با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

اصلاح طلبان

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرمقاله : سید نیما مجتبایی | در دو دوره ی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ، (خصوصا در دور دوم) فعالین سیاسی اصلاح طلب عملا خانه نشین شدند و فعالیت حزبی و تشکیلاتی رسمی آنان کلا تعطیل شد و کار بجایی رسید که اصلاح طلبان مخفیانه با هم دیدار می کردند .


خوشبختانه با اتمام دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ، احزاب اصلاح طلب جانی تازه گرفتند . شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب مجددا شکل گرفت و کار خود را آغاز کرد که خوشبختانه از همان ابتدای کار تا کنون اصلاح طلبان در مقاطع مختلف اتحاد خود را به رخ رقبا کشاندند و با همین اتحاد توانستند در کارزار انتخابات های پیش رو پیروز میدان باشند .

 

حتی در دوران انتخابات شورای پنجم ، با اینکه کسانی که مهندسی شده در راس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان گیلان قرار گرفتند بسیار بد عمل کردند و نقطه ضعف های آنان کاملا مشهود بود ، ولی اتحاد بی بدیل اصلاح طلبان باعث شد با تمام کاستی ها و سوء مدیریت ها بتوانیم 3 نفر از اعضای لیست امید را راهی شورای شهر کنیم . که اگر ضعف مدیریت نبود خروجی این اتحاد حداقل 6 تا 7 کرسی شورای شهر بود .

 

آری ، 5 سال است که جوانان اصلاح طلب با اطمینان به پیران و ریش سفیدان این جبهه و با اتکا به تجارب این عزیزان ، با اتحاد و همدلی سد محکم و غیر قابل نفوذی ایجاد کردند که خار چشم رقیبان شد.

 

جبهه ی مقابل اصلاح طلبان که بارها از این اتحاد ضربه خورده بودند به دنبال فرصتی مناسب جهت بر هم زدن آن بودند و هر چه به انتخابات بعدی نزدیک تر می شدیم این تمایل در آنان پر رنگ تر می شد تا بلاخره در هنگام انتخاب شهردار رشت سناریویی نوشته و پروژه ی خود را با هدف از هم پاشیدن جمع اصلاح طلبان و بدبین نمودن جوان تر ها کلید زدند و سعی کردند که از درون به وسیله ی خود اصلاح طلبان به جبهه ی اصلاحات گیلان ضربه بزنند که خوشبختانه تیرشان به سنگ خورد . 

 

این رقبای محترم باید بدانند که با این سناریوهای نخ نما شده نمی توانند به اهداف شوم خود برسند . باید بدانند که اصلاح طلبان زیرک تر و باهوش تر از آنند که در این دام بیفتند . 

 

آنان باید بدانند که پیشکسوتان این جبهه برای جوانان قابل احترامند و متقابلا جوانان نیز مورد حمایت پیشکسوتان هستند . 

 

این اتحاد بر هم زدنی نیست . شاید بتوانند چند روزی آب را گل آلود کنند ولی مطمئن باشند که قادر نیستند طوفان بپا کنند .  

 

اگر هنوز معدود افرادی باشند که متوجه این سناریو نشده باشند (که بعید می دانم ، چون کاملا واضح و مشخص است ) باید خدمتشان عرض کنم ، زمانی که به امثال دکتر مقدسی ها ظلم شد و آنان از طبیعی ترین حق خود محروم شدند چرا صدای کسی در نیامد ؟ چرا کسی بیانیه نداد ؟

 

و کسانی که امروز سنگ شورای سیاست گذاری گیلان را به سینه می زنند ، آیا در ایام انتخابات در این شورا حضور داشتند ؟ آیا عملکرد ضعیف و غیر حرفه ای این شورا را دیدند ؟ آیا سوء مدیریت هیات رییسه ی  این شورا را مشاهده نمودند ؟ مطمئنا برخی از این عزیزان نبودند و ندیدند ، ولی حتما چیزهایی شنیدند . و در نهایت چه کسانی که خود حضور داشتند و چه اشخاصی که از دیگران شنیدند لطفا به این سئوالات پاسخ دهند که چرا در آن زمان صدای کسی در نیامد ؟ چرا آن موقع بیانیه ای صادر نشد ؟ چرا وقتی لیست بدی بسته شد و حتی از همان نیز حمایت نشد کسی چیزی نگفت ؟ وقتی یکی از کاندیداهای حزبی اصلاح طلب را با بیش از 20 سال سابقه ی اصلاح طلبی که اتفاقا زمانی رییس شورای هماهنگی اصلاح طلبان نیز بوده ، درون لیست نگذاشتند و بجای آن کسانی را گذاشتند که نه حزبی بودند و نه اصلاح طلب چرا صدای کسی در نیامد ؟

 

آری ، ما بودیم و دیدیم ولی بخاطر صلاح جبهه ی اصلاحات گیلان از خود گذشتیم و سکوت اختیار کردیم .

 

سردمداران همان شورای سیاست گذاری که انتقادات فراوانی بر آن ها وارد است امروز دانسته یا ندانسته آتش بیار معرکه شدند و آب به آسیاب رقیبان می ریزند . خود را دلسوز اصلاحات می دانند و سینه سوختگان این جبهه را منفعت طلب و ... شاید هم می خواهند از این نمد کلاهی برای خود ساخته و  این سناریوی مهندسی شده ی دیگری باشد برای بدست آوردن مجدد هیات رییسه ی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گیلان .

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد