با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

شناسنامه

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر
سیاسی ، اجتماعی
www.siasatgostar.ir
پایگاه خبری تحلیلی "سیاست گستر" یک پایگاه خبری مستقل می باشد که در چهارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به منظور ارتقای سطح بینش و آگاهی عمومی به امر اطلاع رسانی  می پردازد و در این زمینه، خود را مقید به اصول و ارزش ها می داند .

یکی از اهداف اصلی پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر ، گسترش و تعمیق بینش سیاسی عمومی جامعه می باشد . 

سعی ما بر این است که  طوری بینش سیاسی جامعه را تعمیق بخشیم که نهایتاً تمام افراد جامعه بتوانند به مرحله قضاوت تشخیص و انتخاب برسند .

این به عنوان یکی دیگر از اهدافی است که "سیاست گستر" در جهت محقق ساختن آن تلاش می کند.

انتشار برخی از مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود
Image

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر

تاریخ اخذ پروانه انتشار پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : 16 اسفند 1395
شماره ثبت پروانه انتشار : 79142

میثاق نامه اصول اخلاق حرفه اي روزنامه نگاري

1- روزنامه نگار در خدمت کشف و بیان حقیقت است و اخبار صحیح، دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می گذارد و از اشاعه مطالبی که شائبه دروغ دارد پرهیز می‌کند.
2- روزنامه‌نگاری یک خدمت اجتماعی است؛ نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه‌نگار همواره بر اساس وجدان اخلاقی خود عمل می‌کند.
3- روزنامه‌نگار اخباری را منتشر می‌کند که منبع آنها مشخص باشد.
4- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن ها و سند ها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در روزنامه‌نگاری مطرود است.
5- روزنامه‌نگار از پذیرش هر گونه هدیه و پاداش مادی برای پیشبرد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی خودداری می‌کند.
6- روزنامه‌نگار از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب و یا تغییر محتویات آنها؛ خودداری کرده و از خط مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه‌ای خویش تبعیت می‌کند.
7- احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی، سلامت و آرامش روانی جامعه، دفاع از مصالح همگانی و رعایت اصول شرافت حرفه‌ای از جمله وظایف لاینفک روزنامه‌نگاری است.
8- روزنامه‌نگار به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی ملی اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت‌آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک گروه ها و افراد و اقوام و قبایل خودداری می کند
9- روزنامه‌نگار برای پاسداشت ارزش‌های الهی و انسانی از جمله عدالت طلبی، آزادی‌خواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها احترام خاص قائل است.
10- کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت ها ، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم روزنامه‌نگاری است.
11- احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد خودداری از توهین، تهمت و افترا  نسبت به اشخاص و جلب کمک به سالمندان،  بیماران و نیازمندان از وظایف و رسالت‌های روزنامه‌نگاران محسوب می شود.
12- روزنامه‌نگار موظف است ضمن دفاع از حقوق خود در آزادي بيان و تفسير و انتقاد سازنده و منصفانه، اسرار حرفه‌اي خود را حفظ كند و از افشاي اطلاعات و اخباري كه بصيرت محرمانه به دست مي‌آورد به جز مواردي كه با حكم دادگاه مشخص مي‌شود، خودداري كند.
13- روزنامه‌نگار موظف است در صورت هر گونه اشتباه در انعكاس اخبار و رويداد سريعاً نسبت به اصلاح آن اقدام كند و از خوانندگان خود پوزش بخواهد.
14- روزنامه‌نگار براي كسب هرگونه خبر و يا تهيه گزارش بايد هويت روزنامه‌نگاري خود را به صورت  شفاف و روشن اعلام كند و از پنهان كاري پرهيز نمايد.
15- روزنامه‌نگار به شان و جايگاه حرفه‌اي و مسئوليت اجتماعي خود واقف است و هرگز براي درج يا عدم درج مطلب، شرافت حرفه‌اي خود را زير پا نمي‌گذارد و پيشنهادات مادي صاحبان منافع را به صراحت رد مي‌كند.
16- روزنامه‌نگار در برابر فشارهاي درون و برون تحريريه‌اي كه با اهداف و اغراض خاص سياسي و يا از سوي صاحبان سرمايه و قدرت اعمال مي شود مقاومت مي‌كند و صرفاً در پي كشف و بيان حقيقت است.

آنچه باید بدانید

اطلاعات تماس
تلفن :  01333327689  
   
همراه : 09379667871

ایمیل اصلی سایت:
info@siasat gostar.ir

سازمان آگهی ها:
ads@siasatgostar.ir

سردبیر:
editorial@siasatgostar.ir

کانال تلگرام:
https://t.me/siasatgostar

اینستاگرام:
siasatgostarofficial

شماره تلگرام جهت ارسال یادداشت و پیام ها مردمی:
09385386207
قوانین درج نظر
اهداف
متن كامل قانون مطبوعات

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر

تیم مدیریت
هادی درنگی
هادی درنگیخبرنگار ، مسئول سازمان آگهی هاads@siasatgostar.ir
حدیث لطفی راد
حدیث لطفی رادمعاون سردبیرeditorial@siasatgostar.ir
سیدنیما مجتبایی
سیدنیما مجتباییمعاون مدیر مسئول و سردبیرinfo@siasatgostar.ir
editorial@siasatgostar.ir
فاطمه مجتبایی
فاطمه مجتباییمدیرمسئولinfo@siasatgostar.ir