با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
دکتر احمد رمضانپور نرگسی

دوستان باید بدانند که 3 نفر از کاندیدای لیست امید به شورا راه یافتند و اعضای شورا 11 نفر هستند | طبیعی است که ما حق نداریم شورای شهر را سیاسی کنیم | خوشبختانه تمامی اعضای شورا به این نتیجه رسیده اند که برای توسعه ی شهر باید در کنار هم باشیم  | آنچه برای ما مهم بود بحث انتخاب شهردار بود . که برای توسعه ی شهر بتوانیم فردی را بیاوریم که کاربلد بوده و با مدیریت شهری بیگانه نباشد | من نخواستم به مردم شهر خیانت کنم . بلکه خواستم در واقع کسی که کار شهر و شهرداری را بلد است شهردار رشت شود | امیدوارم ما بتوانیم از تجارب دکتر نصرتی حداکثر بهره را ببریم  | مدیر بومی یک مزیت است اما مدیر با تجربه،باسابقه و کار بلد یک فضیلت است | انشاالله با کمک هم شهرمان را می سازیم و از مردم فهیم رشت می خواهم که نگران بومی و غیر بومی بودن شهردار نباشند.


پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | بخش گفتگو  :انتخاب دکتر نصرتی به عنوان شهردار رشت حرف و حدیث های بسیاری در پی داشت . به همین بهانه پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر  با دکتر رمضانپور نرگسی به گفتگو نشست.

 

به گزارش سیاست گستر  ، دکتر احمد رمضانپور نرگسی ، منتخب اول مردم در شورای اسلامی شهر رشت ، در ابتدای گفتگوی اختصاصی خود با سیاست گستر  ، پس از تشکر از دست اندرکاران پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر  از تمامی دوستان ، مخصوصا منتقدین انتخاب شهردار ، تشکر کرد و اظهار داشت : ما به عنوان نماینده ی مردم از جبهه ای به نام جبهه ی اصلاح طلبان و تحت عنوان لیست امید وارد شورا شدیم.طبیعی است که مردم از ما انتظاراتی دارند.جوانان،همفکران و همسویانمان از ما انتظار دارند. ولی به هر حال دوستان باید بدانند که 3 نفر از کاندیدای لیست امید به شورا راه یافتند و اعضای شورا 11 نفر هستند.

 

دکتر رمضانپور با اشاره به این نکته که طبیعی است که ما حق نداریم شورای شهر را سیاسی کنیم . گفت : مردم خاطره ی خوبی از فراکسیونی بودن شورای شهر ندارند . بنده به عنوان کسی که تجربه ی فراوانی در مسایل اجرایی،اجتماعی و سیاسی دارم ، همیشه هم اعلام کردم که هرگز تفکر سیاسی خود را دخیل در کار اجرایی نمی کنم و همیشه صرفه و صلاح مردم و سازمان را دیده ام ، همچنین در طول 8 سال نمایندگی مجلس سابقه نداشته که رای سفید بدهم . رای من همیشه یا موافق بوده یا مخالف ، هیچگاه رای ممتنع نداشتم . در اینجا نیز نمی توانستم رای ممتنع بدهم . یا باید موافق می بودم یا مخالف .

 

وی افزود :تقریبا سه ماه قبل از آغاز به کار شورای پنجم 33 نفر از دوستان از جریانات مختلف اعلام آمادگی کردند ، همگی دعوت شدند و در نهایت 22 نفر قبول کردند که بیایند و رزومه ی خود را بدهند . از این 22 نفر یک نفر صراحتا اعلام کرد که کاندیدا نیست و فقط به احترام دوستان ورود کرده ، ما با 21 نفر باقیمانده مصاحبه کردیم . من به مردم قول داده بودم که حداکثر یک ماه پس از آغاز بکار شورای پنجم شهردار رشت را انتخاب کنیم . و خدای را شاکرم که توانستیم ظرف مدت دو هفته شهردار را به مردم معرفی کنیم . در هر حال ما وقت گذاشتیم این 21 نفر را دیدیم و با آنان صحبت کردیم .

 

منتخب اول مردم در شورای اسلامی شهر رشت ، در ادامه عنوان داشت : پس از انتخاب هیات رییسه همه ی مردم دیدند که ما 4 نفر در مقابل 7 نفر بودیم . من در همان روز ورود به فرمانداری به آقای فرماندار و مسئولینی که آنجا حضور داشتند گفتم که من همانند آن بسیجیان فاتح بستانم که مین را دیدند و بر روی آن غلطیدند و شهید شدند . و من امروز آمدم که یک بازی پر گل را در اینجا به نمایش بگذارم . و می دانم که این بازی را ما 4 به 7 می بازیم . اما این دلیل داشت . دلیلش این بود که اولا به مردم بگویم که من به رای شما به عنوان منتخب اول احترام گذاشتم . و دوم اینکه مردم بدانند که خلاصه ما یک تیم 3 نفره هستیم ، البته خوشبختانه 3 نفری که رای اول تا چهارم مردم را داشتند و هیچ یک از مناصب هیات رییسه نیز به ما نرسید و مردم بدانند آن هایی هم که ادعای اصلاح طلبی داشتند و کسانی که خود را حامی دولت می دانستند ، نیز به ما رای ندادند. فلذا ما به احترام رای مردم 4 به 7 ورود کردیم به این کارزار . نه توانستیم ریاست رابگیریم و نه نایب رییسی را .

 

دکتر رمضانپور با تاکید به این نکته که این رقابت بین اعضای شورا فقط یک ربع بود و پس آن رقابت تبدیل به رفاقت شد ، بیان داشت : اکنون با تک تک اعضای شورا رفیق هستیم و کارها را باید با رفاقت پیش ببریم . خوشبختانه تمامی اعضای شورا به این نتیجه رسیده اند که برای توسعه ی شهر باید در کنار هم باشیم . دیگر انتخابات هیات رییسه تمام شد . آنچه برای ما مهم بود بحث انتخاب شهردار بود . که برای توسعه ی شهر بتوانیم فردی را بیاوریم که کاربلد بوده و با مدیریت شهری بیگانه نباشد .

 

وی ادامه داد : در بحث انتخاب شهردار ما اصلاح طلبان 3 کاندید داشتیم : مهندس زالفی،مهندس رسایی و دکتر سروش اکبرزاده ، که هر کدام از این عزیزان کوله باری از تجربیات خاص خود را داشتند . با تلاش دوستان اصلاح طلب و برخی از همان دوستانی که با آن ها رقابت را کنار گذاشتیم و رفاقت کردیم ، توانستیم مهندس زالفی را به مرحله ی دوم بیاوریم . تا صبح روز انتخاب شهردار ما حداکثر 5 رای برای مهندس زالفی گرفتیم و نتوانستیم رای ششم را بگیریم . فلذا طی مشورتی که با دوستان اصلاح طلب ، بزرگان شهر و کسانی که صاحب نظر بودند داشتیم ، به این نتیجه رسیدیم که انتخاب شهردار برای ما مهم است و اگر قرار است شهرداری انتخاب کنیم بهتر است کسی انتخاب شود که از پشتوانه ی رای بالایی برخوردار باشد و چون ما یقین داشتیم که کاندیدای ما (مهندس زالفی) بالا نخواهد آمد لذا این رای را به شخصی بدهیم که صفر تا صد کار شهرداری را بلد باشد . به این خاطر بدون اینکه کسی مطلع باشد من در نطق پیش از دستور در مورد مولفه ها و شاخص های کلان شهر رشت صحبت کردم و در آن تاکیداتی داشتم .  

 

دکتر رمضانپور تصریح کرد : ما بارها شاهد بودیم که دستگاه های نظارتی،امنیتی،قضایی و ... نگران انتخاب شهردار بودند و دوست داشتند شهرداری به روی کار بیاید که این ها یک میز جدایی برای بررسی تخلفات شهردار و شهرداری ایجاد نکنند و وقتشان را بر روی این کار نگذارند. ما نیز بدنبال این بودیم . پس باید یک فرد صاحب نامی را برای این کار می آوردیم . وقتی من انصراف مهندس زالفی را خواندم و وقتی پس از آن دکتر رسولی انصراف مهندس فرشاد فقیه را قرائت نمود ، در نزدیکی رای گیری مهندس علوی ریاست محترم شورا نیز اعلام کردند که مهندس مسعود کاظمی کار بزرگی کردند و ایشان نیز انصراف دادند.

 

به گزارش سیاست گستر  ، نماینده ی ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتخاب به دو گزینه محدود شد ، گفت : فقط دو گزینه باقی ماند ، برادر عزیز پاسدار دکتر مسعود اسلامی که بنده ارادت ویژه ای خدمتشان دارم ، از دوستان بسیار خوب ، فهیم ، کارآمد و ارزشی من هستند . قطعا به ایشان ارادت می ورزم و دوستی با این بزرگوار برای من افتخار است . ایشان ماندند و دکتر مسعود نصرتی . دکتر نصرتی شخصی است که 28 سال از بدو ورود به کار کارمندی خود در شهرداری شروع به کار کرد . و اتفاقا ایشان کسی بوده که مهندس رحمان انصاری که گیلانی بود و دوستان بدانند که سال ها شهردار قزوین بود و اگر ایراد بر ما هست ، خوب آقای رحمانی هم نباید شهردار قزوین می شد چون گیلانی بود .ایشان همین امروز به بنده گفتند که اتفاقا دکتر نصرتی که آن زمان در بدو کار بود من استخدامش کردم . انسان پویا،کارآمد و تاثیرگذاری بود . از همان زمان دکتر نصرتی از کار کارشناسی شروع می کند ، سپس سال ها به عنوان شهردار منطقه فعالیت می نماید . پس از آن سال ها معاون شهردار می شود و در آخر 8 سال و نیم شهردار قزوین بوده که این بار بنا به خواست خودش در قزوین کاندید نشد. 

 

وی تشریح کرد: در مقابل دکتر نصرتی ما دکتر اسلامی را داشتیم . عزیزی که دوست من است و من افتخار می کنم به این دوستی . دکتر اسلامی کار مدیریت شهری نکرده ، حداکثر کاری را که ایشان انجام داده مدیریت در جبهه و نهایتا مدیریت در امور درمانی بوده و قطعا تجربه ی مدیریت شهری را نداشته اند . من به دوستان بسیار خوب اصلاح طلب خود در شبکه های اجتماعی گفتم که تردید ندارم که اگر شما هم جای من بودید در بین انتخاب این دو بزرگوار به دکتر نصرتی رای می دادید ومن نخواستم به مردم شهر خیانت کنم . بلکه خواستم در واقع کسی که کار شهر و شهرداری را بلد است و می تواند همین امروز که شهردار شد کار خود را آغاز کند شهردار رشت شود . مردم بدانند که شورای شهر در اینجا خطی برخورد نکرد . هر 11 نفر به یک درجه از رشد رسیدند که امروز نتیجه گیری کردند که آرای 200 هزار نفر مردم را در سبد دکتر نصرتی بریزند .

 

دکتر رمضانپور با اشاره به این نکته که من امیدوارم ما بتوانیم از تجارب دکتر نصرتی حداکثر بهره را ببریم ، خاطرنشان ساخت : مردم نگران نباشند . همانطور که به ما 11 نفر اعتماد کردند به دکتر نصرتی نیز اعتماد کنند . برای اولین بار هر 11 نفر عضو شورا یکصدا به یک نفر رای دادند که حتما در اینجا یک فضیلتی دیده شده ، من از اول هم در شبکه های مجازی گفتم که مدیر بومی یک مزیت است اما مدیر با تجربه،باسابقه و کار بلد یک فضیلت است . لذا بر این مبنا ما بر اساس فضیلت تصمیم گرفتیم نه بر اساس مزیت . مردم به ما اعتماد کردند ما نیز به دکتر نصرتی اعتماد کردیم .انشاالله با کمک هم شهرمان را می سازیم و از مردم فهیم رشت می خواهم که نگران بومی و غیر بومی بودن شهردار نباشند.|پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستردکتر رمضانپور نرگسی خطاب به آیت الله قربانی


دغدغه حضرت آیت الله قربانی در خطبه های نمازجمعه ۹۶/۶/۱۷ کاملابرای من قابل درک است.


اماواقعیت اینستکه بنده شخصاباتعدادی ازجمعیت۲۰هزارنفری مهندسین گیلان ازسطح معاونین وزیرگرفته تادرسطح مدیران استانی برای پذیرش سکان شهرداری رشت تماس گرفتم امامتاسفانه هریک به دلایلی عذرآوردندوفقط تعداد۲۱نفر رزومه خودراارائه نمودندونهایتا۵نفربارای اعضای شورای شهر به اسامی آقایان پاسداردکتراسلامی،مهندس زالفی،فرشادفقیه،مهندس کاظمی ودکترنصرتی شهردار۸/۵ساله قزوین بالاآمدند،تلاش بنده ودوستانم این بودتا ازوجودآقای مهندس زالفی مدیرخوشنام وباسابقه بومی استان استفاده کنیم ولی متاسفانه بعضی ازدوستان شورا باماهمراهی نکردندلذاآقای مهندس زالفی صبح روزانتخاب شهردار، انصراف خودرا کتبابه شورا اعلام نمودوهمان روزنیزآقایان فرشادفقیه ومهندس کاظمی هم انصراف دادند.


درنتیجه رقابت بین آقای دکتراسلامی که ازدوستان ارزشی وصمیمی واز همرزمان جبهات جنگ بودند ومتاسفانه فقط درحوزه درمان سابقه  مدیریت داشتند وآقای دکترنصرتی که بالغ بر۲۷سال فقط درسطوح مختلف شهرداری مدیریت کرده بود،اعضای شوراي اسلامي شهر رشت ازهرسه جریان موجود و برای اولین بار وبدون هماهنگی قبلی وبراساس بلوغ فکری به اتفاق آراجهت توسعه شهررشت آقای دکترنصرتی رابه عنوان شهرداررشت انتخاب کردند. تردیدندارم هرمنتقددلسوز ومدافع مدیران بومی اگرجای تک تک اعضای شورا بودند درچنین شرایطی به تجربه،تخصص وتعهد رای می دادند.
---------
احمد رمضانپور نرگسي ( ١٧/شهريور/٩٦ ) 

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد