با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

حیوان آزاری

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرویس حوادث :اداره حفاظت محیط زیست رشت علیه شخص حیوان آزار اقامه ‌دعوی کرد.


به گزارش سیاست گستر  ، اصغر خودکار رییس اداره محیط زیست شهرستان رشت گفت: در پی دریافت گزارش مردمی از کشتن یک سگ ماده دارای توله توسط شخصی با هویت مشخص، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت اقدام به تشکیل پرونده علیه وی کرد.

وی افزود:بر اساس تماس شهروندان مبنی بر کشته شدن یک قلاده سگ ماده که دارای توله‌های شیر خوار بود، مامورین یگان حفاظت محیط زیست رشت با حضور در روستایی از توابع بخش لشت نشاء شهرستان رشت مشاهده کردند که یک قلاده سگ به دلیل خصومت شخصی فردی با هویت مشخص با همسایه‌اش مقابل درب منزل وی به دار کشیده شده است و بوجود آمدن صحنه‌ای رقت‌انگیز از شیر خوردن توله‌های ناتوان و گرسنه از بدن بی‌جان مادر، باعث جریحه‌دار شدن افکار و عواطف عمومی شده است.

خودکار ادامه داد:براساس شواهد جمع‌آوری شده پرونده تشکیل شده است تا با متخلف حیوان آزار برخورد در خور صورت گیرد.

وی گفت: در سال های اخیر مواردی از حیوان آزاری که گزارش شده ،از سوی سازمان حفاظت محیط زیست بررسی و پیگیری شده است.

رییس اداره محیط زیست رشت افزود: حیوان آزاری به هر نوع و شکلی در اسلام مذموم شمرده می شود و در روایات و آموزه های دینی به رفتار خوب با حیوانات توصیه و سفارش شده است.

وی گفت: متاسفانه رفتارهایی اینچنینی با حیوانات ریشه در تربیت نامناسب و غیر دینی افراد دارد و لازمه پیشگیری از تکرار چنین موارد رقت آمیزی آموزش رفتار مناسب و مهربانانه با حیات وحش و سایر زیستمندان از پایه ترین مقاطع آموزشی در مدارس است.

خودکار از کلیه هموطنان و علاقمندان به حیات وحش و محیط زیست در خواست کرد ضمن مراعات حقوق حیوانات در صورت مشاهده موارد حیوان آزاری مراتب را به نزدیکترین پاسگاه‌ها یا اداره‌های محیط زیست اطلاع دهند.| سیاست گستر | اخبار استان گیلان

 

ما را در کانال تلگرام پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر دنبال کنید


صفحه ی رسمی سیاست گستر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

 

اینستاگرام سیاست گستر: https://www.instagram.com/siasatgostarofficial

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند