با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

سیدنیمامجتبایی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرمقاله | سید نیما مجتبایی : سه سال و اندی است که از عمر دولت روحانی می گذرد و اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم،در این مدت دولت تدبیر و امید عملکرد قابل قبولی داشته است .


در رابطه با سیاست خارجی پس از سال ها تنش و قهر با کشورهای جهان ، فرزندان خلف این مرزوبوم در وزرارت خارجه ، با مدیریت دکتر ظریف ، هدایت رییس جمهور و حمایت و راهنمایی رهبر معظم انقلاب ، توانستند صلح طلبی و نوعدوستی جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ثابت کنند ، از مذاکرات سربلند بیرون آیند و روابط خارجی را بهبود بخشند.

 

به جرات می توان اذعان داشت که توافق هسته ای به تنهایی توانسته کارنامه ی دولت تدبیر و امید را مثبت جلوه دهد. باز شدن پای سیاستمداران معتبر جهان به ایران،سفر نمایندگان سیاسی دولت به کشورهای استراتژیک جهان و در نهایت تعامل با تمامی کشورهای جهان از مهمترین دستاوردهای توافق هسته ای بود که صلح و امنیت را نیز برای ما به ارمغان آورد .

 

حال که صحبت از امنیت شد جا دارد در اینجا از زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و امنیتی کشورمان نیز تشکری ویژه نماییم . قدرت و توان این عزیزان درکنار تدبیر و تیزهوشی دیپلمات های کشورمان امنیت امروز را برای ما به ارمغان آورده است .

 

با اینکه دولت در مجموع عملکرد قابل قبولی داشته و در زمینه ی اقتصادی نیز اقدامات زیر بنایی مثبتی انجام داده که مهمترین آن تک نرخی کردن نرخ تورم بوده است . ولی متاسفانه این اقدامات هنوز در زندگی روزمره ی مردم قابل لمس نیست و قدرت خرید مردم هنوز بالا نرفته است.

 

اینجاست که می طلبد مدیران دولت تدبیر و امید با ترمیم نقاط ضعف رسانه ای دولت ، زمینه شناخت واقعیت وضعیت موجود را در مقایسه با دولت گذشته فراهم نمایند و گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید را از آغاز تا کنون ارائه نموده و مردم را از واقعیات وضعیت موجود آگاه سازند.

 

کاملا طبیعی است که به بار نشستن اقدامات سیاسی و اقتصادی صورت یافته مدتی به طول می انجامد و مطمئنا حمایت مردم از دولت روحانی این زمان را کاهش خواهد داد.

 

اکنون که تمام کشورهای قدرتمند اقتصادی جهان طالب سرمایه گذاری در کشورمان هستند در کنار ده ها مورد مثبت دیگری که در حوصله ی این بحث نمی گنجد. طبیعی است که در آینده ای نه چندان دور رشد اقتصادی کشور برای مردم کاملا قابل لمس خواهد شد.

 

عملکرد دولت در این مدت قابل قبول بوده و با اقداماتی که تا کنون صورت گرفته می توان امیدوار به برنامه های این دولت در 4 سال آینده بود.

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد