با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

 بخشی از مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید یا رد آن مطلب توسط "سیاست گستر" نیست. می توانید با ارسال نظرات خود، این مطالب را تأیید یا نقد کنید . با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود
راهداری مازندران

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | گروه آب و هوا :بارش برف دروسط مهرماه نخستین ماه پاییزی درجاده های مازندران، راهداران این خطه شمال کشور را غافلگیر کرد.


به گزارش سیاست گستر  ، بارش غیر منتظره برف درنخستین روزهای فصل پاییز پس از یک دوره گرمای طاقت فرسای تابستانی در جاده های مازندران گروه های راهداری را حدود 2 ماه زودتر از موعد مقرر راهی محورهای برفگیر کرد.


همساله طبق برنامه ریزی نیمه دوم آذرماه طرح راهداری زمستانی در مازندران با اعزام گروه های امدادی، پلیس راه، راهداری و اورژانس اجرا می شود.طبق گزارش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران هم اکنون هرچهار محور اصلی این استان شامل کندوان( چالوس- تهران)،هراز(آمل- تهران)،سوادکوه( قائمشهر- تهران) و کیاسر( ساری- سمنان) برفی است.

 

عباسعلی نجفی مدیرراهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل مازندران روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود :بیش از 20 گروه راهداری برای پاکسازی برف در سطح جاده ها و نمک و شن پاشی برای جلوگیری از لغزندگی جاده و برقراری تردد به محورهای برفگیر اعزام شدند.به گفته وی افزون بر 10 دستگاه ماشین آلات راهسازی و 30 راهدار نیز این گروه ها را همراهی می کنند.وی اضافه کرد: به دلیل بارش برف و لغزنده شدن جاده های اصلی مازندران داشتن زنجیر چرخ برای تمام خودروهای عبوری در این محورها الزامی است.مازندران 10 هزار و 700 کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که 3 هزار و 600 کیلومتر آن محور اصلی است که 600 کیلومتر از این محور دارای 21 گردنه برفگیر است که هر سال زمستان 33 گروه راهداری با افزون بر 250 دستگاه خودرو و 300 راهدار به این مناطق اعزام می شوند.

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد