با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

دکتر صادقی ، سیدنیما مجتبایی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | بخش گفتگو | اختصاصی : صبح روز یک شنبه هفته جاری ، چهارمین نمایشگاه اشتغال وتوسعه کارآفرینی استان گیلان به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی خانه کارگر گیلان در محوطه ی فنی حرفه ای استان واقع در بلوار شهید انصاری افتتاح شد .به گزارش سیاست گستر ،  در حاشیه ی آیین افتتاح این نمایشگاه با دکتر عباس صادقی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان به گفتگو نشستیم .در باره ی دکتر صادقی :

 

دکتر صادقی دوره كارشناسی را در دانشگاه علامه طباطبائی، دوره كارشناسی ارشد را در دانشگاه اصفهان و دوره دكتری را در دانشگاه منچستر و در رشته روانشناسی تربیتی و آموزشی گذرانده است. تحقیق و پژوهش، تالیف و ترجمه کتاب، شرکت در کنفرانس‌ها و تدریس از مهم‌ترین فعالیت‌های علمی وی است.

دکتر عباس صادقی از سال 1378 پس از فارغ التحصیلی به عنوان عضو هیئت علمی با رتبه علمی استادیاری و از آبان ماه 1390 با رتبه علمی دانشیاری و به عنوان عضو هیئت علمی در گروه علوم تربیتی (مشاوره) دانشگاه گیلان مشغول به خدمت است.دکتر صادقی در ابتدای این گفتگوی اختصاصی که در غرفه ی پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر انجام شد ، هدف دانشگاه جامع از برگزاری این نمایشگاه را اینچنین عنوان داشت : از آنجا که هدف اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی متوقف نبودن بر آموزش های نظری است و آموزش های ما باید 30 درصد نظری باشد و 70 درصد عملی ، دانشجویان ما در حین یا انتهای تحصیل تولیداتی دارند که برای کسانی که در صددند ایده های جدیدی را در رابطه با کارآفرینی و شغل یابی پیدا کنند قابل عرضه است و ما نیز می توانیم از این طریق دانشگاه را به جامعه معرفی کنیم .

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان با اشاره به این نکته که من بارها در موقعیت های مختلف گفته ام که دانشگاه جامع رقیب هیچ دانشگاهی نیست ، عنوان داشت : هدف این دانشگاه این است که در مسیر حرکت خود کمک کند به کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال افراد از جهت پیدا کردن مشاغلی که فرد محور است ، نه متکی به دولت و سازمان های دیگر .

 

وی افزود : این یک فرصتی است که می تواند به افراد کمک کند از که از طریق یافتن ایده ها ، به طور مثال از بین دانشگاه ها ، دانشگاه علمی کاربردی را انتخاب کنند . البته می دانیم که ضعف هایی نیز وجود دارد . ولی هدف عمده و اولای ما این است که از طریق این نمایشگاه بگوییم که خواسته ی ما این است که دانشجویان ما در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی متناسب با رشته ی خود تولیداتی را ارائه کنند . ما این تولیدات را برای استفاده ی دیگران عرضه کردیم تا به هدفی که گفته شد برسند .

 

 دکتر صادقی با تاکید به این نکته که ما 27 مرکز علمی کاربردی در استان داریم که اکثر آن ها در مسیر هدفی که گفته شد قرار گرفتند ، گفت : متاسفانه موانعی نیز وجود دارد . به طور مثال در حال حاضر مراکز دولتی دانشگاه جامع در حال تعطیلی است . یا بعضی از مراکز به کیفیت آموزش کمتر توجه می کنند . تلاش و نظارت ما تاکید دارد که این کار انجام شود . من واقعا از بازدید برخی از غرفه ها لذت بردم و احساس کردم که در مسیر درست در حال حرکت هستیم .

 

وی تصریح کرد : برخی از این کارآفرینان به حمایت نیاز دارند مخصوصا در مراحلی که نیاز به تولید انبوه است .

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان پس از اظهار خرسندی ، بیان داشت : خوشبختانه جای بسی خوشحالی است چون اکثرا دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی محصولاتشان را در این نمایشگاه عرضه کردند . در گذشته در بعضی از نمایشگاه ها مشاهده شده بود که بیشتر ، مدرسین و پرسنل محصولات خود را ارائه کرده بودند . ولی خوشبختانه شرکت کنندگان در این نمایشگاه عمدتا دانشجو بودند .

 

 

افزایش حقوق کارکنان، پلکانی یا یکسان؟افزایش حقوق کارکنان، پلکانی یا یکسان؟

 

سیاست گستر

 

 

اینستاگرام سیاست گستر: https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد