار انتخاب کنند. سناریو را می نویسند،کارگردانی می کنند ، با توجه به تعداد آرای اصلاح طلبان ما نیز در صحن شورا ناچارا باید برای انتخاب رییس و هیات رییسه و شاید در آینده برای انتخاب شهردار آن نمایشنامه را بازی کنیم . این است که شما این عکس ها را می بینید . این است که لیست ما رای نیاورد که علتش هم بخاطر تفرقه بود . کسانی که کارگردانان این مجموعه بودند نتوانستند لیست را به موقع ببندند و نتوانستند اشخاصی که ظرفیت لازم داشتند را قانع کنند تا فقط  از لیست امید حمایت کنند . اگر قانع می کردند ما امروز اگر هر 11 نفر را نداشتیم ، حداقل اکثریت کرسی شورا ازآن ما بود و نیازی نبود که دیگران از بیرون برای ما سیاست گذاری کنند .

 

هم اکنون از تریبون سیاست گستر به همه گروه های سیاسی و همه گروه های قدرت اعلام می کنم که اجازه دهید نمایندگان مردم کار خود را انجام دهند . همین اعضای شورا که با رای مردم در شورا هستند می توانند بهترین انتخاب را بکنند .

 

وی افزود : اکنون نیز دیر نشده ، هم اکنون از تریبون سیاست گستر به همه گروه های سیاسی و همه گروه های قدرت اعلام می کنم که اجازه دهید نمایندگان مردم کار خود را انجام دهند . همین اعضای شورا که با رای مردم در شورا هستند می توانند بهترین انتخاب را بکنند . بیایید و به رای مردم احترام بگذارید . دخالت در رای مردم نکنید و من امیدوارم که انشاالله این اتفاق بیفتد .

 

رییس اسبق شورای هماهنگی جبهه احزاب اصلاح طلب استان گیلان ، گفت که در هر صورت من خود را متعلق به نظام ،انقلاب و کشور می دانم و اذعان داشت : امیدوارم بتوانیم در این جایگاهی که هستیم توفیق خدمت داشته باشیم . من برای توسعه شهر،عاقبت این شهر،منابع مالی شهر و بدهکاری این شهر و شهرداری نگران هستم . امیدوارم که همه مسئولین ما دست به دست هم بدهند و اجازه دهند اعضای شورا خود بنشینند و تصمیم بگیرند . البته خوشحال می شویم از مشاوره و رهنمودهای این عزیزان بهره مند شویم .

 

دکتر رمضانپور با اشاره به این نکته که من در طول یک سال گذشته سعی کردم شورا را سیاسی نکنم ، تاکید کرد : این خیلی مهم است ، ولی متاسفانه آن جریان و آن گروه نفوذ تفکیک سازی کردند در شورا ، ولی با گذشتی که جریان اصلاح طلبی داشت ما شورا را سیاسی نکردیم . امسال نیز متاسفانه آمدند و مجددا تفکیک سازی کردند و این به نفع نظام نیست ، تفکیک شورا یعنی انشقاق ، یعنی تفرقه ، یعنی عدم وحدت و عدم وحدت یعنی عدم بکارگیری احکام اسلام . همه کسانی که بدنبال تفکیک سازی هستند با حکم خداوند مبارزه می کنند . و بنده برای اینکه حکم خداوند جاری شود با این تفکر مبارزه می کنم . و هیچ اشکالی هم ندارد . ما تا کنون کلی هزینه پرداختیم ، زین پس نیز می پردازیم . وقتی که اجازه نمی دهید از این ظرفیت استفاده شود در واقع برای توسعه شهر دل نمی سوزانید . ولی ما مانند مادری دلسوز برای شهرمان دل می سوزانیم . هر کاری هم که بکنید ما در جهت توسعه شهرمان یک قدم هم عقب نشینی نمی کنیم.

 

 دکتر احمد رمضانپور نرگسی در بخش دیگری از این گفتگوی اختصاصی با اشاره به این نکته که بخاطر ندارم تا کنون در صحن علنی شورا غیبت داشته باشم ، گفت : در طول یک سال گذشته خود را موظف دانستم که در صحن حاضر شوم . چون از این بابت از مردم رای گرفته ام که جهت سیاست گذاری حضور پیدا کنم . اما در کنار آن هر عضو شورا می تواند در یک یا دو کمیسیون عضو باشد . من در دوره قبل در کمیسیون های برنامه و بودجه و فرهنگی عضو بودم . علی رغم اینکه همان گروه های قدرت اعلام کرده بودند که رمضانپور خط قرمز ماست و نه باید در هیات رئیسه باشد و نه رئیس کمیسیون ، دوستان ما نیز که به عنوان رئیس فکر می کنند رای اعضای شورا را دارند ، در صورتی که اینطور نیست رای اعضای شورا را ندارند بلکه رای آن گروه های قدرت را بدست آوردند . به هر دلیلی اجازه ندادند که ما ورود کنیم .

 

وی تشریح کرد : طبیعتا با توجه به سوابق کاری که در بخش های مختلف دارم . از قبیل : بخش فرهنگی ، چون سال ها در دانشگاه تدریس کردم . حتی شغل من شغل شریف معلمی بوده و هم اینکه در کار اجرا و سیاسی بودم  و .... قطعا دیگر کاری در کشور نیست که من در آن تا حدودی تخصص نداشته باشم . طبیعتا در هر کمیسیونی که قرار بگیرم مانند خیلی از افراد می توانم به اندازه نیاز صاحب نظر باشم . ولی تخصص اصلی من بودجه است چون من 8 سال در مجلس در بخش بودجه کار کردم . 4 سال اول دوره پنجم را عضو تلفیق کمیسیون برنامه و بودجه بودم در مجلس ششم نیز به عنوان عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه فعالیت می کردم . پس نتیجه می گیریم که بودجه را با تمام جزئیاتش کاملا می فهمم . این شغل من است . اتفاقا بودجه سال 96 که آمد من با توجه به مطالعه ای که از درآمدهای سال های 94-95-96 داشتم دیدم که واقعا نمی توانیم بادرآمد 392 میلیارد تومانی سال 96 ، بودجه 1062 میلیارد تومانی برای سال 97 ببندیم . و نهایتا این لایحه پیشنهادی بودجه سال 97 به شورای اسلامی شهر حداقل 40 درصد آن قابل تحقق نبود .

 

به گزارش سیاست گستر ، رئیس اسبق شوری سیاست گذاری اصلاح طلبان ، با بیان این نکته که طبیعتا وقتی اجزای بودجه را دیدم به این نتیجه رسیدم که حداقل حدود 40 درصد آن محقق نمی شود . اظهار داشت : دلایل منطقی عدم تحقق 40 درصدی لایحه بودجه را در جلسات مختلف کمیسیون برنامه و بودجه و صحن علنی شورا مطرح کردیم . و نهایتا یکی از اعضای شورا که برای من عزیز است گفت بیاییم تلاش کنیم تا این بودجه تحقق پیدا کند . این دوست عزیز نگاه خودش را داشت . من گفتم که این قابل تحقق نیست . متاسفانه تنها مخالف واقعی این بودجه من بودم . در زمان رای گیری آقای شکریه منطق من را قبول کرد و شدیم دو مخالف . امروز وقتی از سرپرست شهرداری سئوال می کنم که 6 ماه از سال گذشته ، شما چند درصد بودجه را تحقق دادید ، می گوید 23 درصد . این نشان می دهد که پیش بینی ما درست بود . آری ، خروجی این نگاه علمی و تخصصی و تجربی میشود این . که در بستن لیست اعضای کمیسیون برنامه و بودجه آقای رئیس انتصابی ورود می کند و حتی تنها فرد متخصص در امر بودجه شورا را از عضویت در کمیسیون برنامه و بودجه محروم می کند . چرا ؟ چون من پا بر روی دم خیلی ها گذاشتم که در نهایت منافع خیلی ها را به خطر انداخت . جالب این است که تنها منطقی که مخالفین در مورد مخالفت من با بودجه سال 97 داشتند این بود که در دوره چهارم بودجه 900 میلیاردی بسته شده بود و دوستان می گفتند که درست نیست رقم بودجه ما کمتر از رقم بودجه شورای چهارم باشد . این منطق آقایان بود خوب طبیعی است که کسی چنین منطقی داشته باشد احمد رمضانپور هم نباید در کمیسیون برنامه و بودجه باشد .

 

دکتر رمضانپور در پایان سخنان خود خاطرنشان ساخت : ما چند کار بسیار بزرگ داریم . ما بحث رودخانه ها،تالاب عینک،زباله سوز و تصفیه خانه سراوان ،حمل و نقل شهری،ریل شهری ، کمربندی دوم،ایحاد خیابان های جدید و ... را داریم . این ها کارهای مهمی است که ما باید انجام دهیم . متاسفانه منابع مالی شهرداری جوابگوی این هزینه ها نیست . شهرداری در ماه فقط بیش از 16 میلیارد تومان حقوق می دهد به بیش از 4000 پرسنلی که 2000 نفرشان اضافه هستند . و ما ماهانه 16 میلیارد تومان حقوق آنان را باید تامین کنیم . این معضلات و مشکلات شهر است . یعنی هر کس بیاید باید میراث دار این قضایا باشد . خوب شهرداری که بودجه ندارد ، دولت نیز که کمک نمی کند . پس فقط یک راه می ماند و آن راه ورود سرمایه گذاران است . جهت ورود سرمایه گذار نیز باید ابزار کار داشته باشیم تا بتوانیم آن ها را جذب کنیم و مثل شهردار گذشتمان فراری ندهیم . فلذا اینجا ضرورت دارد که تمامی نهادها و گروه های ذی نفوذ ، گروه های قدرت باید دست بدست هم دهند . پیشنهاد من این است که جهت برون رفت از این ورشکستگی که در شهرداری ایجاد شده یک کمیته ی کاری تشکیل شود و در کنار آن یک شهردار قدرتمند و قوی را پیشنهاد دهند . همه ما هم پشت این شهردار باشیم و کمکش کنیم . برای نجات این شهر، برای توسعه این شهر و برای ساختن رشت بهتر و رشت برتر | پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر

 

 

 

سیاست گستر

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد